Zavrieť

Porady

Moze byt sro-cka voci inej sro-cke v zamestnaneckom pomere?

Zdravim. Moja otazka sy tyka pre mna dost nejasneho pomeru na zaklade o spolupraci s inou firmou.
Som konatelom 1 osobovej sro-cky. S inou sro-ckou pre ktoru vykonavam cinnost som podpisal " Zmluvu o spolupraci a vzajomnych plneniach medzi zmluvnymi stranami" Moj problem spociva v tom, ze majitel tejto sro-cky ma stavia do pozicie svojho zamestnanca, teda napr. z vystavenej faktury mi strhava rozne ciastky na zaklade niecoho co v zmluve nie je uvedene. Priklad: Reklamacia. V zmluve nie je uvedene ako a kolko sa strahava v pripade reklamacie na prace koncovym zakaznikom, ani suma ani postup a potom, nijakym sposobom mi tato reklamacia nie je preukazana, je to len tvrdenie konatela. Ja nemam ani potuchy ci ta reklamacia je skutocna alebo nie.
Alebo ma nuti robit ukony ktore v zmluve nie su obsiahnute, v pripade odmietnutia nezabezpeci pracu na iste obdobie a pod. Z jeho konania je jasne ze ma povazuje za svojho zamestnanca a nakoniec sa aj sam vyjadril ze v pripade tejto zmluvy nie je medzi zivnostnikom a sro-ckou ziadny rozdiel. Ma pravdu?
- Su to rozne dodatocne prikazy ktore ale v zmluve nie su uvedene, su to vraj interne predpisy firmy. Vztahuju su aj na mna ako na sro-cku?
3. Postacuje na "prikaz" dodatocneho vykonavania tychto prac len oznamenie e-mailom, ze to tak musim robit lebo je to interny predpis? Podla tvrdenia konatela takyto mail obstaji aj na sude (????)

Cela zmluva je nejasna, vseobecna a podla mna neplatna kedze sa v nej nespomina cinnost ktoru vykonavam ale ina, podobna (zrejme bola vypracovana na zaklade inej zmluvy?

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Ak je to tak ako uvádzate, potom doporučujem skončiť prácu na základe takej zmluvy, ktorá môže byť aj absolútne neplatný právny úkon (§ 39 Občianskeho zákonníka), pretože sa ňou pravdepodobne obchádza Zákonník práce. Z toho čo uvádzate takmer jednoznačne vyplýva, že z Vašej strany sa jedná o závislú prácu podľa ustanovenia § 1 Zákonníka práce.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ste dva samostatné právne subjekty, máte sa riadiť zmluvou a to čo je v nej obsiahnuté.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ........................pričom zam-com je fyzická osoba-konateľ-občan, nie sro, aj ked zmluva je uzavretá medzi sro a sro, akoby fiktívne.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Newcs69 Pozri príspevok
    Zdravim. Moja otazka sy tyka pre mna dost nejasneho pomeru na zaklade o spolupraci s inou firmou.
    Som konatelom 1 osobovej sro-cky. S inou sro-ckou pre ktoru vykonavam cinnost som podpisal " Zmluvu o spolupraci a vzajomnych plneniach medzi zmluvnymi stranami" Moj problem spociva v tom, ze majitel tejto sro-cky ma stavia do pozicie svojho zamestnanca, teda napr. z vystavenej faktury mi strhava rozne ciastky na zaklade niecoho co v zmluve nie je uvedene. Priklad: Reklamacia. V zmluve nie je uvedene ako a kolko sa strahava v pripade reklamacie na prace koncovym zakaznikom, ani suma ani postup a potom, nijakym sposobom mi tato reklamacia nie je preukazana, je to len tvrdenie konatela. Ja nemam ani potuchy ci ta reklamacia je skutocna alebo nie.
    Alebo ma nuti robit ukony ktore v zmluve nie su obsiahnute, v pripade odmietnutia nezabezpeci pracu na iste obdobie a pod. Z jeho konania je jasne ze ma povazuje za svojho zamestnanca a nakoniec sa aj sam vyjadril ze v pripade tejto zmluvy nie je medzi zivnostnikom a sro-ckou ziadny rozdiel. Ma pravdu?
    - Su to rozne dodatocne prikazy ktore ale v zmluve nie su uvedene, su to vraj interne predpisy firmy. Vztahuju su aj na mna ako na sro-cku?
    3. Postacuje na "prikaz" dodatocneho vykonavania tychto prac len oznamenie e-mailom, ze to tak musim robit lebo je to interny predpis? Podla tvrdenia konatela takyto mail obstaji aj na sude (????)

    Cela zmluva je nejasna, vseobecna a podla mna neplatna kedze sa v nej nespomina cinnost ktoru vykonavam ale ina, podobna (zrejme bola vypracovana na zaklade inej zmluvy?


    Dakujem za pomoc.
    Rozum mi zastáva stáť. Nie dosť, že "zamestnávateľ" = obchodný partner takto protiprávne zamestnáva človeka (neplatí za teba žiadne odvody) ešte ti strhne niečo akože zo mzdy, hoci je to fakturácia služby. Fakturácia služieb sa bežne realizuje, ale toto ozaj nemá obdoby. Vás vzťah je obchodný a nie zamestnanecký... Mne by strhol iba raz a už by som pre neho nerobila....

    Newcs69 je offline (nepripojený) Newcs69

    Newcs69
    Dakujem za odpovede. Potvrdilo sa iba to co som si myslel, len som nevedel o co sa mam opriet pri "jednani" s tymto serioznym podnikatelom.

    Moze byt sro-cka voci inej sro-cke v zamestnaneckom pomere?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.