Zavrieť

Porady

Pokuta od UPC za viazanosť, ku ktorej som sa nezaviazala

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
Dobrý deň,

koncom júna som sa rozhodla zmeniť UPC za iného providera s vedomím, že mi viazanosť skončila v máji t.r. Poslala som výpoveď, ktorú vraj dostali 6.7.2012. Ozvali sa najskôr telefonicky a neskôr písomne s tým, že od apríla som v novej kampani s viazanosťou na dva roky, pretože som kampaň neodmietla v termíne. Ja však o žiadnej ponuke ani kampani neviem, údajne mi to posielali poštou a keďže sa im list nevrátil, berú všetko ako doručené a mnou odsúhlasené. No a teraz chcú odo mňa 97+80€.

Je toto vôbec podľa nášho práva možné? Platiť sankcie zo záväzku, ktorý som neuzavrela? Som rozhodnutá neplatiť, len neviem, čo ma v tejto veci ešte čaká. Máte niekto podobnú skúsenosť, prípadne sa v probelamtike vyznáte?

Budem veľmi vďačná za odpoveď a rady.

Jana
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak by Vás odpojili od internetu, telefónu, či telky len preto, že Vám skončila zmluva a Vy ste nereagovali, nadávali by ste asi tiež.
No práve! Nereagoval = nemáš záujem. Máš si dávať pozor, kedy to končí, pretože pokiaľ sa ozveš a súhlasíš, podpíšeš a frčíš ďalej. Ak sa neozveš - teda nič nedohodneš a nepodpíšeš - odpoja ťa, lebo ich nechceš. Je to jednoduchá logika.
No oni používajú tzv. "poľskú" logiku (výraz to z výpočtovej techniky) - najskôr ti predĺžia a potom ti oznámia, že ti predĺžili.
1 0
ja_jana ja_jana

ja_jana je offline (nepripojený) ja_jana

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
betrix Pozri príspevok
Veď, je normálne, že ak niečo nechcete, tak musíte dať výpoveď. Vždy pred skončením viazanosti som zašla na pobočku a chytila nejakú dobrú akciu. Tak to v dnešnej spoločnosti jednoducho funguje. .
No, prepáč, ale toto ja nemôžem považovať za normálne. Je to z ich strany šikana, ak chcú takto fungovať. Nikto nemôže za mňa rozhodovať. To aj ja našim zákazníkom potom môžem rozposlať listy, že na budúcu akciu si musia vybrať zase nás, lebo ak si vyberú inú firmu, zaplatia nám pokutu.
Naposledy upravil ja_jana : 25.08.12 at 19:36
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď, je normálne, že ak niečo nechcete, tak musíte dať výpoveď.
Ale tu musíš rozlišovať, kedy. Pokiaľ to robíš počas trvania zmluvy, podávaš výpoveď. Ale keď sa zmluva končí uplynutím určenej doby, zaniká (teda mala by) z časových dôvodov, ktoré sú zmluvne stanovené.
Príkladom je napr. aj nájomná zmluva - ak chceš z obydlia vypadnúť (alebo niekoho vyhodiť) pred ukončením dohodnutej doby, malo by sa to robiť písomne vypovedaním. Ale keď doba na zmluve určená už uplynula a zmluva nebola predĺžená, končí.
Tak isto by mali postupovať i operátori a kable televízáci.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Od každého operatora by bolo správne, keby mailom upozornili na blížaici sa koniec zmluvy. Lenže to oni z výpočiavosti nerobia, pretože by prišli o zákazníkov. Preto je nutné sledovať dátum ukončenia viazanosti.
1 0
ja_jana ja_jana

ja_jana je offline (nepripojený) ja_jana

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
V Občianskom zákonníku som našla v §44:

(1) Zmluva je uzavretá okamihom, keď prijatie návrhu na uzavretie zmluvy nadobúda účinnosť. Mlčanie alebo nečinnosť samy o sebe neznamenajú prijatie návrhu.

To mi snáď dáva za pravdu, či nie?
1 0
ja_jana ja_jana

ja_jana je offline (nepripojený) ja_jana

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
No a ešte je v OZ ustanovenie §53 ods. 4 o neprijateľných podmienkach, kde sú neprijateľné podmienky napr. tie, ktoré:

a) má spotrebiteľ plniť a s ktorými sa nemal možnosť oboznámiť pred uzavretím zmluvy,
i) umožňujú dodávateľovi jednostranne zmeniť zmluvné podmienky bez dôvodu dohodnutého v zmluve,

Pôjdem týmto smerom, ale bodlo by mi potvrdenie správnosti od niekoho, kto sa v práve vyzná viac ako ja...
0 0
ja_jana ja_jana

ja_jana je offline (nepripojený) ja_jana

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
Takže, včera mi prišla z UPC odpoveď na môj posledný list. V ňom som ich postup označila veľavravným pojmom neprijateľná obchodná podmienka, pripomenula som im, že som pred časom do telefónu odmietla ďalšiu viazanosť a trvala na tom, že mi neprišiel žiadny list od nich, teda k ničomu som sa nezaviazala. Na záver som ich požiadala, aby ma viac neobťažovali a vyjadrila odhodlanie sa naďalej brániť a to aj za patričnej medializácie.

Neviem, čo z napísaného zabralo najviac, ale v ich liste mi píšu, že pokutu nebudem platiť.

Môj záver je ten, že určite vždy treba za seba zabojovať, nedať sa, trvať na svojom. Sme svojprávni ľudia, za ktorých nemôžu rozhodovať hocaké firmy. Dosť, čo o nás chce čoraz viac rozhodovať štát.

Ďakujem poraďákom, ktorí sa pridali do diskusie za podporu aj niektoré cenné rady.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

som písal, že máš byť tvrdá
0 0
ja_jana ja_jana

ja_jana je offline (nepripojený) ja_jana

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
Áno srska, špeciálne tebe ďakujem.

Dúfam, že naša diskusia pomôže zas niekomu ďalšiemu, kto sa dostane do podobnej situácie a bude hľadať na webe nejakú radu v tejto súvislosti. Preto som sem dala aj ten záver. Musíme si pomáhať...
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Nám títo banditi svojvoľne zmenili program automatický bez nášho súhlasu a vedomia z balíka Entry z výhodnej ročnej viazanosti 15 eur nie na totožný balík bez zvýhodnenia to je 18,90,ale na balík Basic Plus za 33,90 a v tých zmluvách je problém sa vysomariť,lebo jedná je na viazanosť 12 mesiacov a v všeobecných podmienkach zmluvy sa uvádza doba neurčita.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - sú to tak trochu podrazáci - ale aj s tým sa dá "bojovať" - pred časom som mal od nich balík TV - stál ma 498,90 Sk (16,50€) - a zavádzala sa digitálna televízia - vtedy ponúkali nejakú cenu 15,90€ (alebo okolo toho ) - skočil som na to, kúpil som si CAmodul, dali kartu. No potom začali meniť tie "balíky" na terajšie Entry, Basic, ...... samo za vyššiu cenu. Prišlo na platenie a ups - cca 17€ - tak si hovorím - pŕŕŕ - nabehol som tam a zrobil som tam menší humbuk s tým, že ja som nič nemenil a zostávam na rovnakej cene. Takže nakoniec som ostal na cene 16,14€ za balík v hodnote 16,90€ a s tým, že pokiaľ mám viazanosť, nebude táto suma z ich strany menená (mám to na lajstri ).

I keď sa niekedy stane, že niečo vypadne - tetuška - keď jej zavolám - už vie, že má volať Košice, alebo Bratislavu, lebo som schopný ja tam zavolať a urobiť prievan. Dokonca mi - ak je nejaká odstávka - sami z BA volajú, že sa niečo deje.
0 0
ja_jana ja_jana

ja_jana je offline (nepripojený) ja_jana

Človek, čo si už niečo zažil, stále zažíva a dúfa, že ešte bude zažívať. A miluje slobodu a chce za seba niesť zodpovednosť bez zásahov zvonku. Myslím, že obyčajná žena. ...viac
Skús si pozrieť Občiansky zákonník, §53 - neprijateľné zmluvné podmienky. Na tomto nedávno vyhral súd ten dôchodca z Prešova proti Orange. Ja som to slovné spojenie v liste tiež spomenula a pomohlo. Držím palce. Ako tú písal srska, nedaj sa a tvrdo do nich. Doteraz také molochy ťažia z toho, že našinec si nevie obhájiť sám seba.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja_jana Pozri príspevok
Skús si pozrieť Občiansky zákonník, §53 - neprijateľné zmluvné podmienky. Na tomto nedávno vyhral súd ten dôchodca z Prešova proti Orange. Ja som to slovné spojenie v liste tiež spomenula a pomohlo. Držím palce. Ako tú písal srska, nedaj sa a tvrdo do nich. Doteraz také molochy ťažia z toho, že našinec si nevie obhájiť sám seba.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/
súhlasím - je to aj o nevedomosti, slabom tom základnom právnom vedomí
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ako postupovat ked chcem po skonceni kampane podpisat viazanost?-nemam v casovej tiesni inu moznost,lebo cez viazanost stoji balik 19 eur a bez nej dvojnasobok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať