Zavrieť

Porady

Mám nárok na poistné plnenie pri spotrebnom úvere?

Dobrý deň.Pred 5mi rokmi som sí zobral spotrebný úver.Mám ho poistený pre prípad dlhodobej DPN a smrti.Od 19.12.11 až do 29.10.12 som bol DPN.Potom som bol nútený sa zaregistrovať na Urade práce,ale od 5.11.12 som zas na pnke.Pretože mám ten úver poistený na DPN požiadal som poisťovnu o plnenie poist.udalosti a poslal kopie zdrav.dokumentácie,prefotené pnky atd.Poisťovňa mi žiadosť zamietla z dovodu,že som nezamestnaný.Totiž mne zamestnavateĺ mi ukončil prac.pomer 16.12.11 a ja som na pnku nastúpil až 19.12.11.Poistovňa mi odpisala,že keďže som od 17.12.11 nezamestnaný,tak poistnú udalosť/splácanie úveru/plniť nebudú.Neviem ako mám tomu rozumieť.Tá moja poístka plati len keby som bol zamestnany a bol na DPN?Ďakujem za odpovede.pekny večer všetkým
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

draik je offline (nepripojený) draik

draik
Nikto tu nemá vešteckú guľu, aby vedel, zmluvu ste podpísali a aké sú podmienky daného poistenia.
Horak63 Na to,ze ste tu od r.2004 tak mate tych prispevkov malo-ale arogancia Vam rozhodne nechyba.Zato pravne vzdelanie a slusnost ano.Robíte len hanbu Vasim kolegom!

Horak63 je offline (nepripojený) Horak63

Horak63
Nerozumiem odpovedi poístovne-'Z dolozenej dokumentacie vyplynulo,ze ste 16.12.11 ukoncili pracovny pomer a od 17.12.11 ste nezamestnany.Nakoĺko ste nezamestnany,nesplnate Vseob.poist.podmienky pre poistenie dlznika pre prip.praceneschopnost c.861 clanok 8 odsek 2.Nakolko ste nezamestnany nesplnate vyssi uvedenu podmienku. Ja som bol od 19.12.11 praceneschopny.Tak som nezamestnany ale zaroven aj praceneschopny...Keby mal tu gulu,tak vas neobtazujem tu na porade...aj to je odpoved.dakujem a je miJasne,ze mí neporadi nik.

Horak63 je offline (nepripojený) Horak63

Horak63
Keby som sa spytal-co mam robit-vypalila sa mi ziarovka! Tak by ste mi poradili vsak
expeeert Na čom sa ti vypálila žiarovka - na aute, doma, prenosnej lampe? Vieš, nemôžeš chcieť radu, pokiaľ nedáš ÚPLNÉ informácie...

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Horak63, prečo takto reaguješ? Draik radí veľmi dobre, je právnik.....ty si nedal všetky informácie potrebné na správnu odpoveď......
Horak63 Ak je draik pravnik tak ja som...takych maju asi aj v tej poistovni

Horak63 je offline (nepripojený) Horak63

Horak63
Ak takito 'fundovani'ludia robia aj v tej poistovni,tak sa necudujem,aku 'fundovanu stupidnu arogantnu odpoved mi poslali.

hena22 je offline (nepripojený) hena22

hena22
Zober si poistnú zmluvu a všeobecné podmienky, ktoré bývajú prílohou a tam hľadaj ten c.861 clanok 8 odsek 2. Prípadne to sem prilep. Predpokladám, že tá výluka tam bude. Poistenie má kryť výpadok príjmu pri DPN, keď príjem nemáš (si nezamestnaný) nemáš ho PNkou znížený.

Horak63 je offline (nepripojený) Horak63

Horak63
Aroganciu nemusim.zazivam ju stale od uradov atd.A ludom radim-chodte radsej na hn-online...tam mozno tu vestecku gulu maju a su slusnejsi

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Horak63 Pozri príspevok
Nerozumiem odpovedi poístovne-'Z dolozenej dokumentacie vyplynulo,ze ste 16.12.11 ukoncili pracovny pomer a od 17.12.11 ste nezamestnany.Nakoĺko ste nezamestnany,nesplnate Vseob.poist.podmienky pre poistenie dlznika pre prip.praceneschopnost c.861 clanok 8 odsek 2.Nakolko ste nezamestnany nesplnate vyssi uvedenu podmienku. Ja som bol od 19.12.11 praceneschopny.Tak som nezamestnany ale zaroven aj praceneschopny...Keby mal tu gulu,tak vas neobtazujem tu na porade...aj to je odpoved.dakujem a je miJasne,ze mí neporadi nik.
Akko napísala Hena - treba si pozrieť tie poistné podmienky. My nevieme, čo je tam uvedené, preto ti nevieme odpovedať. Ak je to vylúčené priamo v PP, tak nie sú povinní plniť.

Ono to je logické: keď si zamestnaný, tak máš príjem a máš z čoho platiť úver. Ak ochorieš, tak nemôžeš do práce, nemáš príjem a preto poisťovňa plní z poistky. Akonáhle ale stratíš zamestnanie, tak nemáš príjem a je jedno, či si na PN alebo nie, ani v jednom prípade by si nemal z čoho platiť úver. Preto ti poisťovňa asi zamietla plniť. Ty nemáš poistenú PN-ku, ale výpadok príjmu z dôvodu PN-ky. Ak si nezamestnaný, tak nemáš žiadny výpadok príjmu ak si súčasne aj PN (z hľadiska príjmu je to jedno, či si zdravý nezamestnaný, alebo nezamestnaný na PN-ke).

V tvojom prípade by si potreboval aj poistenie pre prípad straty zamestnania. To asi nie je súčasťou poistenia. Ak to nie je v poistných podmienkach uvedené inak, tak poisťovňa bude mať pravdu.
Horak63 Dakujem-Ja mam v tej zmluve uvedene-"Poistenie pracovnej neschopnosti.Vseobecne podmienky,ked som uzatvaral poistnu zmluvu,tak tie tam neboli a poslali mi ich az teraz,ked mi zamietli plnit poistnu udalostNeviem ci sa to sem da prilepit ale je to kratke t
Horak63 predložením podkladov ste si uplatnili nárok na oslobodenie od plateia splátok úveru a poistného v súvislosti s práceneschopnosťou od 19. 12. 2011 do súčasnosti

Mám nárok na poistné plnenie pri spotrebnom úvere?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.