Zavrieť

Porady

Turistika s deťmi

Dobrý deň,
dovolila som si založiť túto tému, keďže už dlhšie hľadám niečo podobné...

Rada by som uvítala príspevky a rady ohľadom turistiky s deťmi (mali by to byť nenáročné trasy ktoré zvládnu aj malé deti, a samozrejme aj mi dospelí , keďže som na turistike nebola už roky).

Som zo žilinského kraja, takže na začiatok niečo v blízkom okolí (napr. Kysuce, Terchová, Orava...).

Ďakujem.
Usporiadat
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

cacka Pozri príspevok
Ahoj,
my sme boli v Terchovej asi 2 týždne dozadu. Jánošíkove diery sú naša obľúbená trasa každý rok. Naše deti majú 6 a 8 rokov a v pohode to zvládli (po svojich už od cca3-4 rokov). Náš osvedčený vstup je č.3 a sem sa aj vraciame, lebo keď preleziete do Štefanovej, tak potom zostáva už len čakať na bus do Terchovej, alebo peši po asfaltke. Odporúčam trasu po starých dierach, pri kolibe oddych a naspäť cez nové diery. Ide to kúsok cez les a potom prudšie klesanie (preto to neodporúčam ísť opačne s malými deťmi, keď sme stretali tých fučiacich ľudí, tak som bola rada, že ideme takto). A ďalšia vec, už som si povedala, že tam nikdy nepôjdem cez víkend alebo sviatok!!! Strááášne veľa národa a o správaní sa niektorých jedincov radšej pomlčím. Skrátka tlaky aj spredu aj zozadu....(nemyslím tým na záchod )))))
ahoj, tak sme to v pohode zvládli, Jánošikové diery boli naozaj nádherné! :-)
Mala si vo všetkom pravdu, boli sme cez sviatok a bolo tam nenormálne veľa ľudí, to som fakt nečakala... našťastie boli všetci ústretoví a nestretla som sa s nevhodným správaním.
Kúpila som si aj turistickú mapu a najbližšie sa chystáme na Veľký Kriváň. (lanovkou z Vrátnej samozrejme), bude to určite zážitok, už sa teším na ten výhľad, len aby nám počasie vyšlo...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať