Zavrieť

Porady

Može spoločník podpisovať zmluvy za konatela

dobry den prajem chcem sa opytat ze ako sa da poriesit to aby moho spolocnik podpisovat zmluvy za konatela co treba robit ci staci dake splnomocenstvo alebo co a ci sa to vlastne da poriesit dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sushka je offline (nepripojený) sushka

    sushka
    http://www.pravnecentrum.sk/publikov...ky/97-prokura:
    "Ustanovenie prokuristu do funkcie je zo zákona v pôsobnosti valného zhromaždenia, túto pôsobnosť však môže spoločenská zmluva zveriť i konateľovi. Vzhľadom na dispozitívnosť ustanovenia Obchodného zákonníka, spoločenská zmluva môže určiť, že vymenovanie a odvolanie prokuristu bude v kompetencii len konateľa."

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    v podstate nie je potrebne ist k notarovi, staci len ak si spisete plnu moc a obaja podpisu, zakon nevyzaduje overenie podpisu (ale pridava na doveryhodnosti splnomocnenia). ak si vsak nie ste isti obsahom a nalezitostami plnej moci, nechajte si ju radsej spisat advokatom, pripadne notarom.

    dalsia moznost je, ako spomina marjankaj urobit konatelom daneho spolocnika, v pripade, ze s tym suhlasi > 50% hlasov spolocnikov na valnej hromade

    k tomu ci je, alebo nie je mozne splnomocnit inu osobu na konanie v mene sro dodam len to, ze v danom clanku uvadzaju zasadu, ktora nie je nicim podlozena (tym myslim, nie je tam napisane preco je to tak)

    ak by sme si to vzali normalne, tak za spolocnost kona statutarny organ, ALE, v mene spolocnosti mozu jednat aj zamestnanci napriklad, bez toho, aby mali plnu moc, pokial to vyplyva z ich pracovnych povinnosti. Uz toto je mensi dokaz, ze aj konatelstvo sa da zcasti "postupit" inej osobe. Ak by zakon chcel, aby v mene spolocnosti mohol vystupovat naozaj LEN konatel, tak musi podpisovat uplne vsetko (objednavky, dodacie listy, atd...)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie som konateľom sro, len spoločník, bežne som vybavovala na základe splnomocnenia, v tom čase ešte overeným na matrike.
    Teraz to isté robí zamestnanec=riaditeľ sro. Nie je s tým problém.
    dakujem velmi pekne poriesim to prve lebo ja to my to mame tak ze firmu mame dvaja a 50 na 50 jeden je konatel druhy spolocník ale kolega co je konatel je nadlhsie v nemecku a ja som na slovensku zhanam zakazky a musim podpisovat zmluvy doteraz som mu vsetko posielal do nemecka a uz sa mi to nechce tak preto toto som chcel vediet ako to najednoduchsie vyriesit takze staci spisat tu plnu moc dakujem za info

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Trošku pogoooogli, nájdeš.

    sushka je offline (nepripojený) sushka

    sushka
    Mne napadla prokúra, hlavne ak by nešlo o jednorazovú potrebu. Tá vlastne predstavuje určitú formu plnej moci v prevádzkovej oblasti činnosti spoločnosti a je tým pádom, že sa povinne zapisuje do obchodného registra a dosť jednoznačne upravená zákonom, aj akceptovateľná. Ak teda spoločník nemá záujem byť konateľom (alebo nie je vôľa ostatných spoločníkov, aby ním bol).

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    alebo urobte z neho prokuristu a jeto vybavené
    može podpisovať jedna radosť potom
    ovšem - pri zmluvách o nehnuteľnostiach a iných sa niekdy vyžaduje overený podpis na zmluve vtedy dotyčný musí mat splnomocnenie s overeným podpisom toho kto ho splnomocnil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.