Zavrieť

Porady

ruže- ako ich pripraviť na prezimovanie

Ahojte, mám krásne kríčky ruže, som ale úplný začiatočník - amatér čo sa týka zahradníčenia. Prosím o radu, dobre som urobila ak som všetky už odkvitnuté ružičky odstrihla? A čo ďalej ako ruže pripraviť na zimu? Treba ich nejako prikryť, či úplne ostrihať, alebo nejako inak ošetriť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Prezimovanie ruží

    Najneskôr začiatkom decembra sa musia všetky ruže nastlať zeminou, kompostom alebo vetvičkami z borovice do výšky 15 – 20 cm. U kmienikových ruží sa musí chrániť koruna, ktorá sa obalí do ľanovej tkaniny. Popínavé ruže nepotrebujú ochranu pred mrazom. Stačí, ak sa k báze rastliny navrství trošku vetvičiek z jedličky.
    Mnohé druhy ruží sú odolné voči mrazu, čajové ruže a anglické ruže sú na mráz citlivé....

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Urob tak, ako píše legolas + ja ešte obalím celý krík bielou netkanou textíliou. Záleží od toho, kde bývaš. Skús pozrieť v okolí, či susedia obaľujú kríky alebo nie.

    ruže- ako ich pripraviť na prezimovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.