Zavrieť

Porady

Zamietnutie podania na OR

Dobry den,

nakolko mam Elektronicky podpis a aj dokumenty k zalozeniu sro, tak som si sro zakladal sam. Vedel som aj o novom zakone o nutnosti predlozit doklad ze nemam dlh voci DU. Taktiez som sa informoval na OR ako presne postupovat a bolo mi oznamene nasledovne:

Ak je spolocnikom pravnicka osoba je potrebne potvrdenie z DU,
ak je spolocnikom FO, staci cestne vyhlasenie ze niesom dlznikom na DU.
Ak sa prevadza majoritny podiel (viac ako 51%) je potrebne potvrdenie z DU. Vo firme, ktoru zakladam som iba 5% spolocnikom...

No v namietke mi je vycitane, ze musim prilozit potvrdenie z DU. Viete mi niekto poradit? Kedze som konatelom a spolocnikom v 3 spolocnostiach to akoze si mam ist vypytat 3 potvrdenia za kazdu firmu zvlast? A vztahuje sa to na konatela, ktory to ma uhradzat, alebo na spolocnika, ktory to ma mat vsetko vporiadku...

Zjavne maju aj na registroch trochu neporiadok, nakolko som uz cital zopar protichodnych odporucani.

Dakujem za radu.
Usporiadat
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

Economic Pozri príspevok
Ja napíšem snáď len toľko, že pri prvozápise spoločnosti do OR, kde je spoločníkom či slovenská právnická alebo slovenská fyzická osoba, alebo zahraničná fyzická osoba sú povinní títo spoločníci vyžiadať si Súhlas správcu dane so založením sro. Tento súhlas DÚ vydá, ak spoločník (či PO, alebo FO) nemá nedoplatok na dani vyšší ako 170.- Eur.
Takto to funguje na OR v rámci celej SR. Či som mala už v praxi spoločníkov FO našich či cudzincov, či PO dokladali sme Súhlas správcu dane a bolo všetko O.K. a spoločnosti sú zapísané a podnikajú.
Nenaháda sa s nimi nik. Ja robím tak, že čo sa odo mňa požaduje doložiť, jednoducho doložím. Spoločníci mi Súhlasy predkladajú pred spísaním potrebných dokumentov k založeniu sro.
Nemala som zatiaľ prípad, že by niekto bol mal nedoplatok a nedostal súhlas.
Podmienka je, na Dú žiadosť o vydanie Súhlasu riadne formulovať.... aby vydali potrebný súhlas a nie niečo iné.

A ako píše vyššie sushka KE si žiada nad rámec doloženého súhlasu správcu dane aj súhlas Colného úradu, bohužiaľ.... Zatiaľ je toto jediný registrový súd, ktorý žiada aj CÚ.

Nielen KE, aj PO žiada súhlas Colného úradu... a zrejme to bude s odretými ušami v rámci 15 dňovej lehoty na podanie námietky...
0 0
sanca sanca

sanca je offline (nepripojený) sanca

Aj nám daňový úrad vydal len Oznámenie, že nemôžu vydať súhlas, pretože nie som registrovaný resp. evidovaný u správcu dane. ORSR nám odmietol zapísať s.r.o., podali sme odvolanie, no aj po odvolaní nám zamietli kvôli tomu zápis. Neviete poradiť ako ďalej?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sanca Pozri príspevok
Aj nám daňový úrad vydal len Oznámenie, že nemôžu vydať súhlas, pretože nie som registrovaný resp. evidovaný u správcu dane. ORSR nám odmietol zapísať s.r.o., podali sme odvolanie, no aj po odvolaní nám zamietli kvôli tomu zápis. Neviete poradiť ako ďalej?
A naozaj bol jediný dôvod iba ten list z DÚ ? Žiadna iná chyba ?
Ja som mala také prípady, keď som nemala súhlas iba také oznámenie aké spomínať a nebol v OR žiadny problém.
0 0
sanca sanca

sanca je offline (nepripojený) sanca

Áno, to bol jediný dôvod. Okrem toho listu z DÚ sme doložili aj čestné vyhlásenie s overeným podpisom. Sudca nám vytkol, že čestné vyhlásenie môže doložiť len osoba, ktorá nie je občanom SR a DÚ musí vydať súhlas, ale DÚ súhlas nevydá, nakoľko nie som evidovaná na DÚ. Je to taký začarovaný kruh, ale to sa môže stať asi len na súde v Prešove
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sanca Pozri príspevok
Áno, to bol jediný dôvod. Okrem toho listu z DÚ sme doložili aj čestné vyhlásenie s overeným podpisom. Sudca nám vytkol, že čestné vyhlásenie môže doložiť len osoba, ktorá nie je občanom SR a DÚ musí vydať súhlas, ale DÚ súhlas nevydá, nakoľko nie som evidovaná na DÚ. Je to taký začarovaný kruh, ale to sa môže stať asi len na súde v Prešove
Teraz ešte raz. Podali ste návrh. Ten bol odmietnutý. Podali ste Námietku a aj tá bola zamietnutá, tak je ? To znamená že ešte je tu šanca sa odvolať. Spolu s odvolaním treba doložiť Súhlas správcu dane. Išla by som na DÚ osobne, pobrala všetky doklady z OR a neodišla by som odtiaľ bez vydaného súhlasu. Pohrozila by som sa tete z DÚ, že ak nevydá súhlas taký ako treba (však daňový nedoplatok nemáte) že budete žiadať náhradu súdneho poplatku od nej.

Len tak medzi nami, daňovník je každá osoba (nepodnikateľ, ktorý poberá nejaký príjem napr. mzdu) Ak Vás neevidujú na DÚ ako podnikateľa, ktorý by event. mohol mať nejaké nedoplatky, tete nič nebráni vydať súhlas so založením SRO.
Naposledy upravil Economic : 12.01.13 at 17:14
0 0
sanca sanca

sanca je offline (nepripojený) sanca

ďakujem za radu, skúsim to ešte tak..., hoci je to zvláštne, že na niektorých súdoch akceptujú aj také oznámenie z DÚ a na iných nie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Naozaj iné neostáva... ako presvedčiť pracovníčku DÚ aby vydala súhlas. Ak nepôjde podobrotky, treba naozaj pohroziť. Tá osoba ktorá je spoločník je zamestnancom ? Ak áno je aj daňovníkom... A DÚ musí vydať súhlas. Dajte vedieť ako ste dopadli. Netreba nechať SP prepadnúť. Ešte taká malá podpora. Ak spoločníka nemajú evidovaného, je teda logické, že nemôže mať nedoplatok. A pracovníčka DÚ nemôže brániť, aby spoločník sro založil. Skúste ju presvedčiť. nečítala som tému od začiatku, ale ak je spoločníkov viac, súhlas potrebuje každý Slovák, cudzinec dokladá vyhlásenie.

Vždy hovorím, že záleží aj od toho na akého blbca človek aj na súde naďabí, nielen na DÚ.
Naposledy upravil Economic : 12.01.13 at 17:25
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať