Zavrieť

Porady

Danove priznanie a materska

Dobry den, chcela by som sa informovat co vsetko budem potrebovat na buduci rok na danove priznanie. Som na materskej dovolenke od 24.jula 2012. Budem si musiet podavat na buduci rok danove a co na to potrebujem. Firma, v ktorej som pracovala konci, tak majitel mi je ochotny vsetky papiere spravit teraz, lebo potom uz to robit nebude. Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zamestnávateľ ti teraz môže dať len potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, na základe ktorého si do konca marca 2013 vyplníš daňové priznanie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    andrejka161 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa informovat co vsetko budem potrebovat na buduci rok na danove priznanie. Som na materskej dovolenke od 24.jula 2012. Budem si musiet podavat na buduci rok danove a co na to potrebujem. Firma, v ktorej som pracovala konci, tak majitel mi je ochotny vsetky papiere spravit teraz, lebo potom uz to robit nebude. Dakujem pekne
    Medzi tými "všetkými papiermi" budeš mať aj potvrdenie o príjmoch zo závislek činnosti .. kópia tohto potvrdenia je povinnou prílohou DP.
    No a spravíš DP typ A - ak si nemala iný príjem . Je k tomu poučenie - tak to určite zvládneš

    Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

    Peter6160
    Pekný deň, prosím o malú radu pri vyplnaní daňového priznania typu A. Manželka pracovala u zamestnávateľa do 7/2012 ,(ten jej vystavil potvrdenie o príjme zo závislej činnosti) a potom bola 8,9/12 na DPN a nasledne na materskej do konca roka 2012.
    Ako má vyplniť DP, resp. čím podloží príjem z DPN a Materskej?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Peter6160 Pozri príspevok
    Pekný deň, prosím o malú radu pri vyplnaní daňového priznania typu A. Manželka pracovala u zamestnávateľa do 7/2012 ,(ten jej vystavil potvrdenie o príjme zo závislej činnosti) a potom bola 8,9/12 na DPN a nasledne na materskej do konca roka 2012.
    Ako má vyplniť DP, resp. čím podloží príjem z DPN a Materskej?
    Ak sa pýtaš na manželkino DP, nemocenské a materské nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP.

    V prípade uplatnenia NČZD na manželku (v tvojom DP) sa materské aj nemocenské započítava do vlastného príjmu manželky.

    Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

    Peter6160
    Ďakujem za rýchlu odpoved, čiže vyplníme do DP len príjem zo zamestnania za tych 7/12 ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Peter6160 Pozri príspevok
    Pekný deň, prosím o malú radu pri vyplnaní daňového priznania typu A. Manželka pracovala u zamestnávateľa do 7/2012 ,(ten jej vystavil potvrdenie o príjme zo závislej činnosti) a potom bola 8,9/12 na DPN a nasledne na materskej do konca roka 2012.
    Ako má vyplniť DP, resp. čím podloží príjem z DPN a Materskej?
    DP robí len z príjmov zo ZČ- teda zo zamestnania. Tak ako už bolo vyššie uvedené.

    Danove priznanie a materska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.