Zavrieť

Porady

Ako formulovat zamietnutie prace?

Prosim poradte, niesom vyjadrovanim zdatna..Ponukli mi v mesiaci dvojtyzdenne zastupovanie v meste vzdialenom 220km. mam nahradit kolegynu /pocas materskej/ na dva roky. ale z dvoch rokov ak mam zit niekde jeden rok cely mimo domova, za priplatok k mzde 100€. tak mne sa tie peniaze zdaju male. mam sukromny zivot a na to zamestnavatel nechce hladiet... ako mam napisat ze "dakujem nie"? mala by som to zhrnut aspon do dvoch troch viet ale nedari sa mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    2lienka Pozri príspevok
    Prosim poradte, niesom vyjadrovanim zdatna..Ponukli mi v mesiaci dvojtyzdenne zastupovanie v meste vzdialenom 220km. mam nahradit kolegynu /pocas materskej/ na dva roky. ale z dvoch rokov ak mam zit niekde jeden rok cely mimo domova, za priplatok k mzde 100€. tak mne sa tie peniaze zdaju male. mam sukromny zivot a na to zamestnavatel nechce hladiet... ako mam napisat ze "dakujem nie"? mala by som to zhrnut aspon do dvoch troch viet ale nedari sa mi
    Pozri do pracovnej zmluvy, čo tam máš napísané ohľadne miesta výkonu práce. Pokiaľ tam nemáš napísané, že v prípade potreby môžeš byť preradená / čo nie je samozrejme správne /, tak jednoducho im napíšeš, že nesúhlasíš s preradením na pracovné miesto, ktoré je vzdialené 220 km od Tvojej pôvodnej firmy a ktoré by Ťa obmedzovalo v Tvojom súkromnom živote a riadne zdvihlo životné náklady. Na takýto preklad je potrebný súhlas obidvoch zmluvných strán.

    2lienka je offline (nepripojený) 2lienka

    2lienka
    ono je to tak, ze kedze som slobodna aj by som tam ist mohla, navrhla som 150€ netto ale ponukli mi 150€ brutto. a to teda je malo.. mam 350brutto celu mzdu. saska zadarmo im robit nechcem.. dakujem za radu a to teda paradne ryyyychlu -)))

    2lienka je offline (nepripojený) 2lienka

    2lienka
    Vec: Odmietnutie pracovnej pozície – zástup

    Dobrý deň,
    Dňa .. som bola zoznámená s ponukou zastupovania kolegyne. Vzhľadom k dlhodobej požiadavke a zároveň vzdialenosti /220 km/, som nútená tuto ponuku odmietnuť.
    Nieje pre mňa prijateľné žiť dlhodobo mimo svojho bydliska so zdvihnutými životnými nákladmi za ......smiesne peniaze... /to musim nejako nahradit/ :-))))
    Moje rozhodnutie je pevné.
    Verím, že vyššie uvedené argumenty pochopíte.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    2lienka Pozri príspevok
    Vec: Odmietnutie pracovnej pozície – zástup

    Dobrý deň,
    Dňa .. som bola zoznámená s ponukou zastupovania kolegyne. Vzhľadom k dlhodobej požiadavke a zároveň vzdialenosti /220 km/, som nútená tuto ponuku odmietnuť.
    Nieje pre mňa prijateľné žiť dlhodobo mimo svojho bydliska so zdvihnutými životnými nákladmi za ......smiesne peniaze... /to musim nejako nahradit/ :-))))
    Moje rozhodnutie je pevné.
    Verím, že vyššie uvedené argumenty pochopíte.
    Nesúhlas s preradením na iné, vzdialené pracovné miesto.

    Oznamujem Vám, že s Vašou ponukou, ktorú ste mi dali dňa ........ nesúhlasím, nakoľko pracovné miesto je vzdialené od môjho bydliska 220 km. Táto ponuka je v rozpore so Zákonníkom práce, nakoľko miesto výkonu práce v mojej pracovnej zmluve je v.............
    I keď ste mi ponúkli mesačnú odmenu za zmenu pracovného miesta, táto nezodpovedá zvýšeným nákladom, ktoré by som na novom mieste mala.
    S pozdravom 2lienka

    Ako formulovat zamietnutie prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.