Zavrieť

Porady

Zmena konatela v OR SR

Dobry den,

potrebovala by som poradit, ako na to.
Spolocnost, pre ktoru pracujem, ma 2 konatelova, ktory konaju vo vsetkych veciach spolocne. Chceme vymenit jedneho konatela za noveho vo velmi blizkej dobe. Sme s.r.o.
Vie niekto, co vsetko potrebujeme spravit, pripravit, potvrdit, dat overit, aby sme to potom zaniesli na OR SR a oni nam to bez problemov uznali?

Predpokladam, ze asi zapisnicu z Valneho zhromazdenia s navrhom na vykonanie zmeny konatela, asi notarsky overenu? Overovat podpisy nebude lahke, lebo vacsina je zo zahranicia.
Tlacivo OR SR na vykonanie zmeny - zapis/vymaz. Aky kolok?
Co potrebuje spravit stary konatel a co novy, ake doklady dolozit?

Dakujem pekne za rady

Volala som na OR SR, povedali, ze oni take veci neovladaju, su iba podatelna, ma to dost prekvapilo, zas mame dat zarobit pravnikom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Uz som si formuloval v hlave odpoved pri citani Tvojej otazky, ale kvoli tej poslednej vete som si to rozmyslel. Precitaj si obchodny zakonnik a vsetky ostatne potrebne zakony, vyhlasky, nariadenia a vzory, pripadne si kup literaturu za 4-5000 Sk, tam to je velmi jednoducho a jasne napisane. Usetris.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Matilda
    Dobry den,

    potrebovala by som poradit, ako na to.
    Spolocnost, pre ktoru pracujem, ma 2 konatelova, ktory konaju vo vsetkych veciach spolocne. Chceme vymenit jedneho konatela za noveho vo velmi blizkej dobe. Sme s.r.o.
    Vie niekto, co vsetko potrebujeme spravit, pripravit, potvrdit, dat overit, aby sme to potom zaniesli na OR SR a oni nam to bez problemov uznali?

    Predpokladam, ze asi zapisnicu z Valneho zhromazdenia s navrhom na vykonanie zmeny konatela, asi notarsky overenu? Overovat podpisy nebude lahke, lebo vacsina je zo zahranicia.
    Tlacivo OR SR na vykonanie zmeny - zapis/vymaz. Aky kolok?
    Co potrebuje spravit stary konatel a co novy, ake doklady dolozit?

    Dakujem pekne za rady

    Volala som na OR SR, povedali, ze oni take veci neovladaju, su iba podatelna, ma to dost prekvapilo, zas mame dat zarobit pravnikom?
    Pri každej zmene v zápisoch na OR SR sa vyžaduje nové znenie spoločenskej zmluvy. Zápisnica z VZ, na základe ktorého sa vykonáva zmena. Podpisy musia byť overené.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nie nové, ale úplné znenie spoločenskej zmluvy!

    Nový konateľ - výpis z reg trestov
    Zápisnica z VZ
    Návrh n azápis zmien do OR ( tlačivo)
    ...........

    Matilda, svojou poslednou vetou si sa dotkla zopár poraďákov - právnikov, ktorí nám tu nezištne pomáhajú. A nie len oni, sú tu aj auditori a daňoví a účtovní poradcovia a t d .

    Za ich rady sa v podnikaní platí, tu to robia zadara. Takže veľká vďaka všetkým !

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Postup:
    1.Valné zhromaždenie na ktorom sa zmení doplnkom spolčenská zmluva a schváli doplnok k spolčoenskej zmluve=zápisnica z VZ.
    2.Vyplniť tlačivo na zmenu údajov v OR
    3. Uložiť do zbierky listín úplné znenie (so zapracovnaím zmien ) spolčenskej zmluve.
    Podpisy overiť

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    ad benka:
    výpis z registra trestov pre konateľa pre OR netreba,
    treba ho len pre živnostenský úrad pre zmenu v živnostenskom liste ak je konateľ ako zodpovedná osoba

    Matilda je offline (nepripojený) Matilda

    Matilda
    Dakujem za Vase odpovede a rady. Prosim vsetkych, ktorych som svojou poslednou vetou urazila, aby prijali moje ospravedlnenie, asi nemozno kazdeho hadzat do rovnakeho vreca. Ked som pisala dany prispevok, bola som rozhorcena, nedokazem pochopit z akeho dovodu prave tato institucia neinformuje o sposobe vybavenia a nalezitostiach, ked na vsetkych inych uradoch ano. A rozhodne to nie je komplikovane na vysvetlenie. Hmm

    Zmena konatela v OR SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.