Zavrieť

Porady

Môžem kuriéra požiadať, aby mi zásielku doručil po mojej pracovnej dobe?

Dobrý deň,

ako väčšina ľudí aj ja pracujem a mám pracovnú dobu, keď som v práci. Z času na čas si objednám zásielku s doručením kuriérom. Neraz sa mi stalo, že kuriér ma telefonicky "otravoval" počas pracovnej doby, prečo nie som doma a kam mi má zásielku doniesť.

Chcem sa spýtať, je možnosť dohodnúť sa, aby mi kuriér doručil zásielku po pracovnej dobe? Prečo sú kuriéri tak otravní a prečo chodia počas pracovnej doby, keď sme všetci v práci a nie doma?

Ďakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kurieri nie su otravni - robia si svoju pracu - dorucuju zasielku na adresu, ktoru das pri objednavke ... preco si nedas dorucenie na adresu do prace? ... v obchodnych podmienkach vacsinou byva spomenute, ze kurier dorucuje v pracovnej dobe (cca do 16:30)

    ja ked nahodou viem, ze v dany den sa nebudem zdrziavat na adrese udanej v objednavke, rano okolo 8mej zavolam kurierovi a dohodnem zmenu dorucenia, resp. kde ho pocas dna zastihnem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzanamol Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    ako väčšina ľudí aj ja pracujem a mám pracovnú dobu, keď som v práci. Z času na čas si objednám zásielku s doručením kuriérom. Neraz sa mi stalo, že kuriér ma telefonicky "otravoval" počas pracovnej doby, prečo nie som doma a kam mi má zásielku doniesť.

    Chcem sa spýtať, je možnosť dohodnúť sa, aby mi kuriér doručil zásielku po pracovnej dobe? Prečo sú kuriéri tak otravní a prečo chodia počas pracovnej doby, keď sme všetci v práci a nie doma?

    Ďakujem..
    Pretože aj oni majú nejakú pracovnú dobu. Keď ti príde doporučený balík poštou, napadlo ti niekedy požadovať od poštárky, aby ti balík priniesla v sobotu alebo v pondelok o ôsmej večer?

    Inak s kuriérmi sa dá veľmi dobre dohodnúť - väčšinou ti prinesú zásielku kdekoľvek, keď sa s nimi telefonicky dohodneš. Niektoré kuriérske služby majú doručenie aj večer čí cez víkend - samozrejme za doplatok.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Chobot Pozri príspevok
    Inak s kuriérmi sa dá veľmi dobre dohodnúť - väčšinou ti prinesú zásielku kdekoľvek, keď sa s nimi telefonicky dohodneš.
    no ja mam s kuriermi vylucne opacnu skusenost ... este nikdy sa mi so ziadnym nepodarilo dohodnut aby prisiel inde ... neviem ci maju v autach GPS alebo su inak kontrolovany, ale kazdy ma svoj rajon, svoje ulice a na ulicu mimo jeho rajonu jednoducho nepride, aj keby bol 100m od nej ...

    ale inak suhlasim, je to ich pracovna doba, a kto nevie pri objednavke citat tak to je jeho problem ... treba zadatadresu dorucenia tam, kde sa v tom case zdrzujem (napr. do prace) a je po probleme ... alebo ked sa neda dorucit do prace (napr. chladnicka ) tak si na dany cas vybavit doma pritomnost (vsak termin dorucenie zasielky sa zvykne oznamovat 24h vopred)

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Je to zrejme individuálne a závisí aj od spoločnosti, ktorá doručuje zásielky. Moja skúsenosť je taká, že zatiaľ nebol problém dohodnúť sa aj na inom mieste ako doma, alebo sme sa dohodli na doručení po mojom príchode z práce domov. Pri poslednom doručení, kedy mi volali hneď ráno kuriér, ktorý mal doručiť zásielku domov vo svojom rajóne po mojom oznámení, že budem doma až po obede dal zásielku druhému kuriérovi, ktorý mal na starosti rajón v mieste adresy pracoviska. Ale to bol prípad, kedy bola zásielka ešte u nich na firme. Ako hovorím, záleží aj od spoločnosti, ktorá doručuje, lebo ako píše bubkoch, počula som aj o situáciach, kedy nechceli doručiť inam ako na uvedenú adresu. Preto pri objednávkach zrejme treba zvážiť, akú adresu doručenia zásielky uvediete, pretože kuriér doručuje zásielku spravidla počas dňa a svojej pracovnej doby, ktorá môže byť do 15.30 alebo 16.30 (záleží od spoločnosti).

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zuzanamol, to je dost krute, ze obvinujes kurierov, ze ta OTRAVUJU,ked si v praci. Nemyslis, ze aj oni maju pravo na urcitu pracovnu dobu? Ved aj oni su v praci.
    Ak ta to otravuje,objednavaj si za urcity priplatok donasky mimo bezneho pracovneho casu /vecer a cez vikendy/,viacere firmy ponukaju tuto moznost.

    Tiez mam dobru skusenost s kuriermi,nakupujem cez net casto.
    Z mojej skusenost asi 2% soferov je lakoma vopred zavolat,iba jednoducho zazvonia pri dverach a hotovo.
    Ale ostatnych 98% soferov sa ozve vopred a je ochotna sa dohodnut na case a mieste prevzatia.
    Zvacsa si objednavam z overenych eshopov, vitam, ze mi pride vopred upozornenie,kedy mam zasielku ocakavat.

    Velakrat mi kurier nosil zasielku aj do prace do vedlajsieho okresu.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Moja skúsenosť je tiež veľmi dobrá. Keď si zadám adresu domov, privezie domov, keď do práce, tak do práce. Ale oni tiež nie sú na gumičke, keby im každý zavolal, že má zadanú adresu doručenia, ale chce to inde doručiť, tak môžu prerábať celý svoj denný rozvoz. Bohužiaľ nefungujú tak, že odkiaľ vietor fúkne, tam idú.
    Ešte sa mi nestalo, a to si dovolím tvrdiť, že objednávam dosť často, že by mi neavizovali, kedy prídu, aby som sa mohla zariadiť.

    Ja mám ale to šťastie, že mamu mám skoro stále doma.
    Vraj kuriéri majú doviezť a vyložiť tovar pred bránu alebu ku vchodu paneláku, no moja skúsenosť je taká, že to prinesú až do garáže alebo pri vchodové dvere rodinného domu, aby to mama nemusela niesť.

    Takže: skúsenosť veľmi dobrá!

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Moja skúsenosť je zatiaľ dobrá. Dosť často si objednávam a dávam si to doručiť GLS. Keď že vodič je na 95% ten istý, automaticky ráta s hodinou medzi 19:00 - 19:30 bez zmeny poplatku v prac. dňoch. Aj keď je iný, vždy mi to posunie aspoň na 19-tú.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    AlaNR Pozri príspevok
    Moja skúsenosť je tiež veľmi dobrá. Keď si zadám adresu domov, privezie domov, keď do práce, tak do práce. Ale oni tiež nie sú na gumičke, keby im každý zavolal, že má zadanú adresu doručenia, ale chce to inde doručiť, tak môžu prerábať celý svoj denný rozvoz. Bohužiaľ nefungujú tak, že odkiaľ vietor fúkne, tam idú.
    Ešte sa mi nestalo, a to si dovolím tvrdiť, že objednávam dosť často, že by mi neavizovali, kedy prídu, aby som sa mohla zariadiť.

    Ja mám ale to šťastie, že mamu mám skoro stále doma.
    Vraj kuriéri majú doviezť a vyložiť tovar pred bránu alebu ku vchodu paneláku, no moja skúsenosť je taká, že to prinesú až do garáže alebo pri vchodové dvere rodinného domu, aby to mama nemusela niesť.

    Takže: skúsenosť veľmi dobrá!
    kurierska služba pošty dokonca pošle 2 sms ky a zavolá, DHL len zazvoní že je tu balík
    moja skusenost je ze sa da dohodnut,pri najhorsom mi balik vzdy nechaju v sklade prepravnej spolocnosti

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    zuzanamol Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    ako väčšina ľudí aj ja pracujem a mám pracovnú dobu, keď som v práci. Z času na čas si objednám zásielku s doručením kuriérom. Neraz sa mi stalo, že kuriér ma telefonicky "otravoval" počas pracovnej doby, prečo nie som doma a kam mi má zásielku doniesť.

    Chcem sa spýtať, je možnosť dohodnúť sa, aby mi kuriér doručil zásielku po pracovnej dobe? Prečo sú kuriéri tak otravní a prečo chodia počas pracovnej doby, keď sme všetci v práci a nie doma?

    Ďakujem..
    Občas si treba prečítať aj obchodné podmienky a nie len dať súhlasím a potom sa rozčuľovať že ťa kuriér otravuje v práci. Kuriér doručuje tak ako si zadala adresu. Vždy je možnosť doručenia na inú adresu alebo za príplatok po pracovnej dobe a cez víkend. Poprípade sa dá dohodnúť aby to nechali na sklade a sama si vyzdvihnúť.
    Čiže treba čítať obchodné podmienky aj keď sú dlhé a zdá sa ti to zbytočné.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    chodia mi denne baliky od roznych kurierov tak viem ze su riadne ulietany mnohokrat su v praci od 6 do 6 vecera tak by som sa im necudoval keby odmietnu dorucit zasielku na ine miesto ak im to date vediet v ten den. Planuju si trasu, netocia sa v meste po ulickach hore dole, to by prisli domov z prace o pol noci.
    Nuz, mne sa az tak suhlasit tu s nazormi neda...je sice pekne, ze je moznost dodat balik aj na inu adresu ako je adresa bydliska, cize da sa vyuzit dorucenie do prace, avsak toto si nemoze dovolit kazdy...najskor bezny administrativny pracovnik ano, ale je mnoho zamestnani, kde to proste mozne nie je...spomeniem len okrajovo napriklad pilota, sofera autobusu, ale neviem si dost realne predstavit ani pokladnicku v tescu, ako zodvihne svoj telefon, usmeje sa na frontu, povie pardon, mam zasielku a odkraca...taktiez ludia, ktori maju rozne rokovania a podobne, tazko sa zodvihnu a pojdu si vybavit - prepacte - ale sukromnu vec...

    Z uvedeneho podla mna logicky vyplyva, ze kurierske sluzby by mali mat na zaklade tejto docela logickej veci prisposobenu pracovnu dobu, mozno trochu inak usposobenu logistiku, mozno by nezaskodila elektronicka komunikacia s covekom, kde by sa dalo velmi rychlym a efektivnym sposobom dohodnut, kedy a kde je naozaj mozne zasielku dorucit/prebrat...je mnozstvo ludi, ktorym to pocas pracovnej doby problem nerobi, ale myslim, ze vybavovanie si sukromnych veci pocas pracovnej doby az take samozrejme byt nemusi...ked moze napriklad obchodna sfera mat pracovnu dobu dlhsiu ako je bezne do 16-16.30, nerozumiem, preco kurierske sluzby takto fungovat nemozu...je to len forma nastavenia systemu spolocnosti a bohuzial nie podla potrieb ludi...
    24 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka 3 roky stará téma
    jslancik ale mojko, len netrep.
    v prvom rade, o nemožnosti prevzatia zásielky cez pracovnú dobu musí vedieť samotný objednávajúci. A vždy je možnosť dať to doručiť niekomu, kto to prevziať môže.
    nastavenie systému? Všetko je to o peniazoch. Jasné, ľudia majú "potrebu", ale nie sú ochotní za to priplatiť. By si dobre rozmysleli, či dajú za doručenie večer o 3€ viac, alebo si to nechajú doručiť niekomu, kto to môže prevziať cez deň.
    Nech sa páči, fungovať sa dá aj bez "otravných kuriérov". Nikto ich nikomu nenúti.
    Ale kľudne môžeš ponúknuť na trh nový produkt - založ si kuriérsku firmu a špecializuj sa na doručovanie v akúkoľvek hodinu podľa želania zákazníka. Videli by sme, koľko by si mal zákazníkov...
    azuresoul pokial tema visi na nete, nikdy nie je dostatocne stara, pokial sa neriesi osobny problem, ale vseobecny, ktory je aktualny vlastne stale...obzvlast, ak je tema sledovana, bleskem prisli 3 reakcie, cim sa okamzite zaktualizovala, aj vdaka tebe kn-alka (viem, ze reagujem na prispevok jslancika)

    nerozumiem argumentu, aby som obtazovala niekoho ineho prevzatim mojej zasielky, najma, ak ani srnka netusi, kedy bude zasielka dorucena (dodacie doby su v eteri), ved ked si nieco objednavam, v tom case ani ja sama netusim, ci budem v praci, na sluzobke alebo doma s anginou...a nie kazdy ma na dochodku babicku, ktora sedi doma ci je pekne, skaredo, ci je chora alebo ci je zemetrasenie...

    tiez nerozumiem, aky ma zmysel si nieco dat dorucit na recepciu, kde to okrem dotknutej osoby nemoze prevziat nikto, pokial som na sluzobke alebo 10.000 metrov nad zemou)...tiez reakcia na vybrane povolanie pracovnicky v tescu je uplne scestna, nakolko osobne poznam rozvedene zeny (vobec nie jednu), ktore maju dve az tri zamestnania, aby utiahli celu domacnonst a uzivili deti...nie, tieto zeny nemaju casto volno ani cez vikend...

    tiez argument priplatit si viacvecer - takuto moznost mi kurierske spolocnosti este neponukli...mozno niektore to robia, ale vacsinou kurier stroho zavrci - len do stvrtej...
    apropo...z rovnakeho dovodu by potom podla mojho nazoru by mali stat potraviny po sestnastej o nejake to percento v obchode viac...ved aj tamtie zeny su v praci v case, ked vy ostatni si uz valate sunky...tuto druhu stranu nechapete? alebo chapete proste inak? objektivita ako svina, vazne
    jslancik z teba by bol podnikateľ ako sviňa. Fakt, našiel si dieru na trhu, tak hurá do toho.
    Ty vlastne chceš povedať, že by malo byť ústavne zaručené pre každého rovnaké právo prevziať tovar od kuriéra v hociktorú dennú či nočnú hodinu Hold, smola.
    azuresoul dosli argumenty, prislo na prekrutene utoky nekomentujem
    Dáša_ s väčšinou internetových obchodov sa dá dohodnúť. aj na dátume expedície. Len treba pre to niečo urobiť, napríklad napísať mail alebo poznámku. Veľmi veľa obchodov dnes doručuje bleskovo, stáva sa, že aj na druhý deň od objednania. Netreba hne´d nadávať.
    azuresoul blbost...vsetci zovseobecnujete nezovseobecnitelne...a neviem z coho dedukujes, ze nadavam, jednoducho vyjadrujem svoj nazor...slovaci sa hraju na tolerantnost (uzasna empatia s kurierskymi firmami), ale netoleruju odlisny nazor ineho slovaka...ja predsa viem, ze svojim nazorom nespravim dieru do sveta, ani nezmenim pomer dusika a kyslika v atmosfere...ale je to moj nazor...nadavanie znie trochu inak...
    misoft Blá...blá...blá.... zase kecy o ničom.....
    A ku kuriérom a kuriérskym službám:
    Ak pri objednaní zadáš svoje tel.číslo - kuriér sa ti sám ozve! A máš možnosť si priamo s nim dohodnúť, kde a kedy doručiť.
    Prípadne kuriérska služba ti poskytne číslo na kuriéra, ktorý má tvoju zásielku.
    Ak zásielka ešte nebola vyexpedovaná, je možno cez službu zmeniť čas a miesto dodania, ak je na ceste, taktiež bud cez službu, alebo priamo kuriéra.

    Tak neviem, o čom tu teda točíš.

    Že to TY nevieš zariadiť - je to TVOJ problém. A to svedčí, že si neschopný toto zariadiť a pochopiť.
    Dáša_ aj ked je to stará téma - kurieri nielen rozvážajú tovar, ale aj zvážajú. Po doručení balíkov vyzbierajú balíky na ďalší deň, musia ich zaviest do depa, tam odovzdať. Dá sa samozrejme doručiť aj v sobotu, ale to je extra poplatok. Takisto umožňujú niektoré služby doručenie v prsnom rozsahu hodín. Ale zase za doplatok. Ak ide o takú pokladníšku v Tescu, tak pracuje na zmeny a je potrebné si dohodnúť doručenie balíky na ten deň, ke´d môže. Na doručení sa dá dohodnúť, mnohokrát sa doručuje aj na vrátnice podnikov, na vrátnice do nemocnice.... Len treba trochu chápať obe strany
    kopretinka mne minule kuriér nechal u susedy balíček,som bola aj naštvaná trochu,šak to bolo zaplatené a keby mi to nechcela dať,tak čo urobím?Ale inak mám dobré skúsenosti,ak v daný deň nemôžem,tak si dohodnem nasledujúci deň alebo mi to dovezú do práce,do tesca,si predstav,úplne v pohode,kolegyne ma na tú chvíľu zastúpia a ja si to idem prevziať.
    azuresoul predstavit si to viem, cele slovensko tak funguje...mne je vsak tazko si takto cas dohodnut, hoc na druhy ci treti den, pretoze mavam komisie a rokovania, casto zvolane aj nahle...nic ine mi vsak nezostava, risk...proste a jednoducho...uz mi preberala takto balik kolegyna...predpoklada to vsak porusenie pravidiel kuriera, lebo vydat balik do druhych ruk je riziko...presne tak, ako pises...a o tomto celom to je...visi to na "nejakom usposobovacom doladovacom systeme"...
    MarcoM Kámo ja mať tvoje problémy. Kuriéry sú celkom fajn. Doručia mi tam kde sa dohodneme. Problém mám skôr s tým, že keď im poviem, že medzi 10 - 13 budem na tom mieste a následne už nie a oni mi povedia, že to stíhajú a o 14:30 mi volajú že sú tu, tak ma to nahnevá. Stačilo keby dvihli telefón a povedali, že nestíhajú a kde sa budem zdržovať. Alebo keď si priplatím zrýchlené doručenie a doručia po troch dňoch to tiež naserie
    azuresoul kamo, a ja mat zase tie tvoje problemy - odpisovat do diskusie na nepodstatne nazory :-D
    Chobot azuresou, neviem, čo riešiš?? Veď keď si objednávaš tovar, tak si môžeš vybrať doručovaciu adresu aj spôsob doručenia. Tak si vyber doručenie slovenskou poštou. Poštár ti hodí oznámenie o uložení zásielky a ty si zásielku vyzdvihneš na pošte, kedy sa ti to počas otváracích hodín hodí. Alebo chceš aj od poštára, aby ti priniesol balík o siedmej večer?

    A potom - kuriéri nedoručujú len "pracujpcim" ľuďom. Možno aj väčšina zásielok sa doručuje firmám, kde sú zamestnanci len počas pracovnej doby. Komu by sa dozvonil kuriér v nejakej firme o ôsmej večer?

    Hľadáš problém, kde nie je.
    jslancik nie, on čaká, že sa každý bude jemu prispôsobovať, lebo on má predsa svoje potreby.
    azuresoul ach jaj...nie vzdy sa da sposob dorucenia vybrat...objednavam si napriklad vyzivove doplnky z USA (neda sa porovnat cena ani kvalita s tou na SR) a predstavi si, tam si vybrat nemozem...pridem mi to len a len DHL-kou...ale pokus dobry...
    jslancik ooo, tak pán by chcel, aby si pri objednávke z hociktorého konca sveta mohol vybrať, kedy mu bude tovar doručený? Na hodinu presne? Pán je skutočne nenáročný ach jaj...
    azuresoul pan by sa mal predovsetkym naucit citat text s porozumenim...nerozlisi ani pohlavie diskutujuceho, aj ked to vyplyva priamo z textu...

    majte sa, spokojna stadovita slovac bezim robit nieco uzitocne
    jslancik užitočnejšie ako úvahy, ako by bolo super, keby sa zemeguľa točila do opačnej strany, alebo keby sa nemenil letný a zimný čas, alebo keby bola pracovná doba o hodinu kratšia...
    MarcoM Ty budeš asi štátny úradník, t.j. príživník, keď len tvoje "názory" sú podstatné . "Užitočnejšie" myslíš zašívať sa na úrade a predstierať prácu?
    buchač Chobot (Dnes 12:59) azuresou, neviem, čo riešiš?? Veď keď si objednávaš tovar, tak si môžeš vybrať doručovaciu adresu aj spôsob doručenia. Tak si vyber doručenie slovenskou poštou. Poštár ti hodí oznámenie o uložení zásielky a ty si zásielku vyzdvihneš na pošte, kedy sa ti to počas otváracích hodín hodí.
    =========================
    Ja len toľko, na upresnenie.

    Stretol som sa už aj s takým predajcom, kde vo voľbe dodania zásielky nefigurovala práve tá fasa Slovenská pošta.
    Bol k dispo len kuriér alebo zásielkovňa.
    =========================
    Ale chlapec ma vcelku pobavil s tými príkladmi :

    "...spomeniem len okrajovo napriklad pilota, sofera autobusu, ale neviem si dost realne predstavit ani pokladnicku v tescu, ako zodvihne svoj telefon, usmeje sa na frontu, povie pardon, mam zasielku a odkraca...
    ---------------------------------------
    Pilot ? Ten si predsa musí život zariadiť podľa itinerára.
    Šofér zsa podľa harmonogramu.
    Ale tá pokladníčka ma dostala na kompletku...že mobil mať pri sebe ? Ten na plochu so sebou vziať nemôžu ani manageri oddelení...jedine riaditeľ.
    ----------------------------------------

    Odhliadnuc od všetkého...hlavne od drístov mladej a neskúsenej je predsa k dispozícii to splnomocnenie, ktoré oprávňuje poverenú osobu prevziať na pošte všetky zásielky....či ?
    Lebo u mňa to takto funguje...manželka prevezme ešte aj zásielky z Číny....alebo aj love.
    Dáša_ no, mladý sa cíti hlavne nenahraditeľný
    kopretinka mladá
    buchač ...ešte horšie ...
    Ani šoférovať v pravom pruhu by som jej nedovolil...a nie ešte v ľavom...a nedajbože ešte aj predbiehať...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.