Zavrieť

Porady

MRP-Sociálny fond

Chcem Vás poprosiť o radu pri mojom probléme. K 31.12.2005 som zaúčtovala ID v peň. denníku SF. Takisto som ho dopísala do knihy ostatných záväzkov v MRP a keď som si chcela vytlačiť ročný výkaz
tak tam mám záväzky vyššie ako v skutočnosti práve o SF. Ako keby mi túto sumu zaúčtovalo 2x. Mám zlé účtovanie v PD alebo to nemá byť v knihe záväzkov alebo je 3 možnosť? Prosím a ďakujem.
Usporiadat
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Pekný večer Lenka! Veľmi pekne Ti ďakujem za radu a čas strávený riešením môjho problému. Včera som sa nedostala večer na internet, bola som trocha vypnúť v divadle, ale už som tu a nechápem:

Prírastok peňažných prostriedkov na účte sociálneho fondu sa zaúčtuje v peňažnom denníku ako prírastok peňažných prostriedkov na účte , resp. pokladni sociálneho fondu a súčasne ako príjem neovplyvňujúci základ dane, v druhovom členení do stĺpca „sociálny fond – tvorba“.
Pri použití fondu podľa § 7 zákona č. 152/1994 Z. z. nastáva úbytok peňažných prostriedkov na účte alebo v pokladni sociálneho fondu a tento úbytok sa účtuje do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane, v stĺpci „sociálny fond“. Súčasne sa zaeviduje uvedená čiastka v knihe sociálneho fondu v stĺpci „čerpanie“ podľa účelu čerpania.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pekný večer aj Tebe. Už si niečo vymyslela ako vyriešiť tvoj problém so SF?
Alebo sa ešte trápiš?
Máš knihu SF?
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Myslíš takú zo ŠEVTu, alebo vytvorenú MRP?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Na pochopenie Ti stačí klasická so Ševtu.
Alebo obyčajný zošítok kde si zazančíš že to bude kniha SF.
Tam si budeš zadávať tvorbu SF ako príjem a keď niečo z neho minieš tak výdaj.
Toto neovplyvňuje ZD.

Do peňažného denníka si zaúčtuješ čerpanie SF z tej knihy SF ako výdavok OZD.

Zostatok SF v tomto prípade budeš mať len v tej knižke SF a nemusíš sa pliesť s programom. V programe bude len skutočný výdavok OZD.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Ďakujem.Do budúcnosti by som však chcela vedieť. Kniha SF=tvorba-pohyb 14, čerpanie-pohyb 35 (to je pomocou ID napr.zav operáciu, však.)
Ak vyberiem z BU peniaze, ktoré potom chcem vložiť na BÚ soc.fondu, ako zaúčtujem ten výdavok, keď mi príde výpis z BÚ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Donda
Ďakujem.Do budúcnosti by som však chcela vedieť. Kniha SF=tvorba-pohyb 14 áno, čerpanie-pohyb 35 - áno (to je pomocou ID napr.zav operáciu, však.) + čerpanie ako VOZD de peňažného denníka ako normálny zápis napr. Pokladňa SF, ak máš aj takéto členenie, nie závierkový. typ 26
Ak vyberiem z BU peniaze, ktoré potom chcem vložiť na BÚ soc.fondu, ako zaúčtujem ten výdavok, keď mi príde výpis z BÚ?
Čítaj zvýrazneným. Prevody medzi BU môžeš spraviť cez priebežné položky.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Ešte raz veľmi pekne ďakujem (najmä za trpezlivosť!) a prajem Ti pokojnú dobrú noc!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj ja Tebe
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Dobrý večer Lenka. Aby som to opäť raz nepoplietla ako mám zaúčtovať v MRP. Zamestnanec doniesol bloček za masáže v hodnote 2800,-Sk. Ja som mu preplatila tých 2800,- tak,že som to dala do mzdy (čerpanie SF),a uhradila 19% na DÚ. Neviem robiť prevod z miezd do JÚ, tak to musím zaúčtovať. Tých 2800,- dám z BÚ SF do pokladne priebežnými položkami (podľa výpisu z BÚ SF) a dám ktorý pohyb 26 SF, alebo 35 čerpanie?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ahoj Donda,
PPD priebežná položka - príjem
VPD preplatila tých 2800,- z pokladne typ 26
na BU SF priebežná položka - výdaj 2800
a v knihe SF alebo v MRP ID výdaj SF typ 35 ako nepeňažná operácia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať