Zavrieť

Porady

Zviditeľnenie eshopu...

Ahojte,

chcem sa opýtať, akú najlepšiu formu marketingu zvoliť pre zviditeľnenie eshopu. A koľko financií čo stojí? Máte s tým skusenosti??

Dakujem
Usporiadat
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Bolo tu poskytnutych velmi vela dobrych rad, ale ak mate zaujem to rozdelit:

Odporucane sposoby:
Google adwords
Onsite SEO optimalizacia (dobre nekopirovane/originalne texty)
Offsite SEO optimalizacia (ziskavanie linkov od webov s podobnou tematikou, pisanie PR clankov)
Este Lepsie pisanie blogu o tematike tovaru, ktory predavate
Registracia do vyhladavacov tovaru (niekde vyssie je zoznam)
Registracia do katalogov (tu by sa o efektivite dalo ciastocne polemizovat, ale stoji to len trocha casu a urcity zakladny efekt to ma)

Neodporucane:
Letakova reklama
Etarget (opat, dalo by sa polemizovat, ale na SK skor neuzitocne)
Reklama mimo internetu - casopisy, billboardy, TV, Radio (Pri tychto formach marketingovej komunikacie su pre efektivitu potrebne neskutocne vysoke zdroje a na navratnost si treba pockat podstatne dlhsie, ako pri inych formach)
1 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

miro2111 Pozri príspevok
A PR članky sa kde ,alebo kam uverejňujú?? Akože marketing som riešil roky,ale uplne iný, len nie internetový.....netový marketing je skoro pre mna španielska dedina. Uplne niečo ine ako v minulosti keď frčali billboardy, printova reklama atd......hmmmmm.....
Ono je to tak trošičku aj o tom sebavzdelávaní. Ani to však nie je zadarmo. Začať sa dá rôzne, napr. takto:
http://kurzy.education.sk/s-12308/h1-cz

alebo takto:
http://www.albatrosmedia.sk/marketing-a-predaj.html

a keď už máš fakt hlboko do vrecka, tak potom skús toto:
http://blog.h1.cz/
http://adwords-sk.blogspot.sk/

No a keď si si nevybral, tak myslím, že by si mal biznis na internete pustiť z hlavy.
1 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
PPC - http://sk.wikipedia.org/wiki/Pay_per_click

A u kazdeho eshopu je to individualne, podla tovaru, nastavenych marzi ale hlavne kolko je kto ochotny investovat do reklamy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veľmi dôležité je povedať si, kto je tvoja cieľová skupina. keď si zadefinuješ toto, potom je jasnejšie, aké formy reklamy sú vhodné pre tú ktorú skupinu
0 0
danni danni

danni je offline (nepripojený) danni

zviditeľnenie e-shopu alebo produktov?
ak e-shopu tak jednoznačne budovanie značky a mena. Ak produktu tak mne sa zatial osvedčilo google adwords.
0 0
miro2111 miro2111

miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

obre, ale aspon nejaký príklad mi uvedte.........ked už mam zadefinovanu cielovu skupinu, a aj tovar je jasny, vsetko je ako ma byt, už len potencionalnych zákazníkov treba osloviť...........hmmmm..
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Google adwords, etarget(mne sa neosvedčil), heureka, pricemania, azet, zoznam, PR články na súvisiacich weboch, blogovanie, samozrejme facebook. Nech sa páči, môžeš začať míňať peniaze.
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Používal niekto na zviditeľnenie svojho eshopu aj letáky alebo reklamu v tlači/časopisoch? Oplatí sa to?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Anka ... ja som skusil oboje v mojom pripade totalne vyhodene peniaze,.. taktiez ako aj bannerova reklama na webe.
0 0
miro2111 miro2111

miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

Dobre, ale zatial su to same nagatívne poznatky......a su aj také čo sa Vám osvedčili???
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Aké negatívne? Pozri si môj príspevok vyššie. Si myslíš, že ti tu niekto vypracuje konkrétny marketingový plán? Každý e-shop je iný a platí naň iný marketing. Určite začni s adwords a ďalej skúšaj jednotlivo čo som vypísal. Jednoznačne MUSÍŠ blogovať o svojom produkte a presvedčiť zákazníkov, že vieš čo predávaš a poznáš svoj produkt dokonale. Ako som už hore písal potom jednotlivo skús porovnávače, FB, etarget, atď., atď., a meraj návštevnosť a konverziu z jednotlivých zdrojov. Potom sám uvidíš čo ti ako vynáša. Samozrejme všetko to stojí nemalé peniaze. Hlavne zriadenie a pripravenie kampaní. Alebo potom musíš zainvestovať sám do seba a naučiť sa sám všetko spravovať a pripraviť.
0 0
miro2111 miro2111

miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

Dakujem. Fajne:-) a nejake možnosti na začiatok bez finančných investícií nie su??
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
blogovanie
0 0
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Zo 6 odporucanych sposobov je 5 minimalne ciastocne zdarma.
Samozrejme, naozaj zadarmo nie je nic, pretoze vsetko stoji cas.
0 0
miro2111 miro2111

miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

A PR članky sa kde ,alebo kam uverejňujú?? Akože marketing som riešil roky,ale uplne iný, len nie internetový.....netový marketing je skoro pre mna španielska dedina. Uplne niečo ine ako v minulosti keď frčali billboardy, printova reklama atd......hmmmmm.....
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
miro2111 Pozri príspevok
Dakujem. Fajne:-) a nejake možnosti na začiatok bez finančných investícií nie su??
Nic nie je zadarmo :-)
0 0
miro2111 miro2111

miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

Viete mi niekto poradit, ale fakt nejake dobre spolocnosti na riesenie internetoveho marketingu??? Tak aby bolo vidiet aj nejaký vysledok za nimi.

Dakujem.
0 0
Andikaa Andikaa

Andikaa je offline (nepripojený) Andikaa

Ahojte poradaci, chcela by som sa spytat ci moze mat internetova lekaren reklamu v novinach, normalnych tlacenych novinach. Dakujem
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Nerozumiem otázke. Prečo by nemohla mať?
0 0
martina833 martina833

martina833 je offline (nepripojený) martina833

jednoznacne odporucam adwords, stoji tolko, kolko chces :-)
PPC na facebooku sa mi napr vobec neosvedcila, 60 kliknuti za minutu a objednavka ziadna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať