Zavrieť

Porady

Reklamacia zmluvy o dielo

Zdravim chcem vas poprosit o radu
V decembri 2011 som na zmluvu o dielo (vtedy bol termin plnenia a bola vysporiadana) zhotovil a odvzdal internetovu stranku reklamnej agenture (pre ktoru som pracoval ako programator a zhotovoval pre nich stranky). Reklamna agentura odvzdala stranku objednavatelovi.
21.9. 2012 doslo na tej stranke k hackerskemu utoku. Kedze som majitelom reklamnej agnetury nemal zaplatenu fakturu v termine splatnosti - v tom obdobi sme nespolupracovali. Ozval sa mi a chcel vyriesenie problemu. Odpisal som mu kde je najskor problem a ze teraz sa tomu urcite venovat nebudem-mam iny program, co som aj mal.
Teraz mi chce poslat fakturu za vyriesenie toho hackerskeho utoku (vyriesil to iny jeho programator).
Musim to zaplatit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty? Preco?
    Tvoja zmluva o dielo bola ukoncena, dielo si odovzdal, ak som to pochopila.
    V ramci zaruky by si riesil, keby nieco nefungovalo, co fungovat malo.
    A dalsiu objednavka na odstranenie problemov po utoku si nedostal, ci ano?

    parabolo je offline (nepripojený) parabolo

    parabolo
    nedostal, len mi napisal mail, ze to treba spravit, ja jemu zhruba - ze teraz nie
    najskor je na mna nastvany lebo mi po dvoch mesiacoch zaplatil fakturu a ratal, ze este pre neho budem robit, no ja uz nechcem
    spyatm sa inak: je hackersky utok moja zodpovednost ako zhotovitela diela?
    Naposledy upravil parabolo : 17.11.12 at 18:35 Dôvod: oprava

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    samozrejme ze nie, ty si svoju cast splnil, pokial nemas v zmluve uvedenu nejaku dalsiu pracu so strankou

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak dielo bolo odovzdané, neplatili Ti dalej za podporu, tak nerieš, nič nepodpisuj, ani sa nedohaduj, nič neplať.

    parabolo je offline (nepripojený) parabolo

    parabolo
    ok dakujem, islo mi len o to, ze ked tam je nejaka diera, ci sa to vztahuje na reklamaciu. nejaka tam urcite bola a to v skripte, ktory sice nieje sucastou diela ale pouzival som ho na prehliadanie databazy

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A aj keby islo o reklamaciu, tak mail mi teda ako sposob reklamacie nepripada ....
    A este k tomu, od prijatia reklamacie mas 30 dni na opravu.
    To by bol standardny postup.

    Reklamacia zmluvy o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.