Zavrieť

Porady

DP a príjem zo zahraničia-Írsko

Milí poraďáci, robím synovi DP FO typu A,celý rok 2005 pracoval v Írsku.Problematiku som si naštudovala na "porade", veľmi mi pomohli hlavne príspevky Maríny a Johanky. Neviem si však rady s takou banalitou akou je vyplnenie DP r. 51 - výpočet %.
r. 32 hrubé príjmy
r.33 poistné zaplatené v zahraničí
r.34 ZD /r.32-r.33/
r.35 ZD z r. 34, t.j. po odpočítaní poistného
táto suma sa píše na r. 48? úhrn príjmov zo zahraničia? a na r. 51 sa delí r. 35*100?
pretože syn má príjmy iba zo zahraničia, r. 48=r. 35 a % je 100. Je to tak správne? Čo vlastne znamená to %?mal by to byť percentuálny podiel príjmov zo zahraničia k celkovému ZD?V tomto prípade ide len o príjmy zo zahraničia.Pričom celkový ZD je neznížený o nezdaniteľné časti, ale znížený o zaplatené poistné v zahraničí.Môže mi to niekto potvrdiť?Vrelá vďaka za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    tatoo81
    Milí poraďáci, robím synovi DP FO typu A,celý rok 2005 pracoval v Írsku.Problematiku som si naštudovala na "porade", veľmi mi pomohli hlavne príspevky Maríny a Johanky. Neviem si však rady s takou banalitou akou je vyplnenie DP r. 51 - výpočet %.
    r. 32 hrubé príjmy
    r.33 poistné zaplatené v zahraničí
    r.34 ZD /r.32-r.33/
    r.35 ZD z r. 34, t.j. po odpočítaní poistného
    táto suma sa píše na r. 48? úhrn príjmov zo zahraničia? a na r. 51 sa delí r. 35*100?
    pretože syn má príjmy iba zo zahraničia, r. 48=r. 35 a % je 100. Je to tak správne? Čo vlastne znamená to %?mal by to byť percentuálny podiel príjmov zo zahraničia k celkovému ZD?V tomto prípade ide len o príjmy zo zahraničia.Pričom celkový ZD je neznížený o nezdaniteľné časti, ale znížený o zaplatené poistné v zahraničí.Môže mi to niekto potvrdiť?Vrelá vďaka za radu!
    r.35 = základ dane napr. 100.000,-
    r.36 = odpočitateľná položka na rok 2005 87.936,-
    ak si neuplatní nejakú formu sporenia a poistenia tak odpočitateľnú vpíšeš do r. 42
    r.43 = základ dane znížený 12.064,-
    r.44 = vypočítaná daň 19% = 2.292,-
    r.45 = 100.000,-
    r.46 = 0,-
    r.47 = 0,-
    r.53 = tam máš na výber , alebo 2.292,- alebo 0,-
    jasné , že každý si radšej vyberie tú druhú možnosť

    Dúfam, že som ti to napísala dobre .

    tatoo81 je offline (nepripojený) tatoo81

    tatoo81
    Ahoj Daniela SĽ, v DP nevypĺňam riadky 45-47, pretože Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s Írskom hovorí o započítaní dane a nie o vyňatí, preto sa ma týkajú r.48-52.No a neviem, či na r. 48 dám sumu hrubé príjmy zo zahraničia, alebo po znížení o zaplatené poistné v zahraničí.V riadku 50- výpočet % na účely zápočtu dane sa r. 48 delí r.35*100. Aby som správne vypočítala %, musím vedieť, čo ide na r. 48- ešte raz: hrubé príjmy zo zahraničia t.j. pred odpočítaním poistného zaplateného v zahraničí, alebo po odpočítaní tohto poistného? Prosím odpovedzte mi kto viete. Ďakujem!

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    A ja som bola v tom , že táto druhá časť platí len pre príjmy v ČR. V zátvorke v r. 48 je základov dane , tak tomu rozumiem že nie hrubá mzda , len základ dane.

    tatoo81 je offline (nepripojený) tatoo81

    tatoo81
    ďakujem Daniela, potom to mám správne keď r. 35=48. A % na r 50 je 100.Ak sa mýlim, opravte ma. Ďakujem.

    DP a príjem zo zahraničia-Írsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.