Zavrieť

Porady

Výstava Human Body - je vhodná pre 5 a pol ročné dieťa?

Ahojte,

chcela by som ísť na výstavu Human Body a chcem zobrať aj synov. Myslíte si, že je vhodná pre 5 a pol ročného chlapca? Ja si myslím, že áno, že by to bol pre neho veľký zážitok, no na druhej strane sa obávam, aby to pre neho nebolo náročné hlavne na psychiku, aby z toho nemal nočné mory.
Boli ste na tejto výstave? Ja počúvam na ňu len samé dobré chvály, sesternice na nej boli so 7-ročnými dievčatami. Som viac-menej rozhodnutá, že ho tam zoberiem, no chcem počuť viaceré názory, rady...
Ďakujem za každý názor, radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...možno práve preto je tá najväčšia kritika práve preto , že tí kritici videli práve to , čo sa na výstavách väčšinou nevidí ...
Smrť v priamom prenose , potoky krve , mŕtve telá ...
Lenže , kto nevidel - nezažil ....ten nepochopí...
Preto spomínam etickú stránku veci ...
...rád sa porozprávam o psychike , o nočných morách ......no so seberovným skúsenosťami....
Aankaa Pozri príspevok
Danushka, pochopila som teda nesprávne, že inkana sa pýtala na názor ľudí, ktorí tam boli?
Myslím, že viac sa zapájať do tejto témy nebudem, nech má priestor na vyjadrenie niekto iný, kto tam bol.
danushka Pozri príspevok
Pustila si sa tu do Buchača a mňa prvá.....
Aankaa ...fakt si nepochopila ....

add. 1 - Inkana bola zvedavá na názor ohľadom toho 5 1/2 ročného decka
add. 2 - nepochopila si etickú stránku veci , názor Danushky ( lebo ja viem to , čo Ty nie ) ... a to je INÝ POHĽAD na svet !!!!
add. 3 - súvisí s bodom 2 , t.j. , kto videl , čo nechcel - no musel , tak k tomu zvyšku aj odpor má ...
add. 4 - tie názorné ukážky vo fľašiach sú používané predsa na hodinách biológie pre tých 14-15 ročných ...
add. 5 - mňa absolútne nerieš a myslím si , že som nejak nikoho neodhováral od tej výstavy ...alebo snáď hej ??? http://www.porada.sk/t201511-vystava...ml#post2151538 .... a komentár ???...ja vravím ( ako vždy ) iba svoj názor...

Takže na záver ???

...prajem každému peknú prehliadku danej výstavy ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

KoxXxo Pozri príspevok
Je to na zamyslenie:
Na zamyslenie je obraz malej dievčiny v pozadí! Drží pri uchu mobil. Myslím, že výstava takéhoto druhu by mala dodržiavať aj nejakú pietu a mala by ísť prirodzene aj z ľudí.
Inak takú výstavu vníma medik a inak dieťa z Hornej Dolnej, ktoré ešte NEVYZRELO na taký obraz a takú informáciu. A predsa len stojí pred schránkou človeka, čo kedysi dýchal, cítil a napokon zomieral.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

či má alebo nemá ísť 5 ročné dieťa na takúto výstavu je vecou rodiča, veď každý si to svoje pozná, a v dnešnej dobe moralizovať keď sa na nás pomaly aj z hrášku hrnie sex, vraždy, nenávisť a hlavne smrť ... neviem, myslím si že dnešné decká sú na mýle vyspelejšie ako my aj keĎ ... možno ma pseudoochrancoia ukameňujú, ale ako deti sme tiež skúmaly tvory - chlapci chytili myš a tú rozpitvali aj keď sme fujkali chceli sme vedieť čo to má vo vnútri a čuduj sa svete nik z nás nie je masový vrah ... (samozrejme niečo ako upáliť mačku či psa nás ani vo sne nenapadlo)
0 0
veve24 veve24

veve24 je offline (nepripojený) veve24

Podla mna velmi zalezi na psychike dietata. Ty ako mama ho najlepsie poznas- je to vedecky a zvedavy typ? Ak ano a ty sama budes vystavu prezivat s pozitivnym pristupom a bez stresu, potom by som ho tam uricite vzala! Vzbudi to u neho zaujem o studium tela a ktovie, mozno sa rozhodne stat lekarom
Ak ma ale syncek sklony k nocnym moram a je bojazlivy, potom by som ho tam nebrala.
No najdolezitejsie zo vsetkeho podla mojho nazoru je tvoj pristup a spravanie na vystave. Ak to budes brat v pohode, bude to tak brat aj dieta. Ak tam odpadnes alebo zacnes byt hystericka /pripadne niekto iny/, spanikari aj dieta. Toto je z mojho pohladu klucovy faktor.
Dieta vo veku 5 rokov je v tom spravnom veku na spoznavanie svojho tela, prave teraz by on malo prejavovat zaujem, ved aj deticky v skolek sa hravaju na doktora, aj ja ako 4-5 rocna som studovala atlas ludskeho tela a pamatam si, ako som sa starkej pytala, aky je rozdiel medzi cervenymi a modrymi zilami na obrazku Celkom urcite som este nechodila do skoly. A vobec som z tych obrazkov nemala traumu, prave naopak...
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

danushka Pozri príspevok
Mne je úplne jedno či si tam bola alebo nie a či si tam ťahala aj svoje deti.
Je ale podstatný rozdiel vziať na takúto výtavu 8, 10 a 14 r. deti, 14r. už dieťaťom ani nie je a je rozdiel ťahať tam 5 ročné dieťa, ktoré ešte nechápe čo to znamená umrieť, nedýchať, mať zohavené telo...

Vyjadrila som sa k 5 r. dieťaťu, nevyjadrujem sa vôbec k tomu, čo si myslím o výstave ako takej, lebo to by Ťa tu už Aankaa načisto rozpučilo a mala by si pocit, že tých tlačítok ,,neužitočné" je málo.
Ale tak ako máš právo na svoj názor Ty, tak tu majú právo naň aj ostatní.

Pustila si sa tu do Buchača a mňa prvá. Je pekné keď deti športujú a majú rodičov, čo sa im venujú. Ale nie si jediná, čo žije normálny život a robí Ťa to výnimočnou. Tí čo nás to na Porade Poznajú vedia, že sme normálni. Síce Ťa nepoznám z príspevkov na Porade, prispevaš tu málo, ale pár príspevkov stačí človeku na to, aby aj virtuálne ocenil človeka.

Túto tému považujem za natoľko kontroverznú, že sa ani netreba diviť polarizovanej diskusii. To si tu už rovno založme tému o interupciách.
Danushka, ty si si prvá dovolila diktovať mi, ako mám pristupovať k výchove MOJICH detí, a aká je úžasná výchova detí tvojich. Preto som ti vypísala, že sa starám a nie som o nič horšia matka ako ty, alebo ženy, ktoré na výstavu svoje deti zobrali. Nerobím zo seba výnimočnú, a fakt, že sa zapájaš približne do každej piatej témy ťa neoprávňuje k tomu, aby si dovolila ma "virtuálne" oceňovať.
Nemám potrebu zapájať sa do všetkých diskusií a vidím, že ťa maximálne štve moje kliknutie na tvoj príspevok. Tak si požiadaj administrátora o jeho zrušenie - veď vy niečo vymyslíte. Ja sa neradím k zberateľom bodov.

PS: a som zvedavá, koľko ľudí sa tu prizná, že sa im výstava páčila, keď riskujú, že stratia sympatie "Poraďáckej rodiny".
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Divný spôsob debaty. Klikla som na vyriešené.
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Požiadala som arizonu, aby ešte odomkla tému, ďakujem.

Chcela som len povedať, že na výstave sme boli aj s oboma synmi. Výstava je naozaj spracovaná veľmi pekne, s úctou ku človeku, k životu. Osobne si myslím, že na tej výstave nebolo nič neetické, medici boli výborní, vysvetľovali, dozvedela som sa rôzne zaujímavosti o tele. Aj chalani boli spokojní, pozerali sa, vôbec nemali strach, dokonca ten mladší (5 a pol ročný) poučoval strýka o škodlivosti fajčenia.

Odporúčam sa ísť pozrieť na tú výstavu. Človek si asi ani nevie predstaviť, čo všetko v našom tele máme, aká je to úžasná súhra, ako všetko musí ladiť.

A ešte som bola veľmi prekvapená, keď som videla, aké veľké už mám bábätko.

Keď pôjdem najbližšie na cintorín, zapálim sviečku za všetkých tých ľudí, ktorí obetovali svoju telesnú schránku na vedecké účely. Česť ich pamiatke.

To je všetko, teraz už považujem aj ja túto tému za vyriešenú. Ďakujem.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aankaa Pozri príspevok
MILÝ JURAJ alias Buchač,
inkana sa pýtala: "Boli ste na tejto výstave?" Takže ak nie - načo komentuješ???
Stále platí: LEPŠIE RAZ VIDIEŤ AKO STO KRÁT POČUŤ.

.... viem, že moje deti budú z tejto výstavy čerpať poznatky na x..vyučovacích hodinách o tele a jeho funkciách celé nasledujúce roky a viem, že sú poučené o tom, ako nepriaznivo pôsobia cigarety, nesprávna strava.... na ich vnútorné orgány - JASNE JE TO TAM TOTIŽ ZOBRAZENÉ. Názorné a detailné ukážky poškodenej pečene, pľúc, čriev.... myslím, že by si tam mal ísť a zmeníš názor.
A moja dcéra ? Myslím, že všetky reči o zdravom živote a strave, pohybe.... sú málo platné tomu, keď videla rozdiel medzi zdravým telom a chorým telom.
.... dušu jej to neranilo, to mi ver.
Vrátim sa k môjmu prvému príspevku v tejto diskusii.
Nenapísala som kritiku, iba zažitú realitu.
Téma bola už uzavretá, je to v komentári.
.
Počúvala som pravidelnú reláciu na Rádiu Nitra s Jánom Pravdom.
Upozorňoval: Človek by sa nemal pozerať na choré orgány, nakoľko sa všetko ukladá do pamäte človeka a vizualizovaním si môže tieto choroby vyvolať.
Ako príklad uviedol snímky na cigaretových obaloch. Fajčenie škodí zdraviu. Ľudia to aj nechtiac čítajú (koľkonásobne?).
Lekárov pokladá za predurčených ľudí k tomuto povolaniu, sú inou kategóriou v tejto súvislosti.
.
Ja osobne keď som chodila s deťmi po lekároch, nikdy som si s nimi nesadla v čakárni pred vyobrazenia dg.
Načo? Prišlo mi to prirodzené. Ďaleko predtým, ako som počula jeho slová.
.
Tento príspevok nie je kritika na obsah výstavy.
Naposledy upravil korela : 08.10.12 at 14:51
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte na okraj ako príklad, myslím že tak trochu s témou súvisí.


V Albertine boli študenti Dejín umenia na výstave súčasného autora. Nepamätám si meno, pre mňa bol neznámy.
Všetci až na jedného človeka si výstavu prezreli celú, jeden človek opustil výstavu po prvých dielach. Doslova ho to energeticky vyhnalo. Prečo asi?
Dr. Rosinský spomína tento reál v knihe Človek, bytie a umenie.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

nečítal som všetky odpovede poradákov, ale na Vašu otázku, ktorá je v názve témy mám jednoznačnú odpoveď:
nie, z psychologického hľadiska jednoznačne nie je takáto výstava vhodná pre 5 ročné dieťa
8 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Snáď by bolo vhodné pri takýchto akciách usmernenie od odborníkov, tak ako napr. pri návštevnosti filmov, zákazu podávania alkoholu pod 18 a pod. ?
Aj rodičia by nemuseli tápať.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
výstava nie je taká drastická ako som si naivne predstavovala, boli sme na tom v Prahe a skorej mi prišlo,že tie exponáty sú umelé z plastu ako to,že boli kedysi živé. takže by som povedala,že je to aj pre deti. ale je to poučné pre niekoho kto nemá páru ako to vyzerá a ako to funguje ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm , asi máte fakt pravdu ...

Po tých názoroch o výstave som dospel k tomuto názoru ...
Po zhliadnutí výstavy , keď už dieťa bude pripravené na vyšší level , by som odporúčal nejaké iné prehliadky ...

Len ma zaráža jedno ... prečo bola zmazaná téma http://www.porada.sk/t201887-auto-ako-zbran.html
Fotky tam ale už nie sú ...

Lenže ten reál je aj iný ... reálnejší , šak pripravujte/me deti na to , čo príde ( môže prísť ) .........


Sorry ... tvrdé slová použijem ....
Ten , komu sa páči takáto výstava ... nuž ten vie trt a hovno o živote .........
Lebo pozerať sa na výstavu je jedná vec a pozerať sa na vlastné rany a vidieť štruktúru vlastného tela je vecou druhou ...

Alebo slovami dnešnej mládeže ......" iná doba " .....
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať