Zavrieť

Porady

Chcem si kúpiť notebook-poraďte aký?

Už mi dosluhuje počítač a rozhodla som sa, že si kúpim nový notebook.
Ako vždy, idem najskôr na radu k Vám.
Mal by to byť notebook len tak, na doma. Som 60tnička
Taký: internet, skype,sem-tam niečo sťiahnuť, atd.
Mal by byť tak do 400€.
Tak mi niečo dobré poradte, niečo, čo mi vydrží tak dlho ako tento, čo mám-10rokov
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Otazka znie, naco ti je notebook, ak s nim nebudes chodit po svete?
    Ja mam doma klasicke PC a ked budem modernizovat pojdem zase do PC.
    Cena - pri tych istych vykonovych parametroch je PC lacnejsie. Monitor moze bytt vacsi - co napr pre mna (tiez nie som najmladsi) je vyhoda.
    Eventualna oprava - schopnejsi sused zvladne vymenit co treba.
    Atd atd.
    Takze, naizaj ti treba NB?

    PS. mam syna 15r, ktory ma uprosil na NB a teraz, po roku lutuje ze ma nepocuvol. Mohol teraz upgradovat PC a bavit sa s ladenim atd. Na NB je to vyrazne tazsie a niekedy az nemozne

    zabenka je offline (nepripojený) zabenka

    zabenka
    aj ja mám PC.
    Je tiež super a má už 10 rokov.
    Ale, ja by som hocikedy aj večer trocha posurfovala po internete,ale bolí ma od sedenia chrbát.
    A notebuk by som si mohla zobtať aj do postielky. Dala by som si spraviť wifi.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Na takú činnosť stačí hocktorý. Sledoval by som tieto parametre
    - matná obrazovka
    - nasávanie a vyfukovanie vzduchu nie dnom NB. Nie je podmienka. Ale ak nebude splnená, tak musíš mať pod NB podložku. Ja mám niečo ako stolček na jedlo
    - ak máš problém s použitím napájacieho zdroja počas používania (napr. chýba el. zásuvka) tak výdrž na batériu. Ja idem bez batérie
    - v každom prípade odporúčam dokúpiť najmenej myš. Osobne mám aj klávesnicu. Tá môže byť položená priamo na NB

    So životnosťou neporadím. Osobne mám Toshibu. Ale krátko. Zhruba od Vianoc.

    Mimo témy
    //,ale bolí ma od sedenia chrbát.
    Tu pomôže jedine cvičenie. Stačí denne 10 minút jednoduchých cvikov. Tiež to tak riešim.


    mecky dobra volba

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Použiteľný pre bežné práce - grafika síce zdieľaná, ale to sa prežije - aj video na tom pôjde. Ostatné parametre na zlatom strede - zabenka - môže byť

    pedritho je offline (nepripojený) pedritho

    pedritho
    pracujem v oblasti IT a ked chcete trvacn notebook odporucam HP, lenovo (dobra osobna skusenost oproti inym znackam)
    vcera som bol v nay elektrodome, je tam dobry veber notebookov v cene okolo 400€,
    pridete tam poviete: "chcem 15 palcovy notebook s procesorom Intel, 4 GB RAM, a harddiskom okolo 500GB, v cene okolo 400€"

    myslim ze Vam daju na vyber tak z 3, maximalne 5 modelov, potom si uz vyberte len podla toho aky na Vas urobil dany stroj dojem.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    problem je ze do 400eur nezozeniete od HP alebo lenova nic so schopnejsim vnutrom a OS, a treba otvorene povedat ze v tejto cene je to u 15" notebookov skoro jedno

    na pracu (prenasanie) by som odporucil nieco ine, na doma je to fajn

    Chcem si kúpiť notebook-poraďte aký?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.