Zavrieť

Porady

Zmena konatela v s.r.o. - dokumenty

Ahojte,

viem, ze tato tema sa tu uz zopar krat preberala, mnohe som si prestudoval no aj tak som z toho blbec

Priatelka (FO) ma s.r.o.cku v ktorej je jedina konatelka. Chceme, zmenit konatela na inu fyzicku osobu.

Podla toho co sme vygooglili tak by nam mali stacit nasledovne dokumenty:
- Rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia
- Zmluva o prevode obchodného podielu na tretiu osobu uzavretá podľa § 115 OBZ
- 66€ kolkok

Treba nam este nieco? Skusali sme sa dopatrat nejakych informacii aj na okr. sude no tam nic

Za akukolvek pomoc vsetkym velmi pekne dakujem
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Čo si o tom myslíte, dúfam že som nespravila nejakú chybu ja ...
Deň ukončenia funkcie je zapísaný taký, aký si chcela ? Ak áno, tak je všetko zrejme O.K.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

Economic Pozri príspevok
1. áno
2. na živnostenský sa už zmeny neohlasujú (jedine ak pribudne zahraničný nový konateľ dokladá sa zahraničný VRT úradne preložený ) zmeny bydliska u spoločníka ich tiež nezaujíma.
3. stačí oznámiť listom.
skoro som zabudla podakovat, pekne dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ešteže tam nechýba ten úsmev...
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Prosim vas o radu:
Zo sro odchadza jedna osoba, ktora je konatelom aj spolocnikom sucasne, vznikne tak jednoosobova sro.
Po jej odchode tam bude niekolko dalsich zmien ako zmena sidla, nova cinnost atd.

Je podla vas v poriadku takyto postup:
Na VZ konatel/spolocnik odstupi zo sro. Nasledne zostavajuci spolocnik spravi Rozhodnutie jedineho spolocnika so zmenami. Moze toto Rozhodnutie podat na ORSR spolu so zapisnicou z VZ alebo to musi ist samostatne na 2x?

Myslim, ze by to nemal byt problem, len ma zaraza jedna vec: kazda zmena je pravoplatna az po zapisani do ORSR, a kedze na ORSR budu stale dvaja spolocnici, tak vaham, ci budu akceptovat Rozhodnutie jedneho spolocnika?

Vopred velmi pekne dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Prosim vas o radu:
Zo sro odchadza jedna osoba, ktora je konatelom aj spolocnikom sucasne, vznikne tak jednoosobova sro.
Po jej odchode tam bude niekolko dalsich zmien ako zmena sidla, nova cinnost atd.

Je podla vas v poriadku takyto postup:
Na VZ konatel/spolocnik odstupi zo sro. Nasledne zostavajuci spolocnik spravi Rozhodnutie jedineho spolocnika so zmenami. Moze toto Rozhodnutie podat na ORSR spolu so zapisnicou z VZ alebo to musi ist samostatne na 2x?

Myslim, ze by to nemal byt problem, len ma zaraza jedna vec: kazda zmena je pravoplatna az po zapisani do ORSR, a kedze na ORSR budu stale dvaja spolocnici, tak vaham, ci budu akceptovat Rozhodnutie jedneho spolocnika?

Vopred velmi pekne dakujem.
Ten spoločník, ktorý odchádza má menšinový obchodný podiel ? Ak áno, netreba Súhlas správcu dane.

Na VZ - teda v zápisnici urob všetky zmeny : 1. Odvolanie konateľa, 2. schválenie prevodu OP, 3. rozšírenie predmetu, 4. zmenu sídla a 5. prijme sa úplné znenie zakladateľskej listiny. (+ iné zmeny ak treba)

Na živnosť : 1. ohlásenie odstúpenie konateľa, 2. žiadosť o vydanie Osvedčenia

Na OR : všetko podať jedným vrzom

(ak elektronické podanie, SP je 33.- Eur, ak papierové podanie SP 66.- Eur)
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Dakujem Economic, momentalne maju rovnaky podiel 50-50 %.
To je zvlastne, tie zmeny si chces spravit zostavajuci spolocnik, uz sa netykaju toho spolocnika, co odchadza.
Napriek tomu aj tento (co odchadza) s nimi musi na VZ suhlasit a odhlasovat ich?

A/ Teoreticky je este moznost spravit 2 VZ po sebe, ale to by asi muselo ist aj na ORSR na 2x, a to kvoli poplatku sa mi nepaci.
B/ A nedaju sa spravit zmeny Rozhodnutim jedineho konatela, ako som pisala nizsie?

Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Dakujem Economic, momentalne maju rovnaky podiel 50-50 %.
To je zvlastne, tie zmeny si chces spravit zostavajuci spolocnik, uz sa netykaju toho spolocnika, co odchadza.
Napriek tomu aj tento (co odchadza) s nimi musi na VZ suhlasit a odhlasovat ich?

A/ Teoreticky je este moznost spravit 2 VZ po sebe, ale to by asi muselo ist aj na ORSR na 2x, a to kvoli poplatku sa mi nepaci.
B/ A nedaju sa spravit zmeny Rozhodnutim jedineho konatela, ako som pisala nizsie?


Dakujem.
Môžeš to urobiť vo dvoch VZ (z toho jedno bude RJS a aj tak podať do OR jedným vrzom) takže áno. (ja vždy riešim jednoduchšou cestou zmeny preto sa mi to jedno VZ zdalo výhodnejšie)
Na miesto Súhlasu správcu dane, budeš dokladať čestné vyhlásenie.
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Economic Pozri príspevok
Na živnosť : 1. ohlásenie odstúpenie konateľa, 2. žiadosť o vydanie Osvedčenia
Na zivnostenskom mi povedali, ze odstupenie konatela ich nezaujima, tiez som sa divila ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Na zivnostenskom mi povedali, ze odstupenie konatela ich nezaujima, tiez som sa divila ...

Ak ich to nezaujíma, budú žiadať VRT elektronicky na oboch... Malo by ich to zaujímať. Ja to vždy riešim tak, ako som napísala. A oni to urobia tak, že najprv zrušia neplatného konateľa a až potom pokračujú v tom čo treba.
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Budem rada, ak si niekto najde chvilku a skontroluje mi tieto zmeny u sro, dakujem.

zmeny su:
1. odchadza jeden spolocnik aj konatel (to je jedna osoba), zostane tak jednosobova sro, k dnesnemu dnu je to 50-50%

2. zostavajuci spolocnik aj konatel meni trvaly pobyt
3. rusi sa jedna cinnost
4. pribudne niekolko cinnosti

5. sro meni sidlo

nutne predlozit na ORSR:

1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy - 2x (1x do Zbierky listín)
3. Zápisnica z valného zhromaždenia – 2x (1x do Zbierky listín)
4. Rozhodnutie jedineho spolocnika (zmena sidla a ostatne zmeny)
5. Zivnostensky list novej cinnosti
6. Čestné prehlásenie o trvalom pobyte
7. List vlastníctva nehnutelnosti, kde sa sro stahuje
8. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do obchodného registra

9. Cestne vyhlasenie namiesto suhlasu spravcu dane (ECONOMIC co je toto prosim ta? )


a posledna otazka:

na niektore existujuce cinnosti sro bol ustanoveny v zivnost. liste zodpovedny zastupca prave odchadzajuci spolocnik/konatel. kedze tento odchadza prec, tieto cinnosti bude treba nanovo nahlasit s novym zodpovednym zastupcom? alebo je tam mozne spravit len nejaku modifikaciu?

Velmi pekne vam dakujem.
Naposledy upravil Danica F. : 29.10.12 at 16:57 Dôvod: preklep
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Budem rada, ak si niekto najde chvilku a skontroluje mi tieto zmeny u sro, dakujem.

zmeny su:
1. odchadza jeden spolocnik aj konatel (to je jedna osoba), zostane tak jednosobova sro, k dnesnemu dnu je to 50-50%

2. zostavajuci spolocnik aj konatel meni trvaly pobyt
3. rusi sa jedna cinnost
4. pribudne niekolko cinnosti

5. sro meni sidlo

nutne predlozit na ORSR:

1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy - 2x (1x do Zbierky listín)
3. Zápisnica z valného zhromaždenia – 2x (1x do Zbierky listín)
4. Rozhodnutie jedineho spolocnika (zmena sidla a ostatne zmeny)
5. Zivnostensky list novej cinnosti
6. Čestné prehlásenie o trvalom pobyte
7. List vlastníctva nehnutelnosti, kde sa sro stahuje
8. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do obchodného registra

9. Cestne vyhlasenie namiesto suhlasu spravcu dane (ECONOMIC co je toto prosim ta? )


a posledna otazka:

na niektore existujuce cinnosti sro bol ustanoveny v zivnost. liste zodpovedny zastupca prave odchadzajuci spolocnik/konatel. kedze tento odchadza prec, tieto cinnosti bude treba nanovo nahlasit s novym zodpovednym zastupcom? alebo je tam mozne spravit len nejaku modifikaciu?

Velmi pekne vam dakujem.
Všetko je O.K. To vyhlásenie vyplýva z 246/2012 ktorým sa mení aj Obchodný zákonník § 115 ods. 8, 9.
Na činnosti, kde je ustanovený zodpovedný zástupca, ak predmet necháš, zmeníš iba zodpovednú osobu. Ak zrušíš predmet, automaticky zruší aj zodpovednú osobu.
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

dakujem, si zlata.
to vyhlasenie - prosim ta ako to ma vyzerat ? pripadne ak mas nejaky vzor...
a na zmenu zodpovednosti, to mi tam daju nejake tlacivo predpokladam, nie?
moc dakujem, pekn vecer este!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj nadobúdateľ, aj prevádzajúci takéto niečo podobné by mal vyhlásiť... : Jožko Mrkvička ako spoločník spoločnosti na strane prevodcu (aj nadobúdateľa ten druhý) čestne vyhlasuje, že v súlade s Vyhláškou č. 291/2012, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR č. 25/2004 Z. z. ktorou sa ustanovujú vzory tlačív na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra a zoznam listín, ktoré je potrebné k návrhu na zápis priložiť a v súlade s §-om 115 Obchodného zákonníka ods. 8,9 , že mi nevyplýva povinnosť podľa osobitného zákona doložiť k Návrhu na zápis zmeny v osobe spoločníka Súhlas správcu dane, nakoľko sa jedná o nadobudnutie vlastného väčšinového obchodného podielu v spoločnosti.

Jasné, že na živnostenskom budú mať na to tlačivo. Nová zodpovedná osoba ti musí podpísať ten súhlas z toho tlačiva a doložiť v prípade potreby vzdelanie, resp. aj prax.

Aj tebe pekný večerík,
mohla si to podať elektronicky, ušetrila by si na SP, poplatkoch za overenie, papieri aj toneri... Ale urob ako chceš...
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Economic Pozri príspevok
Aj nadobúdateľ, aj prevádzajúci takéto niečo podobné by mal vyhlásiť... : Jožko Mrkvička ako spoločník spoločnosti na strane prevodcu (aj nadobúdateľa ten druhý) čestne vyhlasuje, že v súlade s Vyhláškou č. 291/2012........
kam mam poslat sampanske ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
kam mam poslat sampanske ?
Danka, to si dáme spolu... hlavné je, že pomôže niekomu to čo píšem.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

mam jednu pre niekoho banalnu otazku, ale rada by som to vyriesila:
sro si ide dat jednu novu zivnost, ktora bude jej hlavnou cinnostou, je mozne, aby sa tato objavila na orsr ako prva v poradi? myslim vo vypise pred uz existujucimi cinnostami?

na orsr.sk to vidim pri niektorych firmach, ale netusim ako to spravili.
pekne dakujem za vas nazor
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
mam jednu pre niekoho banalnu otazku, ale rada by som to vyriesila:
sro si ide dat jednu novu zivnost, ktora bude jej hlavnou cinnostou, je mozne, aby sa tato objavila na orsr ako prva v poradi? myslim vo vypise pred uz existujucimi cinnostami?

na orsr.sk to vidim pri niektorych firmach, ale netusim ako to spravili.
pekne dakujem za vas nazor
Do návrhového formulára do výmazu dať všetky doterajšie vymazať a na novo zapísať v poradí v akom chceš v zápise. Do zápisnice by som uviedla dôvod uprednostnenia zápisu predmetov poradí ich dôležitosti pre spoločnosť alebo tak podobne.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

Economic Pozri príspevok
Do návrhového formulára do výmazu dať všetky doterajšie vymazať a na novo zapísať v poradí v akom chceš v zápise. Do zápisnice by som uviedla dôvod uprednostnenia zápisu predmetov poradí ich dôležitosti pre spoločnosť alebo tak podobne.
dakujem pekne, a nemoze sa stat pri takomto rieseni, ze na uplnom vypise orsr, budu vsetky cinnosti vymazane a nanovo zapisane? lebo to by som zasa nechcela.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
dakujem pekne, a nemoze sa stat pri takomto rieseni, ze na uplnom vypise orsr, budu vsetky cinnosti vymazane a nanovo zapisane? lebo to by som zasa nechcela.

Možno že by to tak bolo. Ale iné riešenie, ako mať predmety podnikania zapísané v OR v poradí v akom chceš nie je. Vyber si sama. Aj keby tomu tak bolo, prečo to je problém pri tom úplnom výpise u Teba ? Však sa vždy a všade používa len aktuálny výpis z OR.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Danica F. Pozri príspevok
dakujem, si zlata.
to vyhlasenie - prosim ta ako to ma vyzerat ? pripadne ak mas nejaky vzor...
a na zmenu zodpovednosti, to mi tam daju nejake tlacivo predpokladam, nie?
moc dakujem, pekn vecer este!


......vyššie v príspevku som čítala, že sa jedná o 2 spoločníkov 50:50, pričom jeden prevádza svoj OP na druhého. Jedná sa teda o prevod väčšinového OP = potrebný je súhlas správcu dane pre prevádzajúceho aj pre nadobúdateľa.......V praxi dokonca môže nastať situácia, že by boli 2 spoločníci s podielmi 30:70, pričom by ten menšinový s podielom 30% previedol svoj OP na väčšinového, ktorý by sa stal vlastnkom 100%. Tzn. že z hľadiska prevádzajúceho by sa jednalo o prevod menšinového OP (=čestné vyhlásenie), ale z hľadiska nadobúdateľa by sa jednalo o prevod väčšinového OP (=súhlas správcu dane).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať