Zavrieť

Porady

Podľa ktorého zákona vymenuje riaditeľ ZŠ svojho zástupcu?

Vyhláška 224/2011 §3 ods.1? Zástupca sa nevymenuje na základe výberového konania (Z. 552/2003 § 5 ods. 6)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Záleží na riaditeľovi a hlavne na tom čo má v internej smernici-organizačnom poriadku školy. Ak chce môže zástupcu (vedúceho zamestnanca) vybrať aj výberovým konaním - zákon 596/2003 Z. z. alebo ho môže aj menovať.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    katisa Pozri príspevok
    Ja sa tiez chcem opytata na to iste. My mame v pracovnom poriadku uvedene miesto zastupcu RŠ obsadi RŠ priamym vyberom.... to znamena, ze si ho len vyberiem a vymenujem ho.
    A pri menovani uz asi nebudem uvadzat ziaden zakon, len mozem odkazat na presny clanok a odsek prac. poriadku?
    A este jedna otazka. Ak mam len jedneho zastupcu a chcem, aby bol zastupcom statutara, cize mna (RŠ) tak hoi musim pisomne poverit, ake ukony moze v mojej nepritomnosti vykonavat. Kde to uvediem? v prac. naplni alebo to musi byt nejake osobitne poverenie alebo menovanie za zastupcu statutara?
    Dakujem.
    Odpoveď na otázku číslo jedna je áno!
    Otázka číslo dva. Zástupcu riaditeľa do funkcie menuješ a nie poveruješ, teda vystavíš mu menovací dekrét a to buď na dobu neurčitú (neodporúča sa) alebo na dobu určitú t. j. do konca trvania tvojho funkčného obdobia. V náplni práce zástupcu riaditeľa školy uvedieš všetky jeho práva a povinnosti, ktoré má ako zástupca riaditeľa školy.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    lonci Pozri príspevok
    Vyhláška 224/2011 §3 ods.1? Zástupca sa nevymenuje na základe výberového konania (Z. 552/2003 § 5 ods. 6)
    Pokiaľ ja viem, tak zástupcu si vyberá riaditeľ bez výberového konania. On určuje, kto ho bude zastupovať, komu verí.

    katisa je offline (nepripojený) katisa

    katisa
    Ja sa tiez chcem opytata na to iste. My mame v pracovnom poriadku uvedene miesto zastupcu RŠ obsadi RŠ priamym vyberom.... to znamena, ze si ho len vyberiem a vymenujem ho.
    A pri menovani uz asi nebudem uvadzat ziaden zakon, len mozem odkazat na presny clanok a odsek prac. poriadku?
    A este jedna otazka. Ak mam len jedneho zastupcu a chcem, aby bol zastupcom statutara, cize mna (RŠ) tak hoi musim pisomne poverit, ake ukony moze v mojej nepritomnosti vykonavat. Kde to uvediem? v prac. naplni alebo to musi byt nejake osobitne poverenie alebo menovanie za zastupcu statutara?
    Dakujem.

    babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

    babkamaja
    Zástupca riaditeľa školy sa ustanovuje do funkcie na základe pracovnej zmluvy, prípadne dohody o zmene pracovnej zmluvy, ak bol napr. učiteľom. Žiadne menovania a poverenia nie sú potrebné, ani ich zákon nepozná. Menuje sa jedine riaditeľ školy. V dohode uvedieš aj dobu výkonu funkcie, ak sa dohodnete, lebo musí byť dohoda - podpisy obidvoch strán. Nemyslím, že by podpísal zmenu určitej doby na dobu neurčitú.
    Sabadka ..... určite sa v školstve žiadne menovacie dekréty nepoužívajú? °)

    Podľa ktorého zákona vymenuje riaditeľ ZŠ svojho zástupcu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.