Zavrieť

Porady

vrátenie vodičského preukazu návrh na súd (nie na dopravný inšpektorát)

copy:

Ak bol TZČ udelený v trestnám rozkazom alebo súdnym rozhodnutím v trestnom konaní, môžeš po uplynutí polovice trestu požiadať o
podmienečnéupustenie od zvyšku trestu podľa §69 trestného zákona (TZ)
Podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti
§ 69

(1) Po výkone polovice trestu zákazu činnosti môže súd podmienečne upustiť od výkonu jeho zvyšku, ak odsúdený v čase výkonu trestu spôsobom svojho života preukázal, že ďalší výkon tohto trestu už nie je potrebný.

(2) Pri podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti súd určí skúšobnú dobu až na päť rokov, nie však kratšiu ako zvyšok trestu; skúšobná doba začína plynúť dňom nasledujúcim po dni právoplatnosti rozhodnutia o tomto upustení.

(3) Odsúdenému, u ktorého súd podmienečne upustil od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti, môže súd uložiť primerané obmedzenia a povinnosti uvedené v § 51 ods. 3 a 4, smerujúce k tomu, aby viedol riadny život; spravidla mu tiež uloží, aby podľa svojich síl nahradil škodu spôsobenú trestným činom alebo jej časť, ktorú zároveň určí.


Návrh na upustenie od zvyšku trestu podávaš na príslušnom správnom orgáne alebo súde, kt. rozhodnutie vydal

držím palce

.......................................

má niekto originál vzor takej žiadosti? nenašiel som ho a ani dobrú radu nikde na nete..len to čo si niekto myslí prípadne citáciu zákona atď..
prípadne popis toho čo bude nasledovať po súhlase súdu? konkrétne §61 ods. 1,2 Tr. zák. a 18 mesiacov. skutok sa stal v roku 2012 takže už platil nový zákon. polovica trestu už uplynula vyplatená pokuta aj súdne trovy boli načas a rovnako načas bolo absolvované psychiatrické vyšetrenie (negatívne na závislosť) a aj psychologické poradenstvo.
treba k žiadosti dokladovať bločky a doklady z vyšetrení?ak áno tak originály alebo stačia kópie?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    math29 je offline (nepripojený) math29

    math29
    ďakujem ale to som preštudoval ešte kým som tu pridal túto tému...
    radšej by som prijal vzor toho návrhu.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nie je žiaden univerzálny vzor návrhu, preto si to môžte spísať sám a doplniť tam aj skutočnosti (ako "poľahčujúcu okolnosť"), ktoré ste uviedli. Bločky o zaplatení pokuty netreba.
    Pri zostávajúcich 9 mesiacoch by som však kvôli skúšobnej dobe veľmi zvažoval, či žiadosť podať. Najmä pri vyťažených súdoch totiž nečakajte rozhodnutie v krátkej dobe.

    math29 je offline (nepripojený) math29

    math29
    ďakujem ale veľa nového som sa nedozvedel.
    9 mesiacov je ešte veľa a určite viac ako dva alebo tri a skúšobná doba s tým nemá nič spoločné.
    návrh sa adresuje súdu alebo priamo sudkyni ktorá vydala trestný rozkaz?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    navrh sa adresuje sudu, ktory rozhodnutie vydal, nie konkretnemu sudcovi, ci sudkyni.
    Ako vec uvedte Ziadost o podmienecne upustenie od vykonu trestu zakazu cinnosti podla §69, zák. č. 300/2005 Z. z.

    V ziadosti strucne opiste situaciu, nezabudnite na pojednavacie cislo, aby sud mohol pripad spravne identifikovat. Posnazte sa uz v ziadosti zdovodnit a dokazat splnenie podmienok, pripadne zdovodnite potrebu vykonavania danej cinnosti (napriklad ak ste boli vodic z povolania, mate male deti a treba ich vozit do skolky a pod...). Musite sudu dokazat, ze dovod na zakaz cinnosti uz neexistuje, teda ze ste sa poucili.
    Z tohto dovodu budte co najpresnejsi a najdetailnejsi, aby sud videl, ze vam na tom zalezi a dali ste si s tym aj pracu.

    Na tuto ziadost neexistuje predpisany formular a teda aj vzor sa vam bude hladat len velmi tazko. Pred podanim ziadosti si overte pripadnu vysku spravneho a sudneho poplatku.

    vrátenie vodičského preukazu návrh na súd (nie na dopravný inšpektorát)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.