Zavrieť

Porady

Blu ray/DVD

Ahoj, zvažujem kúpu DVD prehrávača a zároveň napaľovačky DVD. Bola mi doporučeny nasledovný model LG GP40 NG) http://mechaniky.heureka.sk/lg-cp40n...ikace/#section . Má trochu obavu posledná napaľovačka DVD od samsungu mi vydržala ani nie 5 mesiacov. Ja ju potrebujem hlavne na prehrávanie DVD k notebooku a TV a k vypaľovaniu DVD občas aj veľkokapacitných. Všimol som si tam Rýchlosti zápisu:DVD-RAM 2x, 3x ZCLV, 5x PCAV(Ver.2.2) (16x disc: No support). TJ nebude mi to vypaľovať a prehrávať disky označené DVD 16x ?
Doporučujete?
Investícia max. do 65 EUR.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Tak pre upresnenie: toto nie je klasická DVD napaľovačka, ale BR mechanika (rozdiel DVD - používa červený laser, BR - používa modrý laser!)
A prehrávať bude. Označenie na "plackách" nekorešponduje so špecifikáciou mechaniky - na plackách len upozorňuje, že sú testované na prehrávanie do rýchlosti 16x. V skutočnosti ani jedna mechanika nenapaľuje maximálnou rýchlosťou, ale optimalizovanou (strednou) - pretože placka sa v mechanike viac-menej otáča konštantnou rýchlosťou (pri naparovaní) - tak rýchlosť čítania/napaľovania bližšie k stredu je nižšia ako rýchlosť čítania/napaľovania na obvode - uhlová rýchlosť. Môže teda byť, že pri strede placky to napaľuje rýchlosťou 4x no pri okraji už 16x.

A výdrž mechaniky? Záleží aj od početnosti používania a vhodnej konštelácie vesmírnych telies - dávnejšie som mal LG napaľovačku (síce len 8x), ale vydržala 5 rokov.

A ešte niečo - pri menšej rýchlosti napaľovanie je aj menej chýb zápisu - teda pomaly ďalej zájdeš, v tomto prípade pri pomalom napaľovaní napáliš istejšie a kvalitnejšie. A čítanie: rýchlosť sa prispôsobi potrebe prísunu dát.

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
A nebudem mať problém ak na tomto zariadení napálim klasické DVD a budem ho chcieť čítať v klasickom DVD-čku?

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Nemal by byť - zariadenie "osiaha", čo to má vložené v šuflíku a podľa toho nastaví lúč lasera.


Je tam spätná kompabilita!

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
misoft ďakujem za skvelé vysvetlenie.
Môžem dané zariadenie použivať aj na prehrávanie na TV Samsung LED (priame pripojenie k TV cez usb)?

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Ak ho TV rozozná - prečo nie. Je to zariadenie, ako každé iné - prehráva placky.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.