Zavrieť

Porady

Soc.poisťovňa - hon na oneskorených platičov poistného?

Dnes ráno mi prišli zaujímavé listy zo SP, ktorá mi zaslala rozhodnutia o vyrúbení penálov za všetky oneskorené platby počnúc rokom 2003 a končiac rokom 2011. Zobrala komplet všetky onekorené platby za každý jeden mesiac vrátane napr. 4 Sk oneskorene doplatených v 12/2004 za 11/2004, predstavte si, vyšlo ju to na 0,02 € a takto centík po centíku len za roky 2004-2005 to vyšlo na 7,15€..., Nedoplatky nemám žiadne, ale je pravda, že, veď viete ako to chodí u SZČO, niekedy jednoducho nebolo na úhradu včas.

Nuž, poslali krásnu excel.tabuľku v troch listoch /rozdelili si to po troch až štyroch rokoch/ a rozpenalizovali mi to takto po drobných na suma sumárum 100€...Ešte teraz sa neviem z toho spamätať.
Najvyššia suma tam bola v rámci penále na oneskorenú úhradu za tri mesiace /mala som odložené daňové priznanie až do konca septembra 2009/ za čo narátali spätne k júlu t.r. hneď oneskorenie platby a penále za 80 dní! V auguste, kedy som to mala vraj zaplatiť ešte pritom nebolo známe z akého vymeriavacieho základu sa to platiť má! A pritom som poctivo platila odvody v dovtedy známej výške. A ,navyše, to v roku 2010 začal rovno vymáhať exekútor, ktorému som všetko poctivo poplatila aj s trovmi, a teraz ešte aj penále...Neviem, neviem, určite sa odvolám, aj keď neviem, či mi to bude niečo platné, ale odvolám sa, pretože si myslím, že poisťovňa nemá právo vyrúbiť penále v každom jednom mesiaci pod 3,32 € /jej to tak vyšlo vo viac ako v polovici prípadov/. Neviete mi, prosím Vás poradiť, či v minulosti nebola na odvody platná amnestia na penále, a ak by bola, či by to v takomto prípade malo nejakú právnu relevantnosť a dalo by sa to vzťahovať aj na môj prípad? V mojom prípade najvyššie penále vzniklo v období rokov aug.2009 - apr.2010 /to kvôli tomu nešťastnému odloženému daňovému priznaniu/.

Nuž, vyzerá to tak, že poisťovňa začala hon na platičov poistného, nemáte niekto podobnú skúsenosť? Možno to posielali viacerým, čo zatiaľ platia a možno majú /podľa poisťovne/ aktuálne z čoho..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ja som tiež oneskorený platič...

    bežne platím penále cca 7 euro za 1/2 roka

    neľutujem ten naviac výdavok...

    za tu prácu ,ktorú musia vynaložiť, im to naozaj stojí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.