Zavrieť

Porady

EXEKUCIA MAJETKU

dobry den chcem sa opytat dosiel mi oznam o vykonani exekucie s naslednym predajom hnutelneho a nehnutelneho majetku s datumom a casom kedy bude vykonana chcem sa opytat par dolezitych veci
č.1 - byvam v rodicovskom dome este z bratom a rodicmy ja nevalstnim takmer nic okrem stareho bicikla , chcem vedet ci moze exekutor siahnut na majetok rodicov a mojho brata , obavam sa totiz ze mozu pobrat niektore veci ktore niesu ozaj moje kedze mame doma 3 telky ( v kazdej izbe jednu) a a inu elektroniku ci to nemozu zobrat ked to nieje moje ?
č.2 ako sa maju preukazat rodicia alebo brat ze je to jeho vlastnictvo alebo ci je to potrebne preukazat komu co patri ?
č.3- nakolko doveryhodne moze bit to oznamenie ked to nebolo posielane do vlastnych ruk ale iba ako klasicka posta
dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nedávno som bola prítomná na jednom sedení, kde sa právnik v rovnakom prípade ako Vy vyjadril mojej známej nasledovne .Exekútor nemá čo vstúpiť na cudzí pozemok a do cudzieho bytu, pokiaľ je to byt rodičov(a nie povinného), ak sa také niečo stane , tak mi zavolajte a ja tam prídem(má splnomocnenie v takomto prípade zastupovať rodičov) !
    Jedná sa o byt v ktorom býva syn a vlastníctvo nehnuteľnosti majú rodičia.Byt a celé zariadenie je rodičov, syn tam má len ošatenie.

    Vy u svojich rodičov máte taktiež len bycikel a ošatenie.Tým nechcem povedať, že svoje záväzky si nemusíte plniť .

    Takže dobre by bolo sa poradiť s právnym zástupcom .
    Naposledy upravil Zita5 : 17.08.12 at 07:49

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..tak najprv-exekučný poriadok má nejaký postup..to znamená najprv zrážky zo mzdy, iných príjmov, zablokovanie účtov v banke na meno exekvovaného, t.j. doručiteľa, potom nasleduje súpis majetku, ktorý dotyčný vlastní a následný predaj...exekútor môže siahnuť iba na to, čo je dotyčného, dokázateľne..no a či exekučný príkaz príde do vlastných rúk, alebo obyčajnou poštou, to je jedno, je to listová zásielka a berie sa za doručenú...
    ..do bytu rodičov môže vstúpiť len so súhlasom majiteľa nehnuteľnosti,čo je teda diskutabilné, pretože nejako musí zistiť ,aké vlastníctvo majú rodičia a aké dlžník...
    ..oplatí sa kontaktovať exekútora a dohodnúť si splácanie dlhu, splátkový kalendár alebo inú formu vyrovnania...predaj majetku je asi posledná štácia...

    ..je tu o tom dosť popísané a príklady sú takmer rovnaké, prečítaj...
    http://ekonomika.sme.sk/c/5760147/ex...r-vymahat.html

    boda99 je offline (nepripojený) boda99

    boda99
    Dakujem vsetkym za radu uz som si to vybavil ale ajtak sa mi vyhraza ten exekutor no dufam ze vsetko bude ok dakujem este raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.