Zavrieť

Porady

Mačka na lovenie myší.

Dobrý deň,
Asi o 1 - 2 týždne dostanem malé mačiatko asi 2 - 3 mesačné. Chcem ho mať na lovenie myší. Bývať bude v šope, kde je drevo. Už ta boli aj iné mačky. Je tam kukurica v zime a hlavne aj myší . Bude aj vonku ale iba pod dozorom (Už mi 2 utiekli za 1 týždeň). Bude dostavať aj kuracie (uvarené) mäso, mlieko, cestoviny atd... Granuli nie.

Ak sa s ňou budem stále hrať (s predmetom na nitke) atd... , Bude chcieť chytať myší? Lebo nechcem mať lenivu mačku, čo len žerie. Vonku má stromy a mačky po nich radi lezia. A samozrejme trávu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A ako ho chceš chytaniu vôbec naučiť? Musíš mať aj mamku mačku. Tá mu to pekne ukáže, donesie myšku, čo samá chytí, tú pustí, potom zas chytí, a tak to pokračuje....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Krmiť len SUROVÝM mäsom !

Ak bude jesť varené mäso, nikdy nebude nič chytať.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

a na myši je potrebné zohnať ultrazvukovú rušičku, čo dávajú na zimu do kombajnov...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Indeed Pozri príspevok
Krmiť len SUROVÝM mäsom !

Ak bude jesť varené mäso, nikdy nebude nič chytať.
Nesúhlasím. Naše mačky v záhrade nejedia surové mäso a chytajú. Dokonca sa s úlovkom prídu pochváliť hlasným zamňaukaním.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mačka je geneticky pripravená na lovenie myší. ale keby si niekde zohnal nejakú živú myš nech sa s ňou pohrá ten pud v nej prebudíš, neboj sa ona vie čo má robiť ale zase chytí len toľko koľko bude chcieť nie je to automat na lovenie myší.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
Mačka je geneticky pripravená na lovenie myší. ale keby si niekde zohnal nejakú živú myš nech sa s ňou pohrá ten pud v nej prebudíš, neboj sa ona vie čo má robiť ale zase chytí len toľko koľko bude chcieť nie je to automat na lovenie myší.
Mačka je lovec, ale kocúr je lenivec od prírody.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
Mačka je lovec, ale kocúr je lenivec od prírody.
až vtedy keď zistí na čo mu narástli gule, kým nedorastie loví ako divý.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
až vtedy keď zistí na čo mu narástli gule, kým nedorastie loví ako divý.
Skoro ako dvojnohý samec, či?
0 0
hannahRybicka hannahRybicka

hannahRybicka je offline (nepripojený) hannahRybicka

Presne toto som riesila pred rokom, ked sme sa z bytu prestahovali do domu. Doniesli sme maciatko, asi trojmesacne. Predtym zilo vo velkej rodine maciek, ktore zili polovolne a mysi chytali. Odchovana bola pol roka na granuliach (plus nieake pamlsky ako kysla smotana, pecienky a tak). Ked mala asi tristvrte roka, bola uz dost sikovna a rychla. Mysi zacala chytat sama, lakalo ju to. Teraz ked nieaku chyti, najprv sa s nou pohra, potom ju zozerie. Tak sa toho neboj. Hlavne by som ti doporucovala starsie maca, aspon trojmesacne, aby si nieco pametalo od mamy.

Nasej macke sme sa venovali nonstop asi tyzden, kym si zvykla. Su take povery, ze novu macku treba na 3 tyzdne uviazat o nohu stola aby si zvykla a neusla. To ale znamena, ze ma stale spolocnost tak ju v tej sope nenechaj samu. Je to citlivy tvor.

BTW radsej ako "domacu" stravu ti doporucujem granule. Macka je cisty mesozravec, ma problem travit sacharidy, takze cestoviny pre nu nie su nic moc. Mlieko je uplne peklo, macke sa v zaludku vyzraza na hrudu bielkovin s ktorymi si neporadi. Radsej ako mlieko jej davaj nieco kyslomliecne alebo tvrde syry. A hlavne: pozor na sol. Ludska strava je pre zvierata priliz slana, mohla by mat casom problemy s oblickami. Ako vravim, nasa macicka bola pol roka na granuliach a mysi chyta aj tak.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hannahRybicka Pozri príspevok
Presne toto som riesila pred rokom, ked sme sa z bytu prestahovali do domu. Doniesli sme maciatko, asi trojmesacne. Predtym zilo vo velkej rodine maciek, ktore zili polovolne a mysi chytali. Odchovana bola pol roka na granuliach (plus nieake pamlsky ako kysla smotana, pecienky a tak). Ked mala asi tristvrte roka, bola uz dost sikovna a rychla. Mysi zacala chytat sama, lakalo ju to. Teraz ked nieaku chyti, najprv sa s nou pohra, potom ju zozerie. Tak sa toho neboj. Hlavne by som ti doporucovala starsie maca, aspon trojmesacne, aby si nieco pametalo od mamy.

Nasej macke sme sa venovali nonstop asi tyzden, kym si zvykla. Su take povery, ze novu macku treba na 3 tyzdne uviazat o nohu stola aby si zvykla a neusla. To ale znamena, ze ma stale spolocnost tak ju v tej sope nenechaj samu. Je to citlivy tvor.

BTW radsej ako "domacu" stravu ti doporucujem granule. Macka je cisty mesozravec, ma problem travit sacharidy, takze cestoviny pre nu nie su nic moc. Mlieko je uplne peklo, macke sa v zaludku vyzraza na hrudu bielkovin s ktorymi si neporadi. Radsej ako mlieko jej davaj nieco kyslomliecne alebo tvrde syry. A hlavne: pozor na sol. Ludska strava je pre zvierata priliz slana, mohla by mat casom problemy s oblickami. Ako vravim, nasa macicka bola pol roka na granuliach a mysi chyta aj tak.
V rodine sme odchovali už neviem koľkú generáciu mačiek. Tak môžem povedať, že zjedia aj varené mäsko, aj rezance, aj syr, aj cestoviny, aj koláčik a mlieko doslova milujú, to majú ako prvých chod, potom nasleduje hlavné jedlo.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No já žasnem, čo tu všetko čítam,mačky chovame doma od detstva,ale nikdy sa nestalo aby som ja musela mačku niekde priväzovať,alebo ju učit loviť.Mačka je lovec a chytanie myší ma už v sebe geneticky zakódované,je pravda že niektorý kocúri su lenivý,jedneho mam doma,ale priniesla som si domov 6 týždňovu mačku, čiže nemala sa kde naučit chytať myši od svojej mamy,a teraz ma niečo cez 3 mesiace a už sama začala loviť myši a nielen tie občas aj nejakého vrabca chytí,neučil ju to nikto proste to ma v sebe.Krmime ju granulami žiadne surové mäso,občas dostane mäso,ale varené.A nikde ju nezatvárame ma volny pohyb chodí si kde chce lozí po stromoch,po plotoch vyhrieva sa na slniečku.
27082012235.jpg  
27082012237.jpg  
1/1
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

beba13 Pozri príspevok
No já žasnem, čo tu všetko čítam,mačky chovame doma od detstva,ale nikdy sa nestalo aby som ja musela mačku niekde priväzovať,alebo ju učit loviť.Mačka je lovec a chytanie myší ma už v sebe geneticky zakódované,je pravda že niektorý kocúri su lenivý,jedneho mam doma,ale priniesla som si domov 6 týždňovu mačku, čiže nemala sa kde naučit chytať myši od svojej mamy,a teraz ma niečo cez 3 mesiace a už sama začala loviť myši a nielen tie občas aj nejakého vrabca chytí,neučil ju to nikto proste to ma v sebe.Krmime ju granulami žiadne surové mäso,občas dostane mäso,ale varené.A nikde ju nezatvárame ma volny pohyb chodí si kde chce lozí po stromoch,po plotoch vyhrieva sa na slniečku.
čo múdry zákon o čipovaní aj mačiek nikomu nič nehovorí?
0 0
jackjack511 jackjack511

jackjack511 je offline (nepripojený) jackjack511

Čo som ja mal mačky tak mlieko milovali. Riedil som ho s vodou. Cestoviny dostavali málo, lebo ich vela nezjedli. Potom chlieb na kusky rozmočení v mlieku, tiež iba málo.

Mäso nedostávali. Teraz chcem daváť jej iba slepačie mäso, uvarené asi 2 - 3x za týždeň. Potom med asi 1ml 1x za týždeň.(čital som, že 1ml medu pre mačku je ako vytaminová tabletka, lebo obsahuje vytamíny, mineráli a stopové prvky)

V tej šope bude mať spoločnosť

Len ešte neviem, čo urobiť aby neutiekla.
Lebo keď utečie, zoberie si ju niekto z dediny.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mačka nie je pes, tá ťa má rada len vtedy keď čaká od teba niečo napr. pod zub inak je to slobodomilovné zviera ktoré buď si u teba zvykne a vždy sa vráti alebo nie dôležité je krmiť ho skôr akoby sa pridalo k niekomu kto jej pomôže od hladu.
0 0
jackjack511 jackjack511

jackjack511 je offline (nepripojený) jackjack511

Takže ak by dostavala jedlo vždy a pravidelne a hral by som sa s ňou a mazlil, hladkal... tak by utiecť nemala?

A koľko krát za deň by malo jesť také 2-3 mesačné mačiatko?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jackjack511 Pozri príspevok
Takže ak by dostavala jedlo vždy a pravidelne a hral by som sa s ňou a mazlil, hladkal... tak by utiecť nemala?

A koľko krát za deň by malo jesť také 2-3 mesačné mačiatko?
Macke vytvor nejaky pelech,pri nom daj misky s vodou a s jedlom. Macky maju radi vyvysene miesta, tam sa citia bezpecne a maju prehlad.
Ked si prinesies domov male maciatko,odporucam si zaroven priniest aj nejaku "handru",ktora vonia jej mamou a surodencami. To jej dodava pocit bezpecia a macka sa iba postupne vzdaluje,lebo tam citi mamu. Takze nema dovod utekat.
Prve dni nie je dobre nechat volne pustenu,iba ked ste nablizku. Lebo nepozna prostredie,nema ho este oznackovane, moze sa zatulat...

Male maciatko papa viackrat denne. Hlavnu stravu mu davaj rano, na obed a vecer. Medzitym by malo mat nieco na "dzobkanie". Ako cica bude rast,postupne rob vacsie rozostupy . My dospele macky krmime rano a vecer,ale cez den mavaju nejake granulky v miske ako rezervu.
Niekedy vyjedia vsetko, niekedy sa ani nedotknu.
Asi je to ako u ludi...niekedy nam chuti,niekedy menej...
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mačka chytá myši po celý život hlavne na jeseň a vtedy keď má mladé(nám nsa okotila v psovej búde malým keď začínali behať do rána nanosila do tej búdy 45 myší,pritom neviem koľko z toho zožral pes a lenivý kocúry).Mačka pokiaľ nieje vyšľachtená fiflena netreba učiť chtať myši.Najedená mačka ich chytať nebude.Kocúr chytá myši do roka.Potom len sporadicky.Navyše chodí chytať tam kde cíti rujnú mačku (aj do druhej dediny)nie u vás doma.Jednoducho kocúr je len na okrasu a nadrŕdanie mačiek.
1 0
jackjack511 jackjack511

jackjack511 je offline (nepripojený) jackjack511

Tak pelech bude na vyvýšenom mieste a jedlo a voda pod ním. Ak najedená nebude chytať tak v čase, keď v šope budu myši (jeseň - zima) jej dávať menšie dávky?
0 0
jackjack511 jackjack511

jackjack511 je offline (nepripojený) jackjack511

A ta mačka je normálna dedinská (z našej dediny), ktorej mama chytá myší.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jackjack511 Pozri príspevok
Dobrý deň,
Asi o 1 - 2 týždne dostanem malé mačiatko asi 2 - 3 mesačné. Chcem ho mať na lovenie myší. Bývať bude v šope, kde je drevo. Už ta boli aj iné mačky. Je tam kukurica v zime a hlavne aj myší . Bude aj vonku ale iba pod dozorom (Už mi 2 utiekli za 1 týždeň). Bude dostavať aj kuracie (uvarené) mäso, mlieko, cestoviny atd... Granuli nie.

Ak sa s ňou budem stále hrať (s predmetom na nitke) atd... , Bude chcieť chytať myší? Lebo nechcem mať lenivu mačku, čo len žerie. Vonku má stromy a mačky po nich radi lezia. A samozrejme trávu.
Ak chceš, aby lovil myši, tak ho kŕm slaninou, nezožerie ich, len čo mu dáš. Len chytí, a tak ich môžeš predať, na vykrmovanie hadov.

Biznis je biznis!!!

Ak to nebude fungovať a firmu budeš chcieť udržať, čo ti ostáva, len loviť, zabiť aj myš! Ak prežiť chceš, musíš?

A čo Sýria?

Alebo OBZOR?

Nič???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať