Zavrieť

Porady

Uplatnenie DPH z PHM z ČR

Konateľ bol na služobnej ceste v ČR a doniesol mi dva bločky na PHM. Jeden septembrový dátum a druhý októbrový.

Príjem do valutovej pokladne – kurz z banky?
Výdaj – kurz v deň predchádzajúci vzniku DP?
Keď prerátam kurzom a zaúčtujem, DPH z obidvoch bločkov je cca 30,- €. Ešte stále platí, že minimálna suma na vrátenie DPH z člen.štátov je 50,- €? Za aké obdobie?
Takže, keď nedosahujem túto sumu na vrátenie, môžem dať do nákladov celú sumu z bločkov???
Usporiadat
Báthorička Báthorička

Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

Melnick Pozri príspevok
Tak sa podeľ o poznatok.
No, ja som to napokon vyriešila cez Česmad. Na DÚ mi nevedela poradiť ("náš správca dane!"). DPH z EU účtujem počas roka na 378... podľa krajín. Tam, kde nemám nárok, šup do nákladov. Auditor odobril, že sú to daňové.
Naposledy upravil Báthorička : 04.03.13 at 18:35
2 0
majenka1 majenka1

majenka1 je offline (nepripojený) majenka1

ahojte,

DPH z nakupu PHM v CR za rok 2012 - 67€. Ak nebudem ziadat o vratenie (SZCO,platca DPH,JU), bude to pre mna VNZD?
0 0
majenka1 majenka1

majenka1 je offline (nepripojený) majenka1

majenka1 Pozri príspevok
ahojte,

DPH z nakupu PHM v CR za rok 2012 - 67€. Ak nebudem ziadat o vratenie (SZCO,platca DPH,JU), bude to pre mna VNZD?
posuniem si
0 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

seflera Pozri príspevok
Prosím o informáciu ako postupovať.
Mám pekne zaúčtovanú DPH zaplatenú v zahraničí na nákladových účtoch - analytika podľa jednotlivých štátov a teraz si predstavujem, že niekde nájdem oficiálnu stránku, ktorá mi povie, aké sú pravidlá na uplatnenie tejto zaplatenej dane podľa štátov EU (O Česmade viem, len by som očakávala niečo také oficiálne od našej Finančnej správy). V rámci inventúry jednotlivých účtov za uplynulý rok by som si preverila podľa "oficiálnej stránky" možnosť vrátenia a ak sa dá vrátiť, tak preúčtovala na pohľadávky a požiadala o vrátenie a ak sa nedá, tak s kľudným svedomím uzavrela nákladový účet.
Teda, existuje nejaká oficiálna stránka nášho Finančného riaditeľstva o tomto?
Alebo snívajte s nami ďalej....... alebo som úplne mimo?
Na stánke daňového riaditeľstva som našla toto: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...e_ziadosti.pdf
Ale je to z roku 2011, tak neviem či to ešte platí.
0 0
ferino 99 ferino 99

ferino 99 je offline (nepripojený) ferino 99

mám tiež otázku ohľadom DPH pri nákupe PHM v ČR. Ak si nebudem žiadať vrátiť DPH z ČR,dám tie bločky do nákladov v JÚ celé aj s DPh,alebo dám DPH NZD? Neviem si rady.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

ferino 99 Pozri príspevok
mám tiež otázku ohľadom DPH pri nákupe PHM v ČR. Ak si nebudem žiadať vrátiť DPH z ČR,dám tie bločky do nákladov v JÚ celé aj s DPh,alebo dám DPH NZD? Neviem si rady.
Pokiaľ spĺňaš limit na vrátenie dane z ČŠ EÚ, ale napriek tomu nepožiadaš o vrátenie tejto dane, tak daň zúčtuješ ako nedaňový výdavok. Pokiaľ nespĺňaš limit na vrátenie dane z ČŠ EÚ, tak daň zúčtuješ ako daňový výdavok. Viď. zákon o DzP § 19 ods. 3 písm. k) bod 3 a 4.
1 0
ferino 99 ferino 99

ferino 99 je offline (nepripojený) ferino 99

Moc Ďakujem emma 01.
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

Podmienky na vrátenie DPH z ČR:


podmienky na vrátenie DPH z EÚ - link: http://www.lucra.eu/sk/Novinky/Podmi...unie.alej?ind=

NEVRÁTIA DPH z reprezentačného
VRÁTIA DPH zjednodušené daňové doklady do 10 000 CZK nemusia obsahovať údaje o odberateľovi
ostatné doklady musia mať všetky náležitosti faktúry
MINIMÁLNE LIMITY výšky DPH na vrátenie 50 EUR (1 000 CZK) za celý rok
400 EUR (7 000 CZK) za časť roku
PREDKLADANIE KÓPIÍ FAKTÚR: základ dane pri PHM 250 EUR
základ dane pri ostatných dokladoch 1 000 EUR
3 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Chcela by som sa opýtať - čo v prípade, ak nie je nárok na odpočet DpH napr. daňový úrad v Poľsku nevracia DpH z PHM do osobného automobilu. Je to daňový alebo nedaňový náklad ? Detto bločky za použitie dialnice - nie je to faktúra, ale doklad z ERP. Taktiež neviem, či to je daňový alebo nedaňový náklad. Ďakujem za usmernenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať