Zavrieť

Porady

VYŽIVOVANÁ OSOBA áno/nie?

Došla mi exekúcia na zamestnanca z 2/3 voči ZP. Zamestnanec má jedno dieťa, na ktoré platí, ale nebýva s ním ani s manželkou. Platí to samostatne, nie zrážkou zo mzdy a nepoberá ani bonus. Ja k tomu nemám žiaden doklad, ani rozhodnutie čím by som mohla podložiť, že prispieva na výživné ani od neho nič písomne nemám. Chcem sa spýtať, či v takomto prípade sa berie do úvahy dieťa ako vyživovaná osoba ( 48,645 ), a ak áno potrebujem od zamestnanca, nejaký doklad, že na to jedno aj platí ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať, potrebujem od zamestnanca doklad, alebo rozhodnutie o vyživovacej povinnosti? Ja totiž nemám od neho nič o tom, že má dieťa a zasiela naňho výživné ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martuľa Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať, potrebujem od zamestnanca doklad, alebo rozhodnutie o vyživovacej povinnosti? Ja totiž nemám od neho nič o tom, že má dieťa a zasiela naňho výživné ...
    Staci kopia rodneho listu dietata, aby bolo jasne, ze ide o vlastne dieta .... teda pokial nejde o exekuciu vyzivneho priamo na to dieta ...vtedy sa toto dieta nepocita ako vyzivovane.
    Naposledy upravil ivka70 : 08.10.12 at 08:02

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    ešte raz ďakujem,
    neide o exe na ide voči ZP, len ja som nemala od zamestnanca žiaden doklad o tom, že má dieťa, ba dokonca naňho platí výživné ...

    VYŽIVOVANÁ OSOBA áno/nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.