Zavrieť

Porady

nárok na výhru

Dobrý deň, prosím o radu. Som zamestnaná v Orangei. Odchádzam dohodou k 31.07.2012. Od 01.02.2012 do 30.04.2012 bola vyhlásená motivačná súťaž na podporu predaja MT, v ktorej som vyhrala 100,- euro. Výhra mala byť podľa pravidiel odovzdaná do 30.06.2012. Prišla však až 23.07.2012, t.j.dnes s tým že mi povedali že nárok na ňu nemám, pretože som vo výpovednej lehote a podľa pravidiel mi ževraj nepatrí. Ale ja odchádzam dohodou a teda nie som vo výpovednej lehote a podľa ICH pravidiel mala byť výhra vyplatená do 30.06.2012, kedy mi ešte ich vymyslená výpovedná lehota ani neplynula. Mám šancu sa niekde obrátiť alebo s takou "firmou" nemám šancu vyhrať? Ďakujem indiga
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..vyhra ti patrí, pokiaľ ju máš preukázateľne ...ak ti zamestnávateľ odmieta výhru vyplatiť, môžeš sa obrátiť na súd s tým, že nebola vyplatená do dátumu uvedenom na výhernej listine, teda do 30.6. a po tomto dátume ti ju zamestnávateľ odmieta vyplatiť, lebo si dohodou od neho odišla..súťaže si sa zúčastnila ako aktívny zamestnanec a výpoveď nemá na vyplatenie výhry mať vplyv...(pokiaľ dôvodom na nevyplatenie výhry nebolo v podmienkach súťaže uvedené, že výherca nesmie byť vo výpovednej lehote..)

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Je to veľmi ťažké posúdiť. Buď by sa to posudzovalo ako verejná súťaž podľa §847 OZ, aj keď by sa dalo polemizovať, či ide o "verejnú" súťaž, keďže je určená iba pre zamestnancov firmy. Alebo posudzovať ako určitú formu odmeny podľa zákonníka práce.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    mattto Pozri príspevok
    Je to veľmi ťažké posúdiť. Buď by sa to posudzovalo ako verejná súťaž podľa §847 OZ, aj keď by sa dalo polemizovať, či ide o "verejnú" súťaž, keďže je určená iba pre zamestnancov firmy. Alebo posudzovať ako určitú formu odmeny podľa zákonníka práce.
    ..

    ..ak by to bola odmena, tak za vykonanú prácu a to by muselo byť uvedené v podmienkach súťaže..lenže tie nepoznáme..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.