Zavrieť

Porady

Čerešňová gulatina

Zdravím. Neviete o niekom, kto vykupuje čerešňovú gulatinu? Máme pár pekných kmeňov o priemere cca 50cm a výške cez dva metre. Ide o plané čerešne. Ak nie, vedeli by ste nejaké iné využitie? Je také drevo vhodné na výrobu nábytku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miso555 je offline (nepripojený) miso555

    miso555
    tie výkupy som obvolal všetky včera a všetky mi povedali že ,,už,, čerešňu nevykupujú, preto píšem, či ešte neviete o nejakej firme, alebo stolárovi čo by to chcel, popr. aké sú ceny za kubík.

    miso555 je offline (nepripojený) miso555

    miso555
    pár rokov? fuuha.. skôr to neuschne? a nie je možne to nejako inak usušiť? nie je na to nejaký stroj, sušička či podobne?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    miso555 Pozri príspevok
    tie výkupy som obvolal všetky včera a všetky mi povedali že ,,už,, čerešňu nevykupujú, preto píšem, či ešte neviete o nejakej firme, alebo stolárovi čo by to chcel, popr. aké sú ceny za kubík.
    hmm... a nevedel by si prezradiť, aké stromy tie výkupy vykupujú??? lebo ja by som mal tiež niečo pre nich...
    30 ročnú uschnutú brezu
    35 ročnú vrbu a aj dajaké iné staré ovocné stromy... najlepšie BA kraj:-)))

    miso555 je offline (nepripojený) miso555

    miso555
    oni najviac smreky a buky tusim, ale dnes som sa akurat rozpraval s jednych včelarom a hovoril, ze vrba je najlepsia na vyrobu ulov, takze urcite to predas

    miso555 je offline (nepripojený) miso555

    miso555
    a keby som to dal vysušiť, tak koľko by to asi stálo peňazí a za akú dobu po výrube by sa s tým niečo dalo robiť?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja som čerešňu pálil v krbe minulý rok a rozvoniavala celá ulica.Tak ak si blízko KE a dáš za odvoz rád rozvoniam ulicu zase.

    miso555 je offline (nepripojený) miso555

    miso555
    to tak dlho? ty kks nikdy som nerozmyslal, ze stolik na ktorom pisem sa tak dlho musel susit a keby to nevysusís tak to dopraska?,

    miso555 je offline (nepripojený) miso555

    miso555
    takze ono by sa to malo narezat na dosky a nechat susit? nerozumiem, preco, ked je to polozene v sope a narezane, tak to nedopuka a ked sa z toho dajme tomu praví vcely ul, tak to zacne pukat. aky je tam rozdiel?
    buchač Pozri príspevok
    Michal ...ja osobne neviem .....len zo skúsenosti iných ( susedia ) viem čo - to ...

    Cena ?
    ...nuž ak dáš k sebe do šopy , tak nič ...
    ...ak firma so strojmi , tak nerieš radšej ....laický pohľad na vec mi vraví , že sa to neoplatí ...náklady na porezanie a vysušenie kontra zisk je zanedbateľný ...

    Doba ?
    ...prírodné sušenie - po tých minimálne 8 - 10 rokoch ...
    ...umelé - v podstate do roka ...
    Zisk je zanedbateľný?Clovek si to moze zrezat aj sam a ak to ma kde vysusit tak preco nie ?Ja som predal 1m3 za chvylu pred prechodom na euro za 5tisic korun a ten komu som to predal na mne este zarobyl.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miso555 Pozri príspevok
    Zdravím. Neviete o niekom, kto vykupuje čerešňovú gulatinu? Máme pár pekných kmeňov o priemere cca 50cm a výške cez dva metre. Ide o plané čerešne. Ak nie, vedeli by ste nejaké iné využitie? Je také drevo vhodné na výrobu nábytku?
    Výkup ???...
    Daj si predsa inzerát ...že predáš ...
    Alebo prelúskaj - výkup ...
    http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621

    ...a či je drevo je vhodné na výrobu nábytku .......nuž nechám na posúdenie ...



    Používa sa tiež k výrobe pažieb zbraní ... pre svoju krásnu kresbu .........hentu flintu mám , nádhera...




    ...ale drevo samotné horí tiež pekne a dlho ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miso555 Pozri príspevok
    tie výkupy som obvolal všetky včera a všetky mi povedali že ,,už,, čerešňu nevykupujú, preto píšem, či ešte neviete o nejakej firme, alebo stolárovi čo by to chcel, popr. aké sú ceny za kubík.
    ...toto si ale v prvom príspevku nepísal ...

    Ak máš miesto ( suchô ) na uskladnenie , šak spíľ , narež na foršty a nechaj vysušiť...
    S čerstvým drevom sa nik zapodievať nebude , žiaden normálny stolár do strojov nevysušené drevo nedá a nepustí sa do výroby...zbytočná energia - či elektrická , či ľudská ...
    Nevraviac už aj o tom , že prečo by mal sebe miesto vo svojej dieľni ( skladoch ) zaberať a nechať sušiť to drevo ....a prírodné sušenie dreva trvá pár rokov ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miso555 Pozri príspevok
    pár rokov? fuuha.. skôr to neuschne? a nie je možne to nejako inak usušiť? nie je na to nejaký stroj, sušička či podobne?
    ...samozrejme , že sú tie mašiny.....čo už len v dnešnej dobe neexistuje ???

    Lenže to strojové nie je vraj to pravé orechové ( sušenie a nie drevo.....)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miso555 Pozri príspevok
    a keby som to dal vysušiť, tak koľko by to asi stálo peňazí a za akú dobu po výrube by sa s tým niečo dalo robiť?
    Michal ...ja osobne neviem .....len zo skúsenosti iných ( susedia ) viem čo - to ...

    Cena ?
    ...nuž ak dáš k sebe do šopy , tak nič ...
    ...ak firma so strojmi , tak nerieš radšej ....laický pohľad na vec mi vraví , že sa to neoplatí ...náklady na porezanie a vysušenie kontra zisk je zanedbateľný ...

    Doba ?
    ...prírodné sušenie - po tých minimálne 8 - 10 rokoch ...
    ...umelé - v podstate do roka ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pivko Pozri príspevok
    Ja som čerešňu pálil v krbe minulý rok a rozvoniavala celá ulica.Tak ak si blízko KE a dáš za odvoz rád rozvoniam ulicu zase.
    ...niečo som spálil aj ja ...

    Zvyšok suším ......na tie pažby a pažbičky bude o pár rokov ...či na kvéry , či na chladné zbrane ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miso555 Pozri príspevok
    to tak dlho? ty kks nikdy som nerozmyslal, ze stolik na ktorom pisem sa tak dlho musel susit a keby to nevysusís tak to dopraska?,
    ...a ešte ako .....

    Drevo je najlepšie píliť ( nie palivové ) v zime ...vtedy má najmenej vlhkosti v sebe a nepracuje tak ...

    Minulého roka v lete som z buka odrezal taký kruh ...do týždňa som vyhodil , také praskliny sa vytvorili ......a to bolo rezané ešte s pridanou rezervou...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Daniel457 Pozri príspevok
    Zisk je zanedbateľný?Clovek si to moze zrezat aj sam a ak to ma kde vysusit tak preco nie ?Ja som predal 1m3 za chvylu pred prechodom na euro za 5tisic korun a ten komu som to predal na mne este zarobyl.
    ...hm , takýto výraz nepoznám ...

    ...he ...kubík ??? ...nuž , smiešne to množstvo ....
    ...hm , zrezať ??? ...nuž , záleží od veľkosti , hrúbky a umiestnenia stromu ... mal si už sthilku v ruke , pílil taký statočný strom ???
    ...hm , vysušiť???... nuž , kmeň asi len tak ľahko nevysušíš ...
    ...hm , porezaťna foršty a tak sa následne suší .......či sa mýlim...???...rád sa nechám poučiť ...
    ...he a gáter ???... to sú už iné love ....
    ...náklady na dopravu horem - dolem teraz nejak nezarátavam .....

    ...ešte sa budeme baviť o peniazoch a o zisku , alebo stačia aj tieto argumenty...???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.