Zavrieť

Porady

Neprevzata sluzba

Dobry den,
mal som internet od telekomu a po dvojrocnej dobe mi skoncila viazanost. Dostal som telefonat v ktorom mi bolo oznamene ze mi skoncila viazanost a ci chcem sluzbu internet stale vyuzivat. Povedal som ano a poslali mi zmluvu ktoru som neprevzal ani nepodpisal pretoze som bol odcestovany. Zial v case mojho odscestovania syn objednal internet od UPC a podpisala sa aj zmluva.
Kedze som zmluvu od Telekomu neprevzal ani nepodpisal myslel som ze sluzba bude bez podpisu zmluv zrusena, ale nestalo sa tak. Isiel som teda do telekomu a tam mi povedali ze sluzba bola objednana telefonicky a nie je potrebne podpisat zmluvu a ze ak chcem internet zrusit musim zaplatit zmluvnu pokutu. Ma na to telekom pravo bez mojho podpisu? Mozem sa proti tomu nejak branit? Momentalne musim platit internet aj od telekomu aj od UPC. Mam nejake moznosti?
Velmi pekne dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Geiza Pozri príspevok
    Dobry den,
    mal som internet od telekomu a po dvojrocnej dobe mi skoncila viazanost. Dostal som telefonat v ktorom mi bolo oznamene ze mi skoncila viazanost a ci chcem sluzbu internet stale vyuzivat. Povedal som ano a poslali mi zmluvu ktoru som neprevzal ani nepodpisal pretoze som bol odcestovany. Zial v case mojho odscestovania syn objednal internet od UPC a podpisala sa aj zmluva.
    Kedze som zmluvu od Telekomu neprevzal ani nepodpisal myslel som ze sluzba bude bez podpisu zmluv zrusena, ale nestalo sa tak. Isiel som teda do telekomu a tam mi povedali ze sluzba bola objednana telefonicky a nie je potrebne podpisat zmluvu a ze ak chcem internet zrusit musim zaplatit zmluvnu pokutu. Ma na to telekom pravo bez mojho podpisu? Mozem sa proti tomu nejak branit? Momentalne musim platit internet aj od telekomu aj od UPC. Mam nejake moznosti?
    Velmi pekne dakujem za rady.
    Aj pri tlf. objednávku musí prísť dodatok, resp. nová zmluva na podpis. Nedaj sa odbiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Geiza Pozri príspevok
    Takže som v prave kedze som nepodpisal zmluvu a mam to ist riesit do telekomu?
    Áno, nič si nepodpisoval, nepredlžoval.

    Geiza je offline (nepripojený) Geiza

    Geiza
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, nič si nepodpisoval, nepredlžoval.
    Aj ked som to telefonicky potvrdil? Predopkladam ze telefonat bol nahravany...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    zmluva musí byť písomná. Mala som pred pár mesiacmi obdobný problém. Volali, keď som nebola doma, podľa tvrdenia mojej "polovičky" teta len ponúkala a on povedal, že nech pošle zmluvu a sa na ňu pozrieme. Prišla zmluva, rozčúlila som sa, vrátila som im ju nepodpísanú aj s so sprievodným listom a zmluva sa pekne-krásne zrušila. Netreba sa dať zastrašiť. Treba rýchlo konať. Za obdobie, keď už služba bola poskytnutá peniaze nevrátia, ale nebudú fakturovať ďalej.

    Geiza je offline (nepripojený) Geiza

    Geiza
    Ja som sice zmluvu nevratil ale ja som ju ani neprebral. Takze tam pojdem este raz a aj ked som telefonicky sluzbu objednal poviem ze zmluvu som nepodpisal a tym padom som so sluzbou nesuhlasil a neobjednal som si ju. Fakturu za obdobie ktore internet fungoval uhradim a snad uz nic fakturovat nebudu (ani zmluvnu pokutu)
    Dakujem za vase rady

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zmluva môže byť "uzavretá/dohodnutá" aj telefonicky (preto niektoré firmy tieto hovory nahrávajú - ale musia o tomto fakte informovať vopred), ale musí byť dodaná aj písomná forma na podpis. Jednoducho - papier nepustí. U telefonickej formy a prípadnej nahrávky by síce mohla firma/spoločnosť operovať tým, že je jasne naznačený súhlas, ale protistrana (odporca) by však mohol operovať. že to nie je jeho hlas, teda firma/spoločnosť nekomunikovala vyslovene s ním. Preto tá písomná forma.
    Pokiaľ poslali písomnú formu zmluvy, nebola podpísaná - nebola teda ani zmluva uzavretá.

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Po telefonickom dohovore s dotyčnou si súhlasil , ale asi to nie je pre nich dostačujúce a preto Ti zaslali zmluvu na podpis.Keďže si ju neprevzal , nemajú žiadnu viazanosť na ďalšie roky a zmluva nie je platná.
    Keby im stačil súhlas po telefóne , neposielali by zmluvu na podpis.

    Geiza je offline (nepripojený) Geiza

    Geiza
    Velmi pekne vam vsetkym dakujem. Sice to trochu u telekomu trvalo ale dohodli sme sa. Kedze som zmluvu neprevzal/nepodpisal tak do 30 dni mi zrusia viazanost (sice neviem aku ked som ziadnu zmluvu nepodpisal, ale neriesil som to) a po zruseni viazanosti (do 30 dni, beru to ako reklamaciu) mozem celu sluzbu zrusit. Cize fakturu za september a predpokladam ze aj za oktober budem musiet uhradit a potom uz je koniec.
    Este raz dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.