Zavrieť

Porady

vysoke trovy exekucie

Zdravím.už som si toľko toho prečítala o exe že mam z toho guláš:-D
nikde som nenašla ako to funguje vyjadrené uspešnosťou v prípade podania na súd.Nezdaju sa mi vysoké naroky exe-1000e dlhu je to 3tisíc..pohľadávka je z roku 2005
z toho je len pre exe nejakych 1800eur.tina je davno zaplatena a napriek tomu sa ta suma neustale navysuje.exe si napr.započital hotove vydavky 200eur,pritom vydal len exe prikaz,poslal do bank ziadost o zablkovanie uctu,tiez na dopr.inšpektorát.no a zistoval ci praacujem a pod.to sa vsetko spoplatnuje len zapocitanim papiera a postovneho?vypracovanie je uz zapocitane v odmene nie?nikam kvoli mne cestovat nemusel,nic nevlastnim,nepracujem(oficialne)an raz mi nevolal ani ma nenavstivil.ked som ho osobne navstivila tak mi odmietol špecifikovat začo su tie hotove vydavky, že on nieje povinný sa mi teraz účtovať, urobí tak len po zaplatení celeho dlhu alebo na vyzvanie súdu.
nemá niekto skúsenosť s podaním na súd, že by sud znížil odmenu a nároky exe?
aká je prax?
ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Trovy exekúcie exekútor predbežne vyčíslil v upovedomení. Do troch dní ste mohli námietky. čo sa týka trov, závisí od toho, ako dlho exekúcia beží a čo všetko exe skutočne urobil.

    rusin je offline (nepripojený) rusin

    "Strelec" po 50.ke, šedivý chlap zo slušnou postavou ...viac rusin
    Ohladom exekucie si pozrite Exekucny poriadok 233/1995 Z.z.
    Lehota vznesenia namietok je naozaj na smiech - do 3.dni podla Exek.poriadku.
    Zakonom urcena vyska trovov exekucie je urcena max. 20% /od istiny_sumy +20%DPH = 24% + dolozene / dokumentovane naklady (nie zo stropu exekut.kancelarie), co znamena cca = 28-33% od istiny (od vami uvedenej sumy 1000 x 0.24 = 240 + doloz.naklady)... Neviam viac detajloch, kde ze sa vase veci tahaju od 2005r.

    Na cinnost Exekutorov dozoruje a ich smeruje SKE-Slov.komora Exekutorov. Pravda Samotna SKE pre nas platcov dane a odvodov robi velmi malo.
    Za mesiac by som mal obdrzat Odpoved od MinSprav na Stanovisko SKE na moju Staznost na na-Vysene trovy (=46%), zvlast, ze nasledovne sud konkretnomu Exek.uradu uznal len =15% trovou z 1=ho Zruseneheho NeZakonneho Exek.Titulu (z 3.ch).

    Pravda k prvde a naprave som trpezlive siel len =8.rokov... (Boli to nezakonne Odvody a Penaly do SocP na sumu cca 3.350 Euro / 2.050 odvody a.. + 1.300 = TROVY), ktore som v konce vsetkeho nie musiel platit...
    No pomohli mi naozaj Pravnici, ktore za 3.mes dosiahli to, co ja som nedokazal sam za 3.5rokov!

    vysoke trovy exekucie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.