Zavrieť

Porady

upgrade na windows 8

podeľte sa so skúsenosťami s novým win 8

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/buy
Naposledy upravil srska : 23.11.12 at 08:16
win8.png  
win8-1.png  
win8-2.png  
win8-3.png  
win8-4.png  

win8-5.png  
win8-6.png  
win8-10.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Mňa by hlavne zaujímalo ako sa pracuje s novým systémom win 8. Uvažujem nad ním.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    2009 Pozri príspevok
    Mňa by hlavne zaujímalo ako sa pracuje s novým systémom win 8. Uvažujem nad ním.
    teraz mi skončila inštalácia - takže skúšam. treba najprv pred inštaláciou skontrolovať hardware pc, či je pre win8 ok.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Včera som ho prvýkrát videl naživo. Len krátko. Je vhodný na mobilné zariadenia s dotykovou obrazovkou.
    Na základe včerajšej skúsenosti a čítaných recenzií by som ho nikomu neodporúčal na pracovný počítač. Pokiaľ nie je masochista. Totálne neprirodzený. Nič nefunguje ako má. Rozumej
    1 ako si zvyknutý
    2 ako prirodzene očakávaš

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    sthruska Pozri príspevok
    Včera som ho prvýkrát videl naživo. Len krátko. Je vhodný na mobilné zariadenia s dotykovou obrazovkou.
    Na základe včerajšej skúsenosti a čítaných recenzií by som ho nikomu neodporúčal na pracovný počítač. Pokiaľ nie je masochista. Totálne neprirodzený. Nič nefunguje ako má. Rozumej
    1 ako si zvyknutý
    2 ako prirodzene očakávaš
    no, ja som už chcel na pc dačo nové, lebo xp he - to už fakt bolo staré

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    zatiaľ funguje ok - pre použitie aplikácie eDane bolo nutné doinštalovať net framework

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skúšal som ho a ako prvé som pridal tlačidlo štart + programom odstránil Metro ,takže hneď nabehla plocha.Čo sa týka programov ,tak všetko šľapalo ako má ,vzhľadovo som ho prispôsobil Win7 ale ináč ma neoslovil.Doporučujem Win7.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Vlado40 Pozri príspevok
    Skúšal som ho a ako prvé som pridal tlačidlo štart + programom odstránil Metro ,takže hneď nabehla plocha.Čo sa týka programov ,tak všetko šľapalo ako má ,vzhľadovo som ho prispôsobil Win7 ale ináč ma neoslovil.Doporučujem Win7.
    Hm... - vsetky "nove" vydobytky W8 si odstranil a aj vzhlad si si dal ako W7 - trochu mi potom unika zmysel instalovania W8.
    Ja mam na starom PC este XP a fachci super. Pokym neklakne hardware tak bude tam. Na NTB mam W7 a asi aj ten mam nejako tak naladeny ako XP. Trochu sa mi zda, ze uz sa robia zlepsenia koli ciselku za W a nie koli tomu co si ludia ziadaju.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Trochu sa mi zda, ze uz sa robia zlepsenia koli ciselku za W a nie koli tomu co si ludia ziadaju.

    A bolo to vôbec niekedy ináč?
    Čítal som včera podrobnejšiu recenziu o W8. Vyslovene nové technológie tam v podstate nie sú. Je dobrý na malé zariadenia s dotykovou obrazovkou. NIE na pracovný stroj.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jednym slovom win 8 na pracovny stroj je "katastrofa"
    Mna dokonca neohuril ani win 7 a na desktope mam win xp (a to len kvoli jednemu PCI zariadeniu, inak by som pouzival linux) na NTB pouzivam ubuntu 12.04

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    kergulaan Pozri príspevok
    Hm... - vsetky "nove" vydobytky W8 si odstranil a aj vzhlad si si dal ako W7 - trochu mi potom unika zmysel instalovania W8.
    Nemyslel som doslova ,pretože sa to nedá.Nastavil som si iba ten základ ,na ktorý som zvyknutý pri win7.Odstránil som,povypínal všetky lišty ,ktoré mi netreba ,doplnil som štart a vypol metro.Bol som hlavne zvedavý na ohodnotenie systému OS win8,ktoré je oproti hodnoteniu win7 do 7,9 pri win8 do 9,9 ohľadom disku SSD ,ktorý je pri win7 na max.7,9.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    No, ja som len taky bezny uzivatel a tak moc nerozumiem zaveru tvojho prispevku - mysli tym tie hodnotenie OS.
    Ale pre 95% ( a mozno aj viac) uzivatelov je rozdiel v rychlosti prace OS (XP, W7, W8) absolutne zanedbatelny.
    Ked im zmenis obrazok, tapetu na obrazovke tak ani nevedia, ci si im zmenil OS alebo tapetu.

    nudzikpa je offline (nepripojený) nudzikpa

    nudzikpa
    Len pekne ostaň na OS s ktorým si spokojný a fachčí v pohode.
    W8 naozaj nieje na domáci PC.
    W8 je taký nepodarok, ako Milenium(2000), alebo Vista.
    XP sa drží už dlhé roky a je to pravdepodobne najpodarenejší OS.
    Tiež má svoje muchy, ale kto nieje prinútený prejsť na W7, ostáva
    stále na XP.
    Vlado40 Win7

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bude aj naďalej fungovať, len už nebudú "záplaty" a rôzne "vylepšenia" typu Removal Tools for Windows, KB*******, Security Update atď. Bude možno zraniteľnejší na neznáme hrozby, ale pokiaľ bude pred nim stáť "ochranka" - mal by to prežiť poriadne dlho.

    BTW: Niektoré bankomaty používajú XP, donedávna niektoré staršie dokonca používali W98

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.