Zavrieť

Porady

Zisk majetku po rozvode?

Pred rozvodom sme vlastnili z manželkou firmy každý po jednej na svoje meno. Pokiaľ nás ale rozviedli manželka doviedla svoju firmu do krachu a teraz si nárokuje polovicu mojej firmy a zisk z nej . Ako sa delí zisk z firmy ktorá je na moje meno po rozvode? Som povinný vyplácať jej časť zisku od právoplatnosti rozvodu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zabudli ste na kľúčovú info, či ste mali bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM)
    . Ak áno a ide o sro a tá vznikla za trvania manželstva, tak podiel je predmetom BSM.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    do masy BSM patrí obchodný podiel, ako hociktoré iné aktívum. Avšak ty sa pýtaš na zisk, nie na ten manželka nemá nárok, zisk nepatrí do masy BSM, ak nebol vyplatený. Ak bol vyplatený, ide o príjem patriaci do BSM.

    ResaB je offline (nepripojený) ResaB

    ResaB
    áno mali sme bsm , nie nejde o s.r.o a manželka si nárokuje na polovicu každodennej tržby, pričom svoj podiel opatovne nevkladá do firmy.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ResaB Pozri príspevok
    áno mali sme bsm , nie nejde o s.r.o a manželka si nárokuje na polovicu každodennej tržby, pričom svoj podiel opatovne nevkladá do firmy.

    pošli exmanželku do r..i naozaj nemá žiaden právny nárok po rozvode žiadať podiel na tvojich príjmoch (a je jedno, či ide o tvoj plat, vyplatený zisk, výhru v lotte alebo hocičo iné)

    Zisk majetku po rozvode?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.