Zavrieť

Porady

Vypocet dovolenky pri PN - neviem si rady :(

Dobry den, chcela by som poprosit o radu pri vypocte dovolenky..zamestnanec nastupil k nam 8.9. 2011 bol na PN od 14.11. 2011 do 2.12.2012 potom nastúpil do zamestnania avsak 9.1. 2012 bol zase PN do 31.8. 2012. Pracoval na 12 hodinove smeny a ma nárok na 25 dní.

Kolko dni dovolenky mu mam dat za min. rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    naty-ka Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poprosit o radu pri vypocte dovolenky..zamestnanec nastupil k nam 8.9. 2011 bol na PN od 14.11. 2011 do 2.12.2012 potom nastúpil do zamestnania avsak 9.1. 2012 bol zase PN do 31.8. 2012. Pracoval na 12 hodinove smeny a ma nárok na 25 dní.

    Kolko dni dovolenky mu mam dat za min. rok?
    2011 dovolenka za odpracované dni, každých 21 jednu 1/12 z ročného nároku.
    Tento rok ešte 31.8. nebolo, tak upresni.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    r.2011 - spočítaj si odpracované dni, vrátane sviatkov. Zrejme mu nevznikne nárok na dovolenku za kal.rok (nebude to 60 dní). Preto budeš počítať nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 prac.dní 1/12 ročného nároku.
    Ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, preto tam treba urobiť aj prepočet nároku.

    31.8.2012 ešte nie je, ale v roku 2012 mu zatial nevznikol ani nárok na dovolenku za odpracované dni. Bude končiť pracovný pomer ?

    naty-ka je offline (nepripojený) naty-ka

    naty-ka
    Pomilila som sa, mala som na mysli 31.7.2012 samozrejme...a ano bude s nim rozviazany pracovny pomer....
    no som to ratala a vyslomi 4,8 t.j. 5 dni za minuly rok...je to správne?
    odpracoval 588 hodín/12 hodín = 49 dní...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naty-ka Pozri príspevok
    Pomilila som sa, mala som na mysli 31.7.2012 samozrejme...a ano bude s nim rozviazany pracovny pomer....
    no som to ratala a vyslomi 4,8 t.j. 5 dni za minuly rok...je to správne?
    odpracoval 588 hodín/12 hodín = 49 dní...
    Takto nemôžeš robiť prepočet. Kolko dní odpracoval ? Má dohodnutý smenový kalendár ? Ako som už písala, zrejme ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, kde musíš urobiť aj prepočet nároku na dovolenku.

    naty-ka je offline (nepripojený) naty-ka

    naty-ka
    Ja som tak nerobila prepocet, to som si vypisala s dochadzky 49 dní robil a ano ide o nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas....bolo o tak ze den robil a den mal volno... tak potom ako mam postupovat?

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Keď som si to prerátavala, keby robil jeden deň 12 a potom voľno, tak by robil 34 dní po 12 hodín = 408 hodín.
    Ak by robil normálne, tak aj so sviatkami to vychádza 47 dní. Takže nevieme aj tak ako to bolo. Vychádza to pri 25 dňovom nároku - 4,5 - 5 dní.....rok 2011

    naty-ka je offline (nepripojený) naty-ka

    naty-ka
    no ono vam to ani nemoze vychadzat tak ako to ratate pretoze jemu s do hodin zaratuvali aj ine prace 2-3 hodinove kde sa mi nedavali dni....ale kazdopadne velmi pekne dakujem za pomoc...pekny den

    Vypocet dovolenky pri PN - neviem si rady :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.