Zavrieť

Porady

Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

prebrala som ucto, neboli tvorene ziadne rezervy v roku 2006. odovodnila mi to tak, ze zamestnanci si dovolenku vycerpaju vzdy celu v priebehu roka. nejak v tom nemam jasno.
ked chcem vytvorit rezervy na mzdy a odvody, ku ktoremu datumu , a kedy ju rozpustim v roku 2008. a v akej sume, je to suma, zhruba ktora sa rovna sume odvodov za jeden mesiac?? ked pocet zamestnancov sa meni v priebehu mesiaca dost /raz su 4, raz 12/. dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

korduľa Pozri príspevok
prebrala som ucto, neboli tvorene ziadne rezervy v roku 2006. odovodnila mi to tak, ze zamestnanci si dovolenku vycerpaju vzdy celu v priebehu roka. nejak v tom nemam jasno.
ked chcem vytvorit rezervy na mzdy a odvody, ku ktoremu datumu , a kedy ju rozpustim v roku 2008. a v akej sume, je to suma, zhruba ktora sa rovna sume odvodov za jeden mesiac?? ked pocet zamestnancov sa meni v priebehu mesiaca dost /raz su 4, raz 12/. dakujem


Ak si zamestnanci k 31.12.06 vyčerpali celú dovolenku, na ktorú mali za rok 2006 nárok, tak sa nemala na základe čoho 31.12.06 tvoriť rezerva na nevyčerpané dovolenky z r.2006, ktoré by boli čerpané až v r. 2007. Nula nevyčerpaných dní k 31.12.06 = nulová rezerva na jej rozpustenie v r. 2007.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
korduľa Pozri príspevok
prebrala som ucto, neboli tvorene ziadne rezervy v roku 2006. odovodnila mi to tak, ze zamestnanci si dovolenku vycerpaju vzdy celu v priebehu roka. nejak v tom nemam jasno.
ked chcem vytvorit rezervy na mzdy a odvody, ku ktoremu datumu , a kedy ju rozpustim v roku 2008. a v akej sume, je to suma, zhruba ktora sa rovna sume odvodov za jeden mesiac?? ked pocet zamestnancov sa meni v priebehu mesiaca dost /raz su 4, raz 12/. dakujem
Rezerva na mzdy a odvody sa netvorí. Tvorí sa len na nevyčerpanú dovolenku. A to pôsobom tak, že k 31.12. zistíš menovite kto koľko má nevyčerpanej dovolenky v dňoch. Prepočítaš náhradu s priemerom za 4.Q. A celková suma je vlastne výška rezervy. A k tým náhradám vyrátaš ešte aj odvody.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 30.11.07 at 17:39
0 0
klaudia klaudia

klaudia je offline (nepripojený) klaudia

Ja sa chcem opýtať na pokračovanie.. Viem ako sa tvorí, presne ako písal Smith, ale keď ju rozpúšťam, mesačne ako čerpali zamestnanci minuloročnú dovolenku tak , ako zistím tu sumu rezervy zamestnanca, ktorú mám rozpustiť? Bude to suma ktorú vypočítame z priemerov roka 2007 alebo z priemeru roka 2006, tak ako sme ju vytvorili?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

klaudia Pozri príspevok
Ja sa chcem opýtať na pokračovanie.. Viem ako sa tvorí, presne ako písal Smith, ale keď ju rozpúšťam, mesačne ako čerpali zamestnanci minuloročnú dovolenku tak , ako zistím tu sumu rezervy zamestnanca, ktorú mám rozpustiť? Bude to suma ktorú vypočítame z priemerov roka 2007 alebo z priemeru roka 2006, tak ako sme ju vytvorili?
Bude to suma priemerky roku 2006.Teda rovnakej, ako bola vytvorená R.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
klaudia Pozri príspevok
Ja sa chcem opýtať na pokračovanie.. Viem ako sa tvorí, presne ako písal Smith, ale keď ju rozpúšťam, mesačne ako čerpali zamestnanci minuloročnú dovolenku tak , ako zistím tu sumu rezervy zamestnanca, ktorú mám rozpustiť? Bude to suma ktorú vypočítame z priemerov roka 2007 alebo z priemeru roka 2006, tak ako sme ju vytvorili?
len chcem pripomenúť, že rezerva sa už nerozpúšťa, ale príslušný náklad sa zaúčtuje 323/331, 323/336 a len rozdiel sa zaúčtuje 521/331, resp. 524/336.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Aký dovolenkový priemer použiť u zamestnankyne, ktorá robila do 11.3.2007 od 12.3.2007 bola na MD, naledoval RP a stále trvá.
Predpokladám, že posledným známym priemerom alebo pravdepodobný? Má nevyčerpanú dovolenku 21 dní, takže dosť veľká suma. Prosím poraďte.
0 0