Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy kupeneho auta s doplatenim za nove veci na nom

Zdravim, potreboval by som poradit,

kupil som v bazare auto objavila sa vada ktoru predajca nedokazal odstranit ani na 3ti krat, cize tu vidim dovod na odstupenie od zmluvy.
Zaujimalo by ma ci odstupenie od zmluvy medzi predavajucim (pravnicka osoba) a kupujucim (fyzicka osoba) riesi Obciansky zakonnik a ci sa mozem nan odkazat v odstupeni od zmluvy.
Taktiez by som potreboval vediet ci mozem pri odstupeni od zmluvy pozadovat okrem vratenia plnej sumy ktoru som zaplatil pri kupe auta aj prostriedky ktore som do toho auta za cas(cca 5 mesiacov) co som ho vlastnil vlozil. Cize naklady na nove pneumatiky, capy riadenia a podobne. Tieto veci su neodelitelnou sucastou vozidla a neni mozne ich dat zas prec aby som ich mohol vyuzit bez auta. Je mi jasne ze niektore veci sa opotrebuvavaju takze nebudem pozadovat plnu sumu napr. za olej ked som uz najazdil 5tisic km a podobne.

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tak som si riadne precital kupnu zmluvu a riadi sa Obcianskym zakonnikom. Na odstupenie od nej idem vyuzit par. 597 odst. 1. a 2. V tomto by som mal jasno ale stale potrebujem poradit s tym pozadovnim vratenia nakladov ktore som uz investoval.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ty môžeš požadovať peniaze, ktoré si do auta preukázateľne investoval, zas na oplátku, predajca môže od teba požadovať primeranú náhradu za opotrebenie auta...

    resp. sa mozete dohodnut na urcitej zlave z kupnej ceny ako prispevok na opravu... teoreticky to ze zavadu nevie opravit on, moze ju vediet opravit niekto iny...
    Na zlave sa nedohodneme lebo to vypada ze pripadna oprava by bola drahsia ako cele auto taku zlavu mi asi neda :-D (dosrata elektrika v mercedese:-()

    Takze je to na dohadovani sa.

    Urcite dam vediet ako to dopadlo tato tem moze pomoct aj inym.

    Odstupenie od zmluvy kupeneho auta s doplatenim za nove veci na nom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.