Zavrieť

Porady

neistota v investovaní do domu svokrovcov

Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marsyl Pozri príspevok
Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.
Ten dom nie je váš, po smrti ho môže zdediť jedine manžel, takže bude len jeho, nebude patriť do BSM. Takže teoreticky môžeš ostať bez strechy nad hlavou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marsyl Pozri príspevok
Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.
NIE ...ani svätému ...ani cent by som nedal ...lenže rozkáž svojmu mužovi ...

Jeden dôvod je zvýraznený červenou ...
Druhý a či ďaľšie ???....

...a mám nadávať ???
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Buď rada,že manžel je jedináčik...

lebo by mohla nastať aj horšia situacia....

keby manžel mal surodenca a rodičia by sa rozhodli dať prednosť jemu aby byval s nimi ,

potom by ste museli byvať v bytovke...

a tak možte sa tešiť zo všetkých výhod bývania v rodinnom dome.

Svokru si nevšímaj.

pokiaľ Ťa nevyháňa ,a možete tam bývať ,je všetko O.K.

Maj ju v paži !
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Ach, ja by som radšej bývala v 2 izbovom byte, ale mojom ako v rodinnom dome, ktorý nikdy nebude môj. A hlavne keď ma tu majú stále len za prisťahovalca. Zrejme mi neostáva nič iné ako investovať, ak chcem bývať ako človek a mať všetko nové a pekné. Ale štve ma, že celý život budem v neistote, či sa niečo nestane a budem musieť odísť s "holým zadkom".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marsyl Pozri príspevok
Ach, ja by som radšej bývala v 2 izbovom byte, ale mojom ako v rodinnom dome, ktorý nikdy nebude môj. A hlavne keď ma tu majú stále len za prisťahovalca. Zrejme mi neostáva nič iné ako investovať, ak chcem bývať ako človek a mať všetko nové a pekné. Ale štve ma, že celý život budem v neistote, či sa niečo nestane a budem musieť odísť s "holým zadkom".
Nepíšeš nič o manželovi a jeho postoji k tomu všetkému. Mal by stáť pri Tebe a pred svojou matkou ťa obhájiť.
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Môj muž je ako som už písala jedináčik, a to myslím hovorí za všetko! Je pod veľkým vplyvom matky a otca. Keď som x-krát začala túto tému o prepise domu alebo o sťahovaní,... vždy sme sa len pohádali. Jemu to takto vyhovuje. A na mamu nedá dopustiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Buď rada,že manžel je jedináčik...
...nie vždy výhoda ...
lebo by mohla nastať aj horšia situacia...
...záleží od toho rodiča...
keby manžel mal surodenca a rodičia by sa rozhodli dať prednosť jemu aby byval s nimi ,
...čo už , ich rozhodnutie ....normálny rodič ale neurobí takýto kiks ..
potom by ste museli byvať v bytovke...
...nie prví a ani poslední ...
a tak možte sa tešiť zo všetkých výhod bývania v rodinnom dome.
Svokru si nevšímaj.
Takáto svokra je normálne ...že prvá cena v Lotte - hento spolužitie...
pokiaľ Ťa nevyháňa ,a možete tam bývať ,je všetko O.K.
...myslíš ???...svokra mi stačila raz za čas ...hodina a dosť ...vypiť kavej a hajde domov...
Maj ju v paži !
...ani to sa nedá vždy ....raz darmo , s niektorými sa nedá........
...
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marsyl Pozri príspevok
Môj muž je ako som už písala jedináčik, a to myslím hovorí za všetko! Je pod veľkým vplyvom matky a otca. Keď som x-krát začala túto tému o prepise domu alebo o sťahovaní,... vždy sme sa len pohádali. Jemu to takto vyhovuje. A na mamu nedá dopustiť.
Viem, že mama je len jedna, ale manželka by mala byť pre neho prednejšia. Veď si matkou jeho detí, a ak ťa ma rád, mal by dať na tvoje dobre mienené rady. AK nedá, je slaboch, lebo tak mu to vyhovuje. Ak chceš s ním žiť, nič iné ti teda neostáva, len veriť, že všetko bude nakoniec dobré.
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Indeed: Tak o tomto dome sa ozaj nedá hovoriť ako o vile. A druhá vec, mám sa kvoli týmto rozporom rozviesť, zobrať deti a odísť s nimi? Prečo tá irónia?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Marsyl Pozri príspevok
Indeed: Tak o tomto dome sa ozaj nedá hovoriť ako o vile. A druhá vec, mám sa kvoli týmto rozporom rozviesť, zobrať deti a odísť s nimi? Prečo tá irónia?
Preto ta ironia,lebo predstavy a silné reči sú vždy odlišné od konkretnych rozhodnutí pri "lámaní chleba".
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Určite by som neinvestovala do domu, ktorý nie je aj môj. I keď je manžel jedináčik, môže nastať toľko nepredvídaných situácií, že toho budeš potom veľmi ľutovať. Keby si bola aspoň " obľúbená nevesta ". Ale zakaždým počúvať v svokrinej nepohode aby som odišla, tak to teda nie. Zváž si to naozaj dobre, sú to aj Tvoje peniaze.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...so svokrou sa neznášaš, manžel vyzerá byť slaboch, ovplyvnený mamičkou, nuž tak by som mu nechala aj detičky a buchla dvermi!..s odkazom, že keď je mamička milšia, nech sa postará o neho, aj o jeho deti..
..jednoduché rozhodnutie, ale ver, viem, o čom píšem...neviem, koľko máš rokov, ale tvoja svokra ti môže strpčovať život ešte dákych, povedzme 10 rokov-?- a ty čo?..skončíš na tabletkách, ako hysterka, alebo v depkách?..v takejto situácii si tvoj chlap nájde milenku a môžeš banovať, že si to neriešila skôr...
...investovať do cudzieho-to je čo?..robíš ty, robí muž, spolu hospodárite, spolu spravíte kúpeľnu-,svokra vám dom neprepíše, a ak , tak len jemu...vidina "holého zadku" do budúcna by sa mi nepáčila...tvoj chlap to nechápe?..tak dovidenia!..
..a prepáč mi otvorenosť,ale vždy to tak končí...
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

Ja som zamestnaná a zarábam niečo viac ako manžel. A áno, kúpelňu ide prerábať manžel z NAŠICH peňazí. Ale kúpelňa bude vlastne svokrina?! No na porazenie. Nemám šancu ho nejako presvedčiť. Ak chceme novú kúpeľňu musíme ju prerobiť.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

radšej bývať pod stanom ako takto so svokrou, my sme začínali v garzonke a nič nám nechýbalo, ale bolo to naše a nikto nám do ničoho nekafral. čudujem sa ti, že si ochotná znášať takéto trampoty, tvoj muž bude v tomto prípade prepáč za výraz vždy mamičkin ccecok, keď toto dokáže, keby bol ten dom váš tak nepoviem polka je tvoja, ale takto nebudeš mať nikdy nič a nikdy nevieš čo sa stane, nechápem prečo ste hneď na začiatku vzťahu svoje bývanie neriešili inak (aj keď sa to ľahšie hovorí), ale keď ma od začiatku niekto neznáša a ja mám s ním zdieľať jeden dvor a neakceptuje ani moje deti - no neviem. do kúpeľne investujte šak sa nebudeš kúpať v studni, pretože na veľa otázok si sama odpovedáš keď vieš že manžel sa neodsťahuje a svokrine srdce neroztaje. nakoľko je dom svokrin a tvoj muž slaboch buď sa zbalíš a budeš žiť skromne hoc aj u rodičov alebo budeš trpieť a utápať sa.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nuž Marsyl - sama veľmi dobre vieš, v akej si situácii ... dobre by bolo aspoň odkladať všetky bločky a faktúry z materiálu a prác - všetko, čo ste spolu s manželom do toho vrazili... Keby náhodou

pre Ined .. svokra môže hocikedy a hocikomu darovať, alebo predať dom ak si zmyslí - ani syn ho nemusí vôbec zdediť ! - nie je to veru závideniahodná situácia ..
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marsyl Pozri príspevok
Ja som zamestnaná a zarábam niečo viac ako manžel. A áno, kúpelňu ide prerábať manžel z NAŠICH peňazí. Ale kúpelňa bude vlastne svokrina?! No na porazenie. Nemám šancu ho nejako presvedčiť. Ak chceme novú kúpeľňu musíme ju prerobiť.
No áno, kedže je dom jej, tak aj kúpelňa samozrejme. Ak teda zainvestuješ, odlož si prípadné doklady, aby si dostala naspäť to, čo si do takpovediac cudzieho domu, investovala. Takýto život teda nie je práve najideálnejší. A ešte otázka, svokrovci už asi investovať nechcú či?
0 0
Marsyl Marsyl

Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

No, oni odkedy dom postavili, čo je asi 40 rokov, tak s ním už nerobili nič. Pamätám si ako svokra raz pred svadbou "dobrosrdečne"povedala: "Nech si mladí prerobia ako oni budú chcieť". Keď sa prerábala strecha, tak svokrovci niečo investovali, takisto kúpili vchodové dvere a dali niečo na dlažbu do vchodu. Oni to brali, že to dali nám. Aj muž to tak prezentoval, ale podľa mňa len investovali do svojho. Tento aj minulý rok nám naši dali po 2 000 € a to je podľa mňa dar a nie to, keď si niekto dá časť peňazí na strechu - svoju. A ešte ma jedno mrzí, že ma majú za príživníčku - len preto, že tu bývam. Ale tak sme sa dohodli ešte pred svadbou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marsyl Pozri príspevok
No, oni odkedy dom postavili, čo je asi 40 rokov, tak s ním už nerobili nič. Pamätám si ako svokra raz pred svadbou "dobrosrdečne"povedala: "Nech si mladí prerobia ako oni budú chcieť". Keď sa prerábala strecha, tak svokrovci niečo investovali, takisto kúpili vchodové dvere a dali niečo na dlažbu do vchodu. Oni to brali, že to dali nám. Aj muž to tak prezentoval, ale podľa mňa len investovali do svojho. Tento aj minulý rok nám naši dali po 2 000 € a to je podľa mňa dar a nie to, keď si niekto dá časť peňazí na strechu - svoju. A ešte ma jedno mrzí, že ma majú za príživníčku - len preto, že tu bývam. Ale tak sme sa dohodli ešte pred svadbou.
Svokrovcov už asi veľmi nezmeníš, ak to berú tak, že to zostane vám(ak teda budete manželmi aj naďalej) tak to nerieš, ale opatrnosti nikdy nezaškodí. Ak to manžel raz zdedí a budete tam bývať s deťmi, tak to bude v podstate jedno, či je to len jeho, alebo aj tvoje. ALe ak nie, potom sa budeš musieť obracať.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Vieš, v súčasnosti sa rozvádza 50% manželstiev, ja by som bol tiež proti tomu za týchto podmienok darovať niekomu vlastný dom a možno v budúcnosti prísť o vlastnú strechu nad hlavou. A k tej kúpeľni, môžete si ju prerobiť sami podľa vlastných predstáv, na inštalácie si zavolať preverených fuškárov a všetko ostatné sa dá zvládnuť svojpomocne a lacno. Veď vám ešte pomáhajú zo svojho mizerného dôchodku celkom pekne a ostatní nenadávajte manželovi do mamičkárovi, nik z vás ho nepozná. Viem aj z okolia ako dopadli rozvody, ako sa vyvlastnil rodičovský dom rozvedeného syna ... pár žien prišlo k majetku, ale ľudia sú už opatrní, nie naivný.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač Pozri príspevok
NIE ...ani svätému ...ani cent by som nedal ...lenže rozkáž svojmu mužovi ...

Jeden dôvod je zvýraznený červenou ...
Druhý a či ďaľšie ???....

...a mám nadávať ???
A či by ti to pomohlo?

PREČO???

Rozkáž mu! Ak nie je svätý?

A ani cent, mu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať