Zavrieť

Porady

Treba na komín revíziu?

Dobrý deň,
Pred pár rokmi som kúpil starý rodinny dom a tento rok som postavil komín značky Layer. A neviem či sa robí nejaká revízia alebo niečo pred tým ako by som ho začal používať. Mám kúpene krbové kachle kôli ktorým ho mám a ešte zom ich radšej neskúšal. Treba volať kominárov alebo niekoho iného? Alebo môžem komín hneď používať? Na internete som vela informácii nenašiel.
Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Revízia Ti treba ak:
    1.máš dom poistený
    2.ak chceš mať dušu na mieste
    Ak dom poistený nemáš a ani neuvažuješ a si si istý, že si komín postavil správne, tak už len kúr, aby Ti zima nebola.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ferdosondo Pozri príspevok
    2.ak chceš mať dušu na mieste
    Ja keby som chcel mať dušu na mieste,tak by som v prvom rade nekupoval iný komín ako Schiedel.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    marleau Pozri príspevok
    Ja keby som chcel mať dušu na mieste,tak by som v prvom rade nekupoval iný komín ako Schiedel.
    Ale no zas.
    Aj iné existuje na tomto svete ako Schiedel. Neznamená, že keď je najdrahší, že iné nemôžu rovnako dobre slúžiť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    A hlavne komín ktoréhokoľvek výrobcu môže byť nebezpečný, pokiaľ sa nedodrží postup pri jeho výstavbe.

    leonq je offline (nepripojený) leonq

    leonq
    keby sme chceli byt dokladny tak na stavbu komina traba mat stavebne povolenie, pokial tam nejaky komin bol da sa to uhrat na opravu komina, na pouzivanie komina je dobre mar reviziu od kominara, ktory v pripade problemov bude pytat poistovna a ako uz bolo spomenute kvoli dobremu spanku ci je komin dobre spraveny a nezabudnut ho davat pravidelne cistit

    sollinka je offline (nepripojený) sollinka

    sollinka
    Práve dokončujem prípravy na kolaudáciu prestavby domu - a revízia od komína je požadovanou položkou podkladov pre kolaudáciu. Máme ju - od fimry, ktorá nám obidva komíny prerábala (asanovali staré, postavili nové)

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    ako casto treba robit reviziu/kontrolu komina v rodinnom dome? Mam 1 komin napojeny na krbovu vlozku (krbova vlozka ide max 1-2 krat tyzdenne) a 1 komin pre kondenzacny kotol, predpokladam ze pre kazdy budu platit ine zakony/pravidla...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.