Zavrieť

Porady

Ako mám postupovať, ak chcem zanechať majetok synovcovi, keď mi ešte žijú súrodenci?

Dobrý deň.

Mám už napísaný závet, v ktorom celý svoj hnuteľný a nehnuteľný majetok odkazujem v prvom rade synovcovi, v druhom rade mojej sestre, jeho matke.

Som slobodná, bezdetná. Chcem zanechať celý svoj majetok synovcovi - sestrinmu synovi. Ako mám zostaviť závet tak, aby nič nezdedil môj brat? Synovec je u mňa prihlásený na prechodnom pobyte. Mám mu ho zmeniť na trvalý?

Za všetky Vaše rady vopred ďakuje

Mira
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    To by malo stačiť.
    Napíš to u notára, aby si mala istotu, že závet bude platný.

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-....sk/zz/1964-40

    Pozri §476- §480. Hlavne § 479 - ten pre teba neplatí, ak si bezdetná.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak si bezdetná môžeš zanechať závet, v ktorom určíš osobu, ktorá bude dediť tvoj majetok. Tak ako napísal marjankaj, najlepšie je napísať závet u notára a ten ho dá do úschovy na súd, ktorý tento závet vydá notárovi, ktorý bude dedičstvo prejednávať. Takto sa závet nestratí, ale ty, ak by si ho chcela zmeniť či zrušiť môžeš ho odtiaľ zobrať. Tvoj brat by dedil len v prípade, ak nezanecháš závet, alebo ho v závete určíš ako dediča. Trvalý pobyt nemá vplyv na dedenie.

    Ako mám postupovať, ak chcem zanechať majetok synovcovi, keď mi ešte žijú súrodenci?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.