Zavrieť

Porady

pracovná zmluva na dobu určitú a práceneschopnosť

Poprosim Vas o radu. Zamestnankyňa mala zmluvu na kratší prac.pomer na 22,5hod/tyždenne na dobu určitú do 16.2.2006. Od 10.2.2006 bola na PN až do 21.2.2006 kedy PN ukončila. Viem že pracovný pomer sa nepredlžuje PN-kou a ukončil sa 16.2.2006 ale ide o preplatenie PN. Zamestnavateľ jej preplatí celých desať dní alebo len dni do skončenia doby určitej a od 17.2 to posunie na sociálnu poisťovňu ? Potrebujem doklad o trvaní PN rozdeliť na dvakrat? Jeden do 16.2 a druhý do 21.2?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkaj
    Poprosim Vas o radu. Zamestnankyňa mala zmluvu na kratší prac.pomer na 22,5hod/tyždenne na dobu určitú do 16.2.2006. Od 10.2.2006 bola na PN až do 21.2.2006 kedy PN ukončila. Viem že pracovný pomer sa nepredlžuje PN-kou a ukončil sa 16.2.2006 ale ide o preplatenie PN. Zamestnavateľ jej preplatí celých desať dní alebo len dni do skončenia doby určitej a od 17.2 to posunie na sociálnu poisťovňu ? Potrebujem doklad o trvaní PN rozdeliť na dvakrat? Jeden do 16.2 a druhý do 21.2?
    PP trval do 16.2.- teda to je posledný deň preplatenia náhrady za PN, od 17.2. už nie je zamestnancom, platí SP. SP posunieš II. žiadosť o nemocenské s tým,že vypíšeš na druhej strane kolonky začiatku od-do...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Dakujem za odpoveď. Čiže u nas je zamestnancom len do 16.2, čo som ju aj odhlasila zo SP a ZP, takže aj PN jej platím len do 16.2.2006. To som potrebovala vediet. Od 17.2.2006 je ta PN vecou SP.
    Dakujem ešte raz za rýchlu odpoveď.
    Porada je svetová

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    katkaj
    Dakujem za odpoveď. Čiže u nas je zamestnancom len do 16.2, čo som ju aj odhlasila zo SP a ZP, takže aj PN jej platím len do 16.2.2006. To som potrebovala vediet. Od 17.2.2006 je ta PN vecou SP.
    Dakujem ešte raz za rýchlu odpoveď.
    Porada je svetová
    Súhlasím, len nezabudni, že počas PN nastáva zmena platiteľa zdravotného poistenia zo zamestnávateľa+zamestnanca na štát. Treba túto skutočnosť oznámiť zdravotnej poisťovni.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Ingrid G.
    Súhlasím, len nezabudni, že počas PN nastáva zmena platiteľa zdravotného poistenia zo zamestnávateľa+zamestnanca na štát. Treba túto skutočnosť oznámiť zdravotnej poisťovni.
    Dakujem za upozornenie. Tieto odhlasovania a prihlasovania som si už ako tak osvojila . Len myslim že to stačí nahlasiť do konca mesiaca,keď sa mylim tak ma opravte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkaj
    Dakujem za upozornenie. Tieto odhlasovania a prihlasovania som si už ako tak osvojila . Len myslim že to stačí nahlasiť do konca mesiaca,keď sa mylim tak ma opravte.
    Stačí ak HO o poistencoch za mesiac február pošleš v marci.

    pracovná zmluva na dobu určitú a práceneschopnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.