Zavrieť

Porady

odmena za vedenie mzdového účtovníctva

Dobrý deň, pošepkajte mi prosím, akú výšku odmeny si mám pýtať za vedenie mzdovej agendy a mzdového účtovníctva živnostníkovi, ktorý má len jedného dohodára. Robila som s ním dohodu, poslala reg.list. Prakticky ide o vystavenie mzdy, mesačného výkazu pre Soc.poist. a mesačný prehľad na daňový úrad. Nerobila som nikomu mzdové, preto vôbec neviem povedať sumu.Jedná sa o Prešovský kraj, nie Bratislavu.
Ďakujem
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Milka..je koniec roka...v novom roku jednoducho zdvihni ceny.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DanielaSĽ Pozri príspevok
Milka..je koniec roka...v novom roku jednoducho zdvihni ceny.
ja to chápem, že upravím ceny za služby, ale keby si videla tie reakcie???? neskutočné...takto som prišla o 2 zákazníkov v minulom roku....zdalo sa im, že mám drahé služby....
resp. našli nejakú účtovníčku, ktorá im robí za menej....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Viem...tiež robím na severe..takí potom behajú od jednej k druhej...Prepočítala som to podľa mojich cien...kvartálne by som mu nafakturovala 1.268 €
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanielaSĽ Pozri príspevok
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....
ak je správkyňa, kontrolórka - nemôže, nemala by - ale sme na slovensku
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska



DanielaSĽ


7 Minutes Ago #25825 a koľké robia... správkyne..hádam aj každá

hmm, ťažko dokázateľné - na čierno
ak oficiálne, stačí dohoda o pracovnej činnosti na činnosť, ktorá nie je v rozpore so zákonom 400/2009
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok


DanielaSĽ


7 Minutes Ago #25825 a koľké robia... správkyne..hádam aj každá

hmm, ťažko dokázateľné - na čierno
ak oficiálne, stačí dohoda o pracovnej činnosti na činnosť, ktorá nie je v rozpore so zákonom 400/2009

Veru, koľké robia a koľké ešte len budú robiť. Bola som minule osobne u jednej správkyne, je pred dôchodkom a sama od seba povedala, že sa ide dostať do účtovníctva a že bude robiť....
A verím, že nie je jediná.... A takéto baby nám berú robotu a kazia nám kšefty s cenami....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Veru, koľké robia a koľké ešte len budú robiť. Bola som minule osobne u jednej správkyne, je pred dôchodkom a sama od seba povedala, že sa ide dostať do účtovníctva a že bude robiť....
A verím, že nie je jediná.... A takéto baby nám berú robotu a kazia nám kšefty s cenami....
niektoré tak robia od 1990
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

DanielaSĽ Pozri príspevok
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....

Vieš, smutné je, že zamestnaná žena je nútená robiť ešte jedno zamestnanie po večeroch, uťahaná a unavená ako pes. Tiež by radšej sedela pri telke alebo s priateľmi. A že má nižšiu cenu? No veď musí, ponúka nižší komfort klientovi.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....

Aj mne sa to stalo, že som veru preberala účtovníctvo po takejto babe, čo robila niekde vo firme, robila klientom papiere popri pracovnom pomere na čierno.... jej prácu a výsledky radšej nebudem komentovať.... Nekomunikácia s klentom... len holé spracovanie dokladov, nič viac, v priebehu roka a ani na konci roka nemali ani šajnu, ako to vo firme je... Konateľov prihlásila ako zamestnancov za nádherné platy a oni chudáci ani na odvody nemali... Nevysvetlila im nič, neporadila... Jednoducho iba účtovníčka. Kdežto ja hovorím, že my nie sme iba účtovníčky, ale hlavne ekonómky, musíme vedieť klientom poradiť, ukačírovať ich a viesť správnym smerom.... No nie každý to vie aj doceniť, bohužiaľ.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

neviem aké majú platy na dú ale asi pred 2 mesiacmi som porovnával platy jedného úradu štátnej správy v UK s platmi na identickom úrade v SK (rovnaké posty aj vek) - v UK cca 5x viac/mesiac + benefity
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
srska Pozri príspevok
neviem aké majú platy na dú ale asi pred 2 mesiacmi som porovnával platy jedného úradu štátnej správy v UK s platmi na identickom úrade v SK (rovnaké posty aj vek) - v UK cca 5x viac/mesiac + benefity
Ale to majú aj upratovačky, lekári, opatrovkyne detí.... ale keď im je ich plat na dú a nielen tam málo..nech robia to účtovníctvo oficiálne ..odvádzajú do štátnej kasy peniažky, ktoré aj my odvádzame, nech si kúpia soft, papiere, šanóny a nech to robia za sumy, ktoré by mali platiť tak pre nás ako aj pre ne....a nie podkopávať nám nohy a podliezať s cenami.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ale to majú aj upratovačky, lekári, opatrovkyne detí.... ale keď im je ich plat na dú a nielen tam málo..nech robia to účtovníctvo oficiálne ..odvádzajú do štátnej kasy peniažky, ktoré aj my odvádzame, nech si kúpia soft, papiere, šanóny a nech to robia za sumy, ktoré by mali platiť tak pre nás ako aj pre ne....a nie podkopávať nám nohy a podliezať s cenami.
oficiálne to robiť nemôžu a keďže platy sú oveľa nižšie ako inde, tak je to tak ako je
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať