Zavrieť

Porady

Náhradný byt po rozvode

Zdravím Vás. V krátkosti popíšem situáciu. Manželka sa 24 rokov lieči na psychiatrii a pravidelne každý druhý rok musí byť hospitalizovaná. Máme 3 deti 24 ,20,10 rokov najmladšia dcérka. 24 rokov trpím jej opakované "vyvádzania" pred tým než sa ide preliečiť a už to nechcem. Nechce to už ani 10 ročná dcérka ktorá má už svoj názor a nechce v prípade rozvodu bývať s mamou. Manželka tiež s rozvodom súhlasí,pretože si ľahko spočítala,že ak som za celé naše manželstvo zarábal nepomerne viac ako ona (ona už asi 10 rokov nerobí ale teraz poberá plný invalidný dochodok okolo 300 EUR ¨) a všetky náklady a udržbu bytu som hradil ja a všetky úvery hradím ja ,bude to pre ňu "dobrý biznis" ak sa rozvedieme. Otázka teraz znie asi takto: predpokladám že súd mi zverí najmladšiu do opateri a budem teda moct v tomto byte ju nadalej vychovávať (je tu ešte syn 20- najstaršia už býva s priatelom). My s ňou ale nechceme bývať. Možem dosiahnúť to, žaby mi súd dovolil zostat s dvomi deťmi v byte a nariadiť aby som jej zohnal -kúpil náhradný byt bez toho aby som musel terajší byt predávať ? Bude to brané ako vysporiadanie bezpodielového vlastnícstva? Prípadne akú hodnotu musí mať ten byt? Ak súčasný byt má hodnotu 100 tis. EUR, musím jej zohnat byt za 50 tisíc??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak máte byt v BSM, tak ju musíš z neho vyplatiť. Toto záleží na vašej dohode. Ak bude manželka súhlasiť s čiastkou nižšou ako je polovica je to tvoje plus.

    Rozdelíte si BSM .. ty jej dáš peniaze, a ona ide preč. Čo s peniazmi spraví ťa už zaujímať nemusí.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no,len pozor na to, že z 300€ nejako moc nevyžije,ak bola zvyknutá, že si všetko platil..môže žiadať výživné rozvedenej manželke-aby mala takú životnú úroveň, ako v manželstve...takže,ak budú deti s teboumysli na to, že vyplatiť ju bytom-tam to nekončí...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Pepsi,
    aj ona bude mať vyživovaciu povinnosť voči maloletému dieťaťu. A myslím, že súd jej obrovské výživné na rozvedeného manžela neprizná, ak vôbec nejaké prizná.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    dugisoft Pozri príspevok
    TO SOM EŠTE NESPOMENUL, ŽE SA BUDE MUSIEŤ PODIELAŤ NA SPLÁCANÍ POŽIČIEK SPOLU OKOLO 10 TIS. EUR
    No to nebude musieť,
    záleží na vašej dohode.
    Ak máte byt za 100 000 eur a pôžičky 10 000 eur, tak môžeš jej podiel na pôžičke započítať s hodnotou podielu bytu...
    Tj. jej bude patriť 50 000 eur z bytu ale ona tebe bude dlhovať 5 000 eur pôžičky, tak sa dohodnete že jej vyplatíš 45 000 eur, a celú pôžičku necháš na seba.

    Možností je veľa.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    300€ dôchodok...100€ na dieťa...zostatok 200€-na žitie...myslíš, že jej súd nepridá, ak bývalý manžel dosť zarába?..no, dosť by som sa divila...ale počkáme...

    dugisoft je offline (nepripojený) dugisoft

    dugisoft
    Xanti Pozri príspevok
    Ak máte byt v BSM, tak ju musíš z neho vyplatiť. Toto záleží na vašej dohode. Ak bude manželka súhlasiť s čiastkou nižšou ako je polovica je to tvoje plus.

    Rozdelíte si BSM .. ty jej dáš peniaze, a ona ide preč. Čo s peniazmi spraví ťa už zaujímať nemusí.
    TO SOM EŠTE NESPOMENUL, ŽE SA BUDE MUSIEŤ PODIELAŤ NA SPLÁCANÍ POŽIČIEK SPOLU OKOLO 10 TIS. EUR

    Náhradný byt po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.