Zavrieť

Porady

Známkovanie domácej úlohy

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či domáca úloha môže byť oznámkovaná? Ďakujem
Usporiadat
Tinča123 Tinča123

Tinča123 je offline (nepripojený) Tinča123

Ja mám zasa iný problém...v prvom polroku mi malá nosila z angličtiny za zabudnuté úlohy päťky.ale keď úlohy urobené boli,vtedy sa zázračne úlohy neznámkovali.zbytočne tým učiteľka pokazila priemer dcére a na vysvedčení bola sólova “4”
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ak sa známkujú, má to byť hlavne INFORMÁCIA pre dieťa aj pre rodiča, a učiteľa ako zvládlo úlohu. Ak mu ju vyučujúci nedá, tak dieťa tú informáciu nemá a nemá s čím pracovať na vlastnom sebarozvoji. Proste mu tá info chýba. Vie si len domýšľať, čo asi? Mám to dobre, podal som výborný výkon, má to učiteľ na háku, nie je to vôbec dôležité, je to len moja dobrá vôľa, som frajer..... atď
Naposledy upravil bettylou : 04.03.19 at 06:30
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
gagi78
No veď práve o tú päťku mi ide alebo dávanie tzv. "mínusok" za domácu úlohu. Som učiteľka a my nesmieme dávať známky za domáce úlohy - ale nejaký zákon som na to nenašla. Ale na druhej strane, keď žiak dostane päťku, je to asi výsledok mojej práce - že učivo nepochopil - tak prečo ho známkovať zlými známkami. Ja, známky za domáce úlohy nedávam, skôr sa ma to pýtala jedna známa, či sa to môže alebo nie.
Je to o prístupe. A o ľuďoch, niekedy ani dobrý učiteľ nedokáže vysvetliť učivo, ak je dieťa postihnuté, resp. nemá doma podmienky, ktoré by podporovali jeho rozvoj a nesnaží sa....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Lukáš Minka
no ja som šiestak a dnes mi moja pani učitelka slovenčiny dala za pät lebo som nemal domácu
úlohu mal som ju zapísanú v úloháčiku a jedna strana my vipadla kde bola tá domáca úloha a keď že neuverila tak mi dala hubovej polievky..... a keď my dala päťku za nespravenú domácu úlohu tak za spravenú nech dá za jedna alebo dva.....
Ako, oza,j čo by si dal ty niekomu v reštike za nespravený obed? Peniaze? Lebo mu vypadlo, že má navariť a naservírovať a upratať po hosťovi...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Tinča123
Ja mám zasa iný problém...v prvom polroku mi malá nosila z angličtiny za zabudnuté úlohy päťky.ale keď úlohy urobené boli,vtedy sa zázračne úlohy neznámkovali.zbytočne tým učiteľka pokazila priemer dcére a na vysvedčení bola sólova “4”
Neverim, ze 4 bola za domace ulohy.
Hovorili ste s ucitelom, preco taka znamka a ako naozaj vase dieta to Aj ovlada?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bettylou
Lukáš Minka
no ja som šiestak a dnes mi moja pani učitelka slovenčiny dala za pät lebo som nemal domácu
úlohu mal som ju zapísanú v úloháčiku a jedna strana my vipadla kde bola tá domáca úloha a keď že neuverila tak mi dala hubovej polievky..... a keď my dala päťku za nespravenú domácu úlohu tak za spravenú nech dá za jedna alebo dva.....
Ako, oza,j čo by si dal ty niekomu v reštike za nespravený obed? Peniaze? Lebo mu vypadlo, že má navariť a naservírovať a upratať po hosťovi...
bettylou
gagi78
No veď práve o tú päťku mi ide alebo dávanie tzv. "mínusok" za domácu úlohu. Som učiteľka a my nesmieme dávať známky za domáce úlohy - ale nejaký zákon som na to nenašla. Ale na druhej strane, keď žiak dostane päťku, je to asi výsledok mojej práce - že učivo nepochopil - tak prečo ho známkovať zlými známkami. Ja, známky za domáce úlohy nedávam, skôr sa ma to pýtala jedna známa, či sa to môže alebo nie.
Je to o prístupe. A o ľuďoch, niekedy ani dobrý učiteľ nedokáže vysvetliť učivo, ak je dieťa postihnuté, resp. nemá doma podmienky, ktoré by podporovali jeho rozvoj a nesnaží sa....
Fakt si myslíš,že čakajú 7 rokov na odpoveď??
1 0
Tinča123 Tinča123

Tinča123 je offline (nepripojený) Tinča123

Ja som nepovedala ze za ulohy mala 4,ale že jej štyri päťky zhoršili priemer.keď vie pani učiteľka dať známku keď dieťa úlohu nemá..prečo ich teda neznámkuje aj vtedy keď ju má?..či len trestať je v poriadku?..veď to demotivuje dieťa.a vôbec to nemá výchovný efekt.je na hranici poruchy pozornosti,čiže je nepozorná a nepoznačí si úlohu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať