Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem za upokojenie
...a robí sa takýmto dohodárom ročné zúčtovanie preddavkov na daň? alebo im iba vystavím potvrdenie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

anithocka Pozri príspevok
ďakujem za upokojenie
...a robí sa takýmto dohodárom ročné zúčtovanie preddavkov na daň? alebo im iba vystavím potvrdenie?
Závisí od toho, či oň do 15. februára požiadajú. Ak nepožiadajú, si povinná im vystaviť potvrdenie o príjme do 10.marca 2010.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, chcem sa opýtať náš zamestnanec, ktorý pracoval na dohodu o vykonaní práce teda ešte pracuje do 04.02.2010 si podal žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania je mi jasné, že mu ho mám spraviť, ale aj v tom prípade, ak od 08.02.2010 začína pracovať na pracovnú zmluvu v inej firme?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

anithocka Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať náš zamestnanec, ktorý pracoval na dohodu o vykonaní práce teda ešte pracuje do 04.02.2010 si podal žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania je mi jasné, že mu ho mám spraviť, ale aj v tom prípade, ak od 08.02.2010 začína pracovať na pracovnú zmluvu v inej firme?
Ak si u Vás vypísal žiadosť, tak áno. Vy ste jeho posledný zamestnávateľ a nový s tým nemá nič.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte, chcem sa opýtať. Ak jedna spoločnosť zadá inej spoločnosti práce napr. v Rakúsku, môže si táto firma nato zobrať zamestnancov na Dohodu o vykonaní práce, ide o to, že si chcem overiť, či sa môže Dohoda vystavovať aj na práce do zahraničia, a či niečo z toho vyplýva, okrem prihlášky do SP.
Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
anithocka Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať náš zamestnanec, ktorý pracoval na dohodu o vykonaní práce teda ešte pracuje do 04.02.2010 si podal žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania je mi jasné, že mu ho mám spraviť, ale aj v tom prípade, ak od 08.02.2010 začína pracovať na pracovnú zmluvu v inej firme?
Ak mu príjem z dohody o vykonaní práce bol zdaňovaný preddavkovou daňou a zamestnanec vás požiada v určenom termíne o vykonanie ročného zúčtovania dane, ste mu povinní toto vykonať. Ak však mu bol príjem zdaňovaný zrážkovou daňou, musí DP podať sám.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Ak mam zamestnanca, ktory je v pracovnom pomere od 9/2009 a ma podpisane vyhlasenie, poziada si o RZD a prilozi k tomu potvrdenie o prijme, kde je uvedene, ze v mesiacoch 7,8/2009 ma prijem so zrazkovou danou / v tom case bol nezamestnany a mal dohoduo vykonani prace/ mozem mu urobit RZD alebo si ma podat DP A?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ak má potvrdenie o zrážkovej dani, musí si podať DP
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabca Pozri príspevok
Ak mam zamestnanca, ktory je v pracovnom pomere od 9/2009 a ma podpisane vyhlasenie, poziada si o RZD a prilozi k tomu potvrdenie o prijme, kde je uvedene, ze v mesiacoch 7,8/2009 ma prijem so zrazkovou danou / v tom case bol nezamestnany a mal dohoduo vykonani prace/ mozem mu urobit RZD alebo si ma podat DP A?
Môžeš, ale len z príjmov zrazených preddavkovou daňou, ak si chce požiadať o vrátenie aj zrážkovej dane, nech si podá DP sám.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Timka a Tweety dakujem :-)
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Tweety Pozri príspevok
Môžeš, ale len z príjmov zrazených preddavkovou daňou, ak si chce požiadať o vrátenie aj zrážkovej dane, nech si podá DP sám.
Tweety, ale do ročného zúčtovania za r.2009 sa už po prvýkrát môže zahrnúť aj príjem zo závislej činnosti zdanený zrážkovou daňou !
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Timka1 Pozri príspevok
ak má potvrdenie o zrážkovej dani, musí si podať DP
Nemusí, pokiaľ je to príjem zo závislej činnosti-za r.2009 mu môže urobiť roč.zúčtovanie a príjem zdanený zráž.daňou zohľadniť.
0 0
Cent Cent

Cent je offline (nepripojený) Cent

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať. Ak jedna spoločnosť zadá inej spoločnosti práce napr. v Rakúsku, môže si táto firma nato zobrať zamestnancov na Dohodu o vykonaní práce, ide o to, že si chcem overiť, či sa môže Dohoda vystavovať aj na práce do zahraničia, a či niečo z toho vyplýva, okrem prihlášky do SP.
Ďakujem.
Toto som našla na stránek sociálnej posťovne, možno že Ti pomôže.
"Pokiaľ zamestnávateľ , ktorý má sídlo na území SR, vyšle zamestnanca na územie iného členského štátu EÚ, musí sa obrátiť na príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne so žiadosťou o vystavenie formulára E 101 z dôvodu vyslania. Tento formulár potvrdzuje, že vyslaný zamestnanec podlieha slovenským právnym predpisom sociálneho zabezpečenia (sociálne a zdravotné poistenie) a teda nepodlieha právnym predpisom štátu, na území ktorého vykonáva činnosť.

Pobočka Sociálnej poisťovne vystaví formulár E 101 len na základe písomnej žiadosti zamestnávateľa a zamestnanca o vystavenie formulára E 101 z dôvodu vyslania (žiadosť). Žiadosť je uverejnená v časti Poistenie a zárobková činnosť v EÚ, vzory tlačív súvisiacich s vystavením formulára E 101. Podotýkame, že žiadosť je potrebné podať v dostatočnom časovom predstihu pred začiatkom vyslania. Formulár E 101 zašle príslušná pobočka Sociálnej poisťovne zamestnávateľovi, ktorý ho odovzdá vysielanému zamestnancovi.

Ak je nevyhnutné v dôsledku nepredvídaných okolností predĺžiť dobu vyslania na viac ako 12 mesiacov, zamestnávateľ sa musí obrátiť na príslušný úrad alebo určenú inštitúciu členského štátu EÚ, na územie ktorého je zamestnanec vyslaný so žiadosťou o súhlas s predĺžením vyslania. Žiadosť sa podáva na formulári E 102 - Predĺženie doby vyslania alebo činnosti, v štyroch vyhotoveniach. Odporúčame k formuláru E 102 priložiť aj fotokópiu vydaného formulára E 101.

Ak je vopred známe, že vyslanie bude trvať dlhšie ako 12 mesiacov, na túto situáciu sa uplatňuje článok 17 nariadenia. V tomto prípade na žiadosť zamestnanca a zamestnávateľa príslušné úrady, t. j. na území SR Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (ministerstvo) a príslušný úrad, resp. príslušný orgán druhého členského štátu, môžu po vzájomnej dohode ustanoviť, že sa na zamestnanca počas celej doby budú uplatňovať právne predpisy vysielajúceho členského štátu. Žiadosť o udelenie výnimky sa podáva priamo na príslušné ministerstvo. Po udelení výnimky pobočka Sociálnej poisťovne na základe žiadosti vystaví formulár E 101 SK podľa článku 17 nariadenia. Aj tento vzor žiadosti je uverejnené vo vzoroch tlačív súvisiacich s vystavením formulára E 101."
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
cent ďakujem. to o tej SP viem, že treba, len som si chcela utvrdiť, že či môžem poslať aj zamestnanca na základe Dohody pracovať do zahraničia, či to nemusí byť len PZ.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Dobrý deň ! Máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce . Môže ho zamestnávateľ poslať napr. na rozvoz tovaru? Alebo na nákup tovaru? Je to príležitostne, tak týždenne 2krát.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ak to má uvedené v dohode ako náplň práce,
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

dobsony Pozri príspevok
Dobrý deň ! Máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce . Môže ho zamestnávateľ poslať napr. na rozvoz tovaru? Alebo na nákup tovaru? Je to príležitostne, tak týždenne 2krát.
na pravidelné činnosti by viac sekla Dohoda o pracovnej činnosti ...
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
dakujem takže radšej urobiť dohodu o pracovnej činnosti, dodržať 10 hodín týždenne, odmena podľa dohody. a ak je evidovaný na ÚP tak nesmie prekročiť odmenu mesačne 136 eur? a keď prekoročí tak potom vyradia z ÚP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dobsony Pozri príspevok
dakujem takže radšej urobiť dohodu o pracovnej činnosti, dodržať 10 hodín týždenne, odmena podľa dohody. a ak je evidovaný na ÚP tak nesmie prekročiť odmenu mesačne 136 eur? Áno, ale je to suma 136,38 € a keď prekoročí tak potom vyradia z ÚP?Áno
Odpovede v texte.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Ďakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať