Zavrieť

Porady

Notebook + internet ... aký?

Zdravím vás..chcela by som kúpiť do domácnosti notebook + internet. Neviete o nejakej akcii ? Neviem načo mám prihliadať ...či na značku ? kvalitu ? Ďakujem za každý názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ikan je offline (nepripojený) Ikan

    Ikan
    Aj ja sa pripájam. Nenájde sa niekto s vlastnou skúsenosťou? Je to výhodnejšie cez T-mobile, Orange alebo T-com.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Lucia B Pozri príspevok
    Zdravím vás..chcela by som kúpiť do domácnosti notebook + internet. Neviete o nejakej akcii ? Neviem načo mám prihliadať ...či na značku ? kvalitu ? Ďakujem za každý názor
    Ahoj Lucka.

    Ak ti mozem poradit, kup si urcite nieco znackove. Neznackove notebooky v podstate neexistuju, ale nie je znacka ako znacka.
    A akcie su stale .

    V zasade sa vsak rozhoduj podla ucelu, na ktory ho budes pouzivat. Pisala si sice, ze pocitac je urceny do domacnosti, no ak trvas na notebooku (a nie velkom desktopovom PC), urcite sa osvedci aj mimo a pouzijes ho aj vonku.

    Taktiez nejde len o to kupit znackovy laptop, ale dolezite (aspon podla mna) je, kde ho kupis (servis, pristup k zakaznikovi). Skratka ked budes mat nejaky problem, tak staci zavolat a veci sa rozhybu. (lepsie ako cakat 30dni, kym niekto presunie reklamaciu z oddelenia na oddelenie)

    A internet - vies si vybrat bud fixny alebo mobilny. No to zalezi od ich dostupnosti, kvality signalu, pokrytia,... a samozrjeme tvojich preferencii . Aj mobilny internet ma v domacnosti svoje plus, napr. na toalete alebo vo vani . A nezabudni na to, ze aj ked si das zaviest fixny internet, vies ho "zmobilnit" vramci domacnosti prostrednictvom bezdrotovych technologii.

    Tak ci onak, dnes sa miestami notebooky vyberaju uz aj podla vzhladu.
    A pekny notebook nie je len pocitacom. Je to kus nabytku !

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    Dovolim si poznamku ku značkovým a neznačkovým notebookom. Mali sme dva roky HP. A mali sme s nim celkom problemy - prehrieval sa a nasledne sa resetoval sa. Tažko sa dal reklamovať, lebo bolo treba, aby sa prehrial. Prišli sme k takemu rieseniu, ze sme si vyrobili vlastny stojan pod - teda stojan pouzili sme obycajne gumy na gumovanie ako nožičky. PC stal na podlozkach a tym bolo zabezpecene aspon ake take chladenie. A resetovanie prestalo (inšpiroval ma k tomu článok o externých chladičoch do usb portu).

    Teraz mame asus. Ten ma chladenie, alebo teda prehrievanie riesene inak. Horuca časť je na vrchnej strane - takže chladenie (odvetravanie)je zabezpečené.

    Na druhu stranu, hp mal viac usb portov.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ikan Pozri príspevok
    Aj ja sa pripájam. Nenájde sa niekto s vlastnou skúsenosťou? Je to výhodnejšie cez T-mobile, Orange alebo T-com.
    Najprv by si mohol(a) trocha špecifikovať, na čo potrebuješ internet. Je rozdiel, či len na občasnú komunikáciu (mailovanie, porada.sk, ...) alebo na intenzívne surfovanie - (up - download dát, telefonovanie, videokonferencie, a pod.). Ďalej či pri výbere preferuješ kvalitu a rýchlosť pripojenia, alebo či sa treba vtesnať do určitého cenového limitu. Alebo aké máš plány do budúcna - či nespojiť služby internetu s telefonovaním a káblovou televíziou - v jednom balíku to vychádza výhodnejšie...
    V zásade možno povedať, že najrýchlejšie a najkvalitnejšie pripojenie je cez optické rozvody, pripojenie cez WiFi alebo mobilných operátorov volia väčšinou tí, ktorí nemajú inú možnosť voľby, resp. aj sami sú mobilní a potrebujú sa pripojiť aj mimo svojej "domovskej stanice"...

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Čo sa týka NB, tak z vlastnej skúsenosti ASUS...

    A internet ? To si fakt musíš zvážiť svoje nároky využívania pripojenia...ale určite by som sa nefixoval len na tých 3 spomínaných ...prípadne sa skús poobzerať po ponukách miestnych providerov...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Dáša_ Pozri príspevok
    Dovolim si poznamku ku značkovým a neznačkovým notebookom. Mali sme dva roky HP. A mali sme s nim celkom problemy - prehrieval sa a nasledne sa resetoval sa. Tažko sa dal reklamovať, lebo bolo treba, aby sa prehrial. Prišli sme k takemu rieseniu, ze sme si vyrobili vlastny stojan pod - teda stojan pouzili sme obycajne gumy na gumovanie ako nožičky. PC stal na podlozkach a tym bolo zabezpecene aspon ake take chladenie. A resetovanie prestalo (inšpiroval ma k tomu článok o externých chladičoch do usb portu).

    Teraz mame asus. Ten ma chladenie, alebo teda prehrievanie riesene inak. Horuca časť je na vrchnej strane - takže chladenie (odvetravanie)je zabezpečené.

    Na druhu stranu, hp mal viac usb portov.
    Dovolim si reagovat .

    Nemal som namysli konkretne HP, no skor som chcel vyber presmerovat na skusenosti uzivatelov. Tak ako aj tvoj/Vas. Moze to byt sice irelevantne, pretoze v ostatnych notebookoch HP to moze byt uz vyriesene a len cas ukaze, co sa domrvi (alebo naopak bude bezproblemovo fungovat) na terajsom ASUSe (t.j. ako o nom budes/budete rozpravat o 2 roky).
    Ale tak je to hadam pri vsetkom. Vacsinova spokojnost hybe rozhodnutiami dalsich.

    Argumentovat znackovostou mozno nebol dobry pocin (aj ked urcita forma lojality voci niektorym znackam pri niektorych produktoch dokaze ulahcit vyber, rozhodovanie a to na zaklade predchadzajucich skusenosti, ktore nemusia byt vlastne, ako v tomto pripade), no urcite ostanem pri argumentacii miestom (u koho) kupy . Urcite nekupovat medzi ovocim a zeleninou .

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    rickman Pozri príspevok
    Dovolim si reagovat .

    Nemal som namysli konkretne HP, no skor som chcel vyber presmerovat na skusenosti uzivatelov. Tak ako aj tvoj/Vas. Moze to byt sice irelevantne, pretoze v ostatnych notebookoch HP to moze byt uz vyriesene a len cas ukaze, co sa domrvi (alebo naopak bude bezproblemovo fungovat) na terajsom ASUSe (t.j. ako o nom budes/budete rozpravat o 2 roky).
    Ale tak je to hadam pri vsetkom. Vacsinova spokojnost hybe rozhodnutiami dalsich.

    Argumentovat znackovostou mozno nebol dobry pocin (aj ked urcita forma lojality voci niektorym znackam pri niektorych produktoch dokaze ulahcit vyber, rozhodovanie a to na zaklade predchadzajucich skusenosti, ktore nemusia byt vlastne, ako v tomto pripade), no urcite ostanem pri argumentacii miestom (u koho) kupy . Urcite nekupovat medzi ovocim a zeleninou .
    Len tak na okraj... môj prvý noťas bol ACER...nič moc, ale svoj účel splnil tak na 95 %

    ASUS mám a používam 15 mesiacov a myslím, že už po tejto dobe môžem zodpovedne vyhlásiť účelovosť na 1.000.000 % ... do dnešného dňa pri každodennom ! používaní ( 7 dní v týždni ) !!! absolútne žiadne problémy ( a to si toho ten noťas pri mne užije ) napr prašné prostredie a pod...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Infarkt Pozri príspevok
    Len tak na okraj... môj prvý noťas bol ACER...nič moc, ale svoj účel splnil tak na 95 %

    ASUS mám a používam 15 mesiacov a myslím, že už po tejto dobe môžem zodpovedne vyhlásiť účelovosť na 1.000.000 % ... do dnešného dňa pri každodennom ! používaní ( 7 dní v týždni ) !!! absolútne žiadne problémy ( a to si toho ten noťas pri mne užije ) napr prašné prostredie a pod...
    novidis

    Lucia B je offline (nepripojený) Lucia B

    Lucia B
    Práve pozerám tie NT...
    čo tento ?? za 24tis?
    ale aj tak nerozumiemtýmto skratkám

    notebook bez OS BEZ OS ?
    Intel Celeron M440
    RAM 512 MB DDRAMII 667
    100 GB HDD 5400ot SATA
    DVD napaľovačka
    VGA zdieľaná
    modem, LAN, Wi-Fi
    Bluetooth 2.0, webkamera
    3 x USB, Expres Card
    čítačka kariet
    taška, myš v balení

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Lucia B Pozri príspevok
    Práve pozerám tie NT...
    čo tento ?? za 24tis?
    ale aj tak nerozumiemtýmto skratkám

    notebook bez OS BEZ OS ?
    Intel Celeron M440
    RAM 512 MB DDRAMII 667
    100 GB HDD 5400ot SATA
    DVD napaľovačka
    VGA zdieľaná
    modem, LAN, Wi-Fi
    Bluetooth 2.0, webkamera
    3 x USB, Expres Card
    čítačka kariet
    taška, myš v balení
    Keby sa v tom príspevku mračila len jedna alebo dve tváre, tak by som ti vysvetlil, čo to znamená. Ale zdá sa, že o "črevách" PC nemáš vôbec poňatia a preto nemá zmysel vysvetľovať fungovanie počítača a jeho komponentov. Buď si zaobstaraj nejakú literatúru (jednoduchú knižku pre začiatočníkov) o zložení počítača, alebo zober ten NB tak ako je. Pri práci nepotrebuješ vedieť, čo má v "bruchu". Ja tiež neovládam, z čoho sa skladá šijací stroj a bežne ho používam.

    Ale aby si nepovedala, že ti vôbec neporadím, tak OS je operačný systém (tzn. Windows). Ak zoberieš NB bez OS, tak si ešte musíš dokúpiť Windows, čo sú ďalšie náklady.

    A takáto zostava NB je pre bežnú prácu, surfovanie, prípadne jednoduché hry, v krajnom prípade pozretie nejakého filmu. Windows Vista na tom nepôjde, môžeš tam dať len Windows XP.

    Prípadne napíš, na čo najmä ten NB potrebuješ, tak sa môžeme zamerať na konfiguráciu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.