Zavrieť

Porady

kupa auta na inzerat

Dobry den.
Kupil som starsie auto cez inzerat r.v.99 najazdene viac ako 300t.km. bol som na skusobnej jazde a v den prepisu sme este presli(predavajuci soferoval) asi cca 150km auto islo v poriadku.prepisal som ho na seba a zhruba po 5h sa pokazilo.ako postupovat kto ma hradit opravu?alebo da sa vratit auto a mne peniaze? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    maryrych Pozri príspevok
    dvojhmotny zotrvacnik na spojke. tak mi povedal mechanik.
    na mieste bývalého majiteľa by som sa spýtal, čo si s tým autom tých 5 hodín robil... spojka sa dá odfajčiť aj za polhodinu.... je to len otázka skúseností a šikovnosti

    podľa mňa z neho nič nevytrieskaš, lebo auto bolo staré, opotrebované, a dosť možné, že ťažko dokážeš že sa jednalo o skrytú vadu... nakoľko toto je taká závada, že sa dá spôsobiť aj nesprávnou obsluhou...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    podľa podmienok stanovených v kúpno predajnej zmluve....

    ja keby som bol predávajúci takéhoto vozidla,tak idem z kupijúcim hned na DI a dám auto v ten deň prepísať na neho a jednoznačne do zmluvy zakotvím,že kupujúci bol oboznámeny z technickým stavom ojazdeného vozidla a vzdáva sa práva na akúkoľvek neskoršiu reklamaciu

    maryrych je offline (nepripojený) maryrych

    maryrych
    V zmluve mam napisane>
    1.kupujuci prehlasuje,ze pozna technicky stav kupovanej veci.

    2.Predavajuci prehlasuje,ze oboznamil kupujuceho s technickym stavom predmetnej veci a nezatajil ziadne skutocnosti,pripadne zavady,o ktorych vedel a mohli by viest k znehodnoteniu predmetnej veci.

    3.V pripade,ze takato skutocnost bude preukazana je predavajuci povinny tieto zavady odstranit najneskor do 7 pracovnych dni odo dna ,kedy mu boli tieto skutocnosti hlasene.

    4.Vydavky sposobene opravou zistenych zavad budu hradene predavajucim.

    5.V pripade ,ze sa bude jednat o zavadu,ktoru mohol zistit len kvalifikovany pracovnik,tato zavada bude odstranena na naklady kupujuceho.

    6.supis zavad, o ktorych predavajuci kupujuceho oboznamilje neoddelitelnou sucastou zmluvy.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Indeed 1 Minute Ago #25728
    somarina...platia podmienky konkrétne uvedené v zmluve
    Indeed Pozri príspevok
    podľa podmienok stanovených v kúpno predajnej zmluve....

    ja keby som bol predávajúci takéhoto vozidla,tak idem z kupijúcim hned na DI a dám auto v ten deň prepísať na neho a jednoznačne do zmluvy zakotvím,že kupujúci bol oboznámeny z technickým stavom ojazdeného vozidla a vzdáva sa práva na akúkoľvek neskoršiu reklamaciu
    ...somariny píšeš .........

    Vzdať sa práva na akúkoľvek reklamáciu ????
    Nuž dobre ....vezmime si ale eventualitu , že TY by si kupoval auto - jazdenku a predajca by TI pod nos strčil zmluvu s takouto kotvou ...
    Je úplne jedno , či hneď urobíš predpis , alebo o týždeň...

    PODPÍSAL BY SI ??? ........odpoviem , že len puk by takúto blbosť ...
    Indeed Ak by sa jednalo o kupnu cenu 300 € napriklad tak by som pospísal ak by sa jednalo o cenu 3000 € tak nie.

    maryrych je offline (nepripojený) maryrych

    maryrych
    buchač Pozri príspevok
    ...somariny píšeš .........

    Vzdať sa práva na akúkoľvek reklamáciu ????
    Nuž dobre ....vezmime si ale eventualitu , že TY by si kupoval auto - jazdenku a predajca by TI pod nos strčil zmluvu s takouto kotvou ...
    Je úplne jedno , či hneď urobíš predpis , alebo o týždeň...

    PODPÍSAL BY SI ??? ........odpoviem , že len puk by takúto blbosť ...

    co poviete na bod 2 a 3 alebo predavajuci ze je to skryta vada o ktorej nevedel?

    maryrych je offline (nepripojený) maryrych

    maryrych
    Brčo Pozri príspevok
    A co sa pokazilo?Skryta zavada?
    dvojhmotny zotrvacnik na spojke. tak mi povedal mechanik.

    Brčo je offline (nepripojený) Brčo

    Brčo
    Neni som mechanik,ale ak spojka fungovala ked si auto kupoval-co asi ano,ked si na nom presiel 150 km,tak...

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    maryrych Pozri príspevok
    Dobry den.
    Kupil som r.v.99 najazdene viac ako 300t.km.
    ake to je auto,model-znacka???uz si nevedel najst nieco mladsie menej jazdene?

    maryrych je offline (nepripojený) maryrych

    maryrych
    Brčo Pozri príspevok
    Neni som mechanik,ale ak spojka fungovala ked si auto kupoval-co asi ano,ked si na nom presiel 150 km,tak...
    podstate potrebujem pravnu radu ci dosiahnem od predavajuceho opravu aby hradil on v plnej sume.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    maryrych Pozri príspevok
    normalne jazdil raz ja raz manzelka.podla predpisov.
    to máš fuk, pri 300 000 km... dostala spojka riadne zabrať... a keď to auto tie km najazdilo v meste tak dostala na frak ešte viac...
    toto je však taká závada, že do spojky nevidí nikto ani mechanik... buď to ide alebo sa to porúcha... a ťažko dokážeš že si ty jazdil normálne keď tebe po 5 hodinách odišla a pôvodnému majiteľovi vydržala 300 000 km... iné by bolo ak by si reklamoval nápravu, tam ľahko môžeš preukázať, že bola tam vôľa niečo sa porúchalo dlhodobým používaním... ale pri spojke do ktorej nikto nevidí, ťažko dokážeš skrytú závadu... (jediné čo ma napadá, že by výrobca predpisoval pri danom aute spojku každých 250 000 km meniť (si vymýšľam neviem o takom ustanovení pri žiadnom aute...), a vedel by si preukázať že vymenená nebola tak by to pôvodný majiteľ mohol zaplatiť... ale toto preukázať a vynútiť ťa bude stáť hodne nervov...)

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    maryrych Pozri príspevok
    co poviete na bod 2 a 3 alebo predavajuci ze je to skryta vada o ktorej nevedel?
    ak dokazes ze ide o vadu o ktorej predavajuci musel vediet a zatajil ju, predavajuci ti musi zaplatit opravu ...
    opakujem, ak TY MUSIS DOKAZAT ze ide o vadu o ktorej musel predavajuci vediet ...

    znalci su drahy, podla mna skoda penazi, kupoval si stare auto v stave ako stoji a lezi, a dokonca absolvoval vyse stovky km skusobnej jazdy, mas skratka smolu ...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Indeed Pozri príspevok
    podľa podmienok stanovených v kúpno predajnej zmluve....

    ja keby som bol predávajúci takéhoto vozidla,tak idem z kupijúcim hned na DI a dám auto v ten deň prepísať na neho a jednoznačne do zmluvy zakotvím,že kupujúci bol oboznámeny z technickým stavom ojazdeného vozidla a vzdáva sa práva na akúkoľvek neskoršiu reklamaciu
    to je síce pekné, ale zmluva nemôže odporovať zákonu, a zákon hovorí, že aj na použité veci sa dáva záruka myslím, že 6 mesiacov...
    Indeed somarina...platia podmienky konkrétne uvedené v zmluve
    bubkoch somarina, to sa nevztatuje na sukomny predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.