Zavrieť

Porady

Aká je adekvátna suma za výmenu vodovodných potrubí?

Menili ste niekto v poslednom čase vodovodné rozvody? Koľko vás to vyšlo? Mám poschodový dom, klasický s plochou strechou a nedávno mi ju izolovali - ponuky sa pohybovali od 1200 do 4400 €!!! Za tú istú robotu! Teraz chcem meniť vodovodné rozovody a už vidím, že situácia sa bude opakovať. Aká je primeraná suma za 2 kúpeľne, 2 kuchyne a práčovňu? Keď sú v ponukách takéto obrovitánske rozdiely, vôbec netuším, nakoľko ma chcú okradnúť a nakoľko je cena adekvátna - máte niekto skúsenosť? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Možno by si mala upresniť koľko metrov rozvodov, koľko spotrebičov a vybavenia, kolien, sifónov,...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    to sa neda povedat ani priblizne. jedine ze by si presne vedela aky material potrebujes a podla toho. Idealne je dohodnut sa nech ti za material daju blocky + praca. Jeden fiting na plastohlinikove potrubie moze stat od 5 do 10 € podla typu a priemeru. co ide pod pomietkou treba lisovat a to si sama neurobis.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    dosť dôležité je aj, či drážkovanie si budeš robiť sám alebo dáš robiť firme u mňa na kúpelke pýtali 150 EUR za drážkovanie.
    alltracboy co drazkovanie.. jej budu aj vytahovat stare potrubia

    Tinytiny je offline (nepripojený) Tinytiny

    Tinytiny
    Tak teraz ste mi dali! Ja totiž nemám ani šajnu. Vôbec sa v týchto veciach nevyznám, nemám tušenia, čo za materiály sa používajú, len by som rada vedela, nakoľko mi to prevetrá peňaženku. Sama si nebudem robiť nič ( tulení syndróm, obe ruky ľavé ), takže ja si to predstavujem asi tak, že príde majster, kukne na dom a povie mi cenu. Hotová Alica v krajne zázrakov, že? Ale ďakujem za reakcie, ja si to pozisťujem a potom upresním!

    Aká je adekvátna suma za výmenu vodovodných potrubí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.