Zavrieť

Porady

Vyšetrenie krvi pomocou drôtikov??

snáď milá osôbka
Tento týždeň som absolvovala preventívnu prehliadku u všeobecného lekára a ten mi ponúkol
vyšetrenie pomocou AMP analyzátora: lahla som si na lehátko, dali mi drôtiky pod každú pazuchu,
na krk a do oblasti pupka, vyšetrenie trvalo cca 6 minút, potom počítač vyplul elaborát so 120 para-
metrami, o.i. hodnoty krvi ako napr. hemoglobín, leukocyty a pod,. hodnoty pečeň. testov, potom, či a mám alebo nemám v sebe parazity a ďalšie údaje....bez klasického vyšetrenia krvi v tom vidím určité
šarlatánstvo, drôtiky boli na pokožku len priložené...takže neviem, do akej miery sa mám spoľahnúť
na tie údaje....tiež ma zaujímalo, či ešte na Slovensku má podobný prístroj aj iný všeob.lekár ale nič
som nenašla....neboli ste na podobnom vyšetrení a čo si o tom myslíte?
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
- Jak to jezdí?
- Jezdí to výborne, jen to neseje.
- To je u secího stroje dosti podstatná závada.
- Máte to celé od barvy. To by ste se museli vohnout aby jste to videl.

Namiesto sejacieho stroja by sa dal vložiť náš AMR analyzátor
0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Treba pozrieť aj tu http://www.medicaldiagnostics.wbl.sk.Dnes bolo ponúkané na zľavovom portáli http://www.zlavomat.sk v cene 19e asi im to moc nesype.Treba sa riadiť zdravým rozumom a vidím že nezdieľam ten názor sama.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
pinta Pozri príspevok
Treba pozrieť aj tu http://www.medicaldiagnostics.wbl.sk.Dnes bolo ponúkané na zľavovom portáli http://www.zlavomat.sk v cene 19e asi im to moc nesype.Treba sa riadiť zdravým rozumom a vidím že nezdieľam ten názor sama.
Na tom zľavomate je v bode 17:
17. sexuálne funkcie u mužov: 3 analýzy,

to bude robiť prístroj alebo sestrička?

Neviem, neviem, 3 analýzy za pol hodiny...
0 0
Marika23 Marika23

Marika23 je offline (nepripojený) Marika23

Bola som na vyšetrení cez AMP prístroj, neinformovala som dopredu o čo mi ide. V skutočnosti mi išlo o to, že všeobecný lekár po preventívkach vyhlásil, že som v poriadku a keď som tvrdila, že ma bolia ľadviny, tak spochybnil túto skutočnosť a povedal, že podľa výsledkov som v poriadku a hotovo.
Preto som skúsila vyšetrenie cez spomínaný prístroj a čo mi vyšlo? Ľadviny sú v neporiadku. Tak teraz riešim ďalší problém, a to ako všeobecného lekára donútiť, aby mi dal doporučenie na ďalšie vyšetrenia, bez toho , aby som sa dotkla jeho ješitnosti. Všade píšu, že treba riešiť problémy včas, ale samotný lekár potvrdil, že preventívky ukážu zlý výsledok, až keď je veľmi vážny stav. Načo mi to je, keď u obličiek sa jedná už o nenávratnú situáciu a ostanem na celý život postihnutá?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Marika23
Bola som na vyšetrení cez AMP prístroj, neinformovala som dopredu o čo mi ide. V skutočnosti mi išlo o to, že všeobecný lekár po preventívkach vyhlásil, že som v poriadku a keď som tvrdila, že ma bolia ľadviny, tak spochybnil túto skutočnosť a povedal, že podľa výsledkov som v poriadku a hotovo.
Preto som skúsila vyšetrenie cez spomínaný prístroj a čo mi vyšlo? Ľadviny sú v neporiadku. Tak teraz riešim ďalší problém, a to ako všeobecného lekára donútiť, aby mi dal doporučenie na ďalšie vyšetrenia, bez toho , aby som sa dotkla jeho ješitnosti. Všade píšu, že treba riešiť problémy včas, ale samotný lekár potvrdil, že preventívky ukážu zlý výsledok, až keď je veľmi vážny stav. Načo mi to je, keď u obličiek sa jedná už o nenávratnú situáciu a ostanem na celý život postihnutá?
O tú ješitnosť ide najmenej.Povedz mi,ako má zdôvodniť odosielací lístok na nefrologiu,ak preventívne vyšetrenie ukázalo,že si v poriadku?On má riskovať,že ak bude aj vyšetrenie na nefrologii v poriadku,tak mu to celé dá poisťovňa zaplatiť?Ako zbytočné odoslanie?Môžeš žiadať aby ťa poslal na vlastnú žiadosť a zaplatíš si to ty.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
BXLmiami
...On má riskovať,že ak bude aj vyšetrenie na nefrologii v poriadku,tak mu to celé dá poisťovňa zaplatiť?Ako zbytočné odoslanie?Môžeš žiadať aby ťa poslal na vlastnú žiadosť a zaplatíš si to ty.
... pacient riskuje svoje zdravie, to je o niečo viac ako nepreplatený výkon; áno, v prípade pochybností treba žiadať vyšetrenie na vlastnú žiadosť, zaplatiť si to, a ak sa preukáže, že bolo opodstatnené, žiadať od príslušného lekára náhradu vynaložených prostriedkov a dať podnet na Úrad ... zodpovednosť by ma predsa mala byť obojstranná...
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ja súhlasím,ale preventívka a odbery sú negatívne,tak za čo má byť lekár zodpovedný?Vyšetrenia relevantné podľa Mariky 23 urobil a bolo všetko negat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať