Zavrieť

Porady

Poberanie podpory v nezamestnanosti - Konateľ, spoločník v s.r.o.

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, aké mám povinnosti ak som konateľom a zároveň aj spoločníkom v s.r.o. a som evidovaný na úrade práce, zároveň aj poberám podporu v nezamestnanosti. Firma s.r.o. je zatial bez zamestnancov, bez zisku, čakám na pridelenie platcovstva DPH. Daňový úrad má na rozhodnutie 30 dní a ja som v akurát v tejto lehote. Musím túto skutočnosť že som spoločníkom a zároveň aj konateľom oznámiť úradu práce? Čo ak to zatajím? Prídu mi na to? Aké by boli dosledky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ferik77 Pozri príspevok
    Firma bola zapísaná do obchodného registra mesiac a pol po priznaní dávky v nezamestnanosti.. je to čerstvá vec, takže musím zájst na ÚP a oznámiť im túto skutočnosť.. Dávku mi teda logicky zrušia.. Čo je potom výhodnejšie z hľadiska platenia do zdravotky atď? Zamestnať sám seba, a platiť odvody z minimálnej mzdy, alebo sa dá nejako ináč ušetriť? Trebárs byť dobrovoľne nezamestnaný.. viete niekto niečo poradiť? Chcem dať zatiaľ kým sa firma rozbieha štátu čím menej, ale zároveň aj splniť všetko čo treba, aby ma potom niekedy nenaháňali, že som niečo nesplnil.. Ďakujem.
    Zamestnať sa na skrátený úväzok vo vlastnej firme ...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môžeš byť konateľom a evidovaný na UP....ale keď si aj spoločníkom, evidencia na UP nie je možná.......

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ako spolocnik nemozes byt evidovany na UP a nemas narok na podporu, tu by si musel vratit.
    To je uplne jedno, ci spolocnost ma alebo nema zisk.
    Zaroven si v podstate podvadzal, lebo si pri evidencii podpisoval, ze nie si podnikatel ani spolocnik s.r.o.

    Ferik77 je offline (nepripojený) Ferik77

    Ferik77
    Firma bola zapísaná do obchodného registra mesiac a pol po priznaní dávky v nezamestnanosti.. je to čerstvá vec, takže musím zájst na ÚP a oznámiť im túto skutočnosť.. Dávku mi teda logicky zrušia.. Čo je potom výhodnejšie z hľadiska platenia do zdravotky atď? Zamestnať sám seba, a platiť odvody z minimálnej mzdy, alebo sa dá nejako ináč ušetriť? Trebárs byť dobrovoľne nezamestnaný.. viete niekto niečo poradiť? Chcem dať zatiaľ kým sa firma rozbieha štátu čím menej, ale zároveň aj splniť všetko čo treba, aby ma potom niekedy nenaháňali, že som niečo nesplnil.. Ďakujem.

    Poberanie podpory v nezamestnanosti - Konateľ, spoločník v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.