Zavrieť

Porady

Dražba bytu z druhej strany

pozdravujem všetkých... my máme opačný problémm, ako su tu temy čo som čitala... dostali sme sa don sami... neuvážene a sice... kupili sme byt od s. r. o., ktorá dostala od banky na výstavbu bytov úver... byt sme v hotovosti vyplatili... s.r.o. sa síce zaviazala, že zruší záložne právo v prospech svojej banky, ale neurobila tak, a úver prestala splácat... teraz nám jeho banka vypisuje, že ak nezaplatíme 550 tis. eur byt nám ide do dražby...volala som do jeho banky, že čo mam robiť, že my sme za byt riadne zaplatili, tak mi povedali, že to je nás probleém... konateľ už nie je konateľom a firmu predal do ameriky... najnovšie mi pracovník banky povedal, že sa mame zučastníť dražby, a NÁŠ byt si este raz kupit... no a za čo???? neviete mi nikto poradiť??? nemate s tym skusenost??? podali sme aj trestné oznámenie, ale to nam situaciu vobec neriesi... my budeme prave asi tí, ktorí nebudu vobec spolupracovať so znalcom a dražobníkom... len ja fakt neviem, ako dalej... mam dve male deti...:-((((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Rozumiem tomu dobre, že na vašom LV zostalo záložné právo predchádzajúceho majiteľa ?

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    sisulik1111 Pozri príspevok
    pozdravujem všetkých... my máme opačný problémm, ako su tu temy čo som čitala... dostali sme sa don sami... neuvážene a sice... kupili sme byt od s. r. o., ktorá dostala od banky na výstavbu bytov úver... byt sme v hotovosti vyplatili... s.r.o. sa síce zaviazala, že zruší záložne právo v prospech svojej banky, ale neurobila tak, a úver prestala splácat... teraz nám jeho banka vypisuje, že ak nezaplatíme 550 tis. eur byt nám ide do dražby...volala som do jeho banky, že čo mam robiť, že my sme za byt riadne zaplatili, tak mi povedali, že to je nás probleém... konateľ už nie je konateľom a firmu predal do ameriky... najnovšie mi pracovník banky povedal, že sa mame zučastníť dražby, a NÁŠ byt si este raz kupit... no a za čo???? neviete mi nikto poradiť??? nemate s tym skusenost??? podali sme aj trestné oznámenie, ale to nam situaciu vobec neriesi... my budeme prave asi tí, ktorí nebudu vobec spolupracovať so znalcom a dražobníkom... len ja fakt neviem, ako dalej... mam dve male deti...:-((((
    To je nejaký veľký byt , alebo je to bytový dom a staval ho DEVeLOPer (DEV = devil angl. + LOP = lopni / kradnúť maď. )

    klasika : ohúriť / zhrabnúť / odísť

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    to je ten podozrivý prevod celej bytovky, čo dávajú teraz v poslednej dobe v správach?
    mareko Pozri príspevok
    Rozumiem tomu dobre, že na vašom LV zostalo záložné právo predchádzajúceho majiteľa ?
    ano... na LV nám ostalo záložné právo od s. r. o., ktorá stavala bytovku... a zobral si na vystavbu bytovky uver... a prestal splacat...
    nie nie... to ja niečo ine... asi nas je viac takych pripadov, čo maju skusenosti s takymito podnikatelmi...

    Aj ja je offline (nepripojený) Aj ja

    Aj ja
    Pozdravujem sisulik1111 podarilo sa vam to neako vyriesit? My name ten isty problem a netusim ako to riesit.
    Aj ja Pozri príspevok
    Pozdravujem sisulik1111 podarilo sa vam to neako vyriesit? My name ten isty problem a netusim ako to riesit.

    ahoj.... nie... stale je to otvorene... pisali sme do banky, ze to chceme vyriešiť a že máme zaujem sa stretnut, len na naše vyzvy nikto nereagoval, tak sme pisali rovno na predstavenstvo... nakoniec sme sa stretli osobne, a povedali nam, ze chcu za byt este raz tolko penazi, kolko sme dali tej pôvodnej s. r. o.... ponukli sme im 20tis. eur, a že to je malo... nakoniec sme niečo urobili... ale napisala by som vam do mailu, čo nechcem to tu vypisovať...:-))) ak mate zaujem tak mi napiste aj vy podrobne info... zaujima ma to...

    Dražba bytu z druhej strany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.