Zavrieť

Porady

Elektronicky podaci harok z posty a jeho akceptacia v uctovnictve

Dami, pani.
Posta ma zaujimavy produkt - Elektrnicky podari harok (EPH), mne osobne vyhovuje kvoli tomu ze je jednoduche naimportovat do systemu zasielky vratane udajov, pridem na postu, postarka len nalepi ciarove kody, ja vyplatim a idem domov - uspora casu aj 50 percent. Do mailu pride Elektronicky podaci harok v PDF kde je zaznacene kto kedy prevzal na poste EPH vratane podacich cisel a taktiez digitalne podpisame XMLko. Ked vytlacim PDFko a pricvaknem k VPD, je toto pre daniarov akceptovatelny doklad? Lebo to PDF nema na sebe ziadnu peciatku ani nic je tam uvedene len ze kto na poste zasielku prevzal (meno pracovnika) a kedy, a tiez uvedena hodnota ktoru som na poste zaplatil a nejaky postarsky ciarovy kod ... . Viac info tu: http://eph.posta.sk/
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
GaborM GaborM

GaborM je offline (nepripojený) GaborM

Dnes mi prišla aj písomná odpoveď zo Slovenskej pošty, tak Vám to snáď pomôže.

http://www.porada.sk/attachment.php?...0&d=1360844282
1 0
jardikk jardikk

jardikk je offline (nepripojený) jardikk

Mne prišla táto odpoveď zo zakaznickeho servisu SP:
"Dobry den pan ...,

do 1.7.2013 Vam bolo potvrdenie o zaplateni zasielane v PDF subore. Je to platny doklad o zaplateni. O tom, ako a v akej podobe ma vyzerat uctovny zaznam ( ich suhrn tvori uctovnu dokumentaciu uctovnej jednotky ), hovori § 31 Zakona o uctovnictve. V zmysle jeho znenia je mozne jeho uchovanie v elektronickej podobe a nemusi elektronicke potvrdenky tlacit. Ak sa ich vsak tlacit rozhodnete, je povinnost archivovat aj elektronicku formu potvrdenky v zmysle archivacneho poriadku, aby bolo mozne odkontrolovat zhodu tlacenej pisomnej formy s jej elektronickou formou.


Od 01. 07. 2013 zabezpecuje Slovenska posta potvrdenie prijatia zasielok podanych cez elektronicky podaci harok potvrdenkou v pdf. formate podpisanou elektronickym podpisom. Tato potvrdenka je pouzivatelom aplikacie ePodaci harok zasielana priamo na konto zakazníka, ktore si vytvoril registraciou vo web aplikacii ePodaci harok.
Podpisovanie potvrdenia o podaji zasielok (e-potvrdenky) elektronickym podpisom je v zmysle Zakona c. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise a o zmene a doplneni niektorych zakonov a tato forma je schvalena aj Postovym regulacnym uradom.
Dokladovanie do uctovnictva sa nemeni."

Takže ak to správne chápem tak tie lístky o platbe od p. za okienkom netreba.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ako je to teraz, treba potvrdenky z posty alebo nie? Co staci dat do uctovnictva?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať